Pomoc! (1965)

Moc fajnová vtipná podívaná, která mě moc příjemně překvapila. Ale bylo to natahované.

Krvavý diamant (2006)

Efektní americký patetický snímek, který se dotýká vážného tématu velmi.. jak to říct.. americky. Příjemné, ale ne příliš dobré

Wimbledon (2004)

Dal bych čtyři hvězdy nebýt scénáře, který až trestuhodně zapadal do nejotřepanějších klišé. Rozhodně to bylo ale příjemné rozptýlení a musím uznat, že Paul Bettany má veliké charisma.. a to bych měl spíš koukat na Kirsten Dunst!

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Film Příliš dlouhé zásnuby není pro odpočinkové zhlédnutí; divák se nesmí nechat unést jen naprosto okouzlujcí formou (která je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl), ale musí se soustředit na jednotlivé detaily, které tvoří tento skvostný celek. Jedine pečlivým pozorováním (a možná opakovaným zhlédnutím) divák zjistí, že nejde o žádný "scénáristický chaos", ale o promyšlený příběh, který zůstal věrný atmosféře a kouzlu knižní předlohy. Pro mě opravdu film s velkým F.

Saw 2 (2005)

Je to dost překombinovaný nechutný brak, ale svižně a pěkně natočený. Nenudil jsem se ani na moment. A ty nechutné násilné scény byly velmi efektní, mrazilo mě z nich v zádech.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Nepochopil jsem to. Ale ani jsem to nečekal. Twin Peaks mě doslova vhltlo do sebe svoují atmosférou a paranoiou hlavní hrdinky, že jsem dění na obrazovce sledoval bezdechu i bezmyšlenkovitě.. Klobouk dolů. Lynch je blázen!

Solaris (2002)

Není to přímo zápletka, co mě u tohohle filmu srazilo do kolen. Byla to forma. Krásná poetická hudba spolu s úžasnými obrazy.. Velmi se mi líbil i způsob vyprávění (flashbacky).. Steven prostě umí vyčarovat atmosféru. Možná bych zpíval jinak, kdybych viděl starý Solaris od Tarkovského. Uvidíme.

Vem si mě (2000)

Krásný, krásný malý film, který vybrnkává vážnější téma odlehčující melodií. A v tom je to kouzlo. Dojme i pobaví.

Kinsey (2004)

Velmi poutavý a příjemný snímek, který se může chlubit nejen zajímavým tématem, ale hlavně perfektním hlavním hereckým triem Neeson, Linney a Sarsgaard. Kinsey dojme i pobaví, ale po čase si uvědomíte, že nejde o tolik výjimečný snímek. Přesto jsem se dobře bavil.