• Krátkometrážní

Ballerina (2007)

Další lynchovka, která neoslní každého, ale je to David v plné palbě. Sledujeme balerínu a její tanec, v pozadí hudba, která  se v našich myšlenkách pomalu rozkládá a začínáme vnímat každý detail, pohyb, kouř který koluje kolem baleríny, opět pronikáme do Davidova světa. Velká škoda, že to nebyla Black Swan v podání Portman, ale to už je jiný příběh.

Chungking Express (1994)

Chungking express je spojení geniální kamery a hudby - Doyle-Lau a ústřední melodie "...California Dreamin..." bude ve vás rezonovat ještě dlouhou dobu. Chungking express je rozdělen do dvou příběhů, přesně nevím která je mi bližší, protože mi ani jedna nezasáhla srdce. Tak chladné, že to Wongovi nezbaštím. Postavy nejdou pod kůži, vztahy tak prázné, že pokud vás tohle oslní tak u 3-iron vypustíte duši. Přesto poetický obraz oslní vaše oči.

Nekro (2001)

Těžká sonda do palice diváka. Tak amatérsky zobrazená, až mrazí z autentičnosti. Ale bavilo mě to stejně jako Ogroff, nebo Pig. Skvělá vzpomínka na Kino otrlého diváka v Brně.

Žena (2011)

Nejlepší je nesledovat galerii, plakáty, nechat vše odležet na vhodnou chvíli. The Woman jde divákovi pod kůži. Sledujeme, že v rodině není něco v pořádku, ani jedna postava nevyzařuje klid, ani důvěru, otec především. The Woman zobrazuje zlo, krutost v lidech, zneklidňující atmosféru, explicitní gore a skvělý závěr. Každou minutu blížící se k závěru se dusíme, chceme popadnout nejbližší předmět a trestat všechno zlo, které se odehrává před námi. Lucky McKee má budoucnost - na dnešní Ameriku je kontroverzní, odvážný a pokud bude mít prachy máme se na co těšit.

Na návštěvě (2015)

Nejlepší horor za pěkných pár let. Shyamalan neztratil klíč od atmosferických hororů 90. let. Přináší další naprosto skvělý horor s temnou atmosférou, která drásá do posledních minut. Skrytá pěti-hvězda za skvělý vizuální přiblížení k Derricksonovi, ale osobitost Derricksona a skvělá inovace hororové temnoty, tam má Derrick v poslední dekádě výrazně navrch. Babička naprostý unikát, ta mě bude dnes budit celou noc. Prostě Shyamalan is back.

Biofeedback in Simulation (2013)

Vizuální cirkulárka, při které jsem byl na konci vyčerpaný po psychické stránce. Dotyk temnoty, obraz který drtí podvědomí.

Connection to the Photosonicneurokineasthograph (2009)

Epileptický záchvat. Skvěle zpracovaný vizuální a sonický útok na lidské vnímání, který zasluhuje velké plátno. Performance hudby a experimentální dotyk do duše okrajového diváka. ***** Obraz mi přes oči proniká pod kůži a hladí po celém těle.

To Bypass a Sensory Roadblock (2013)

Vizuální žiletka, kterou cítíte v očích. Sonický útok na diváka. Pokud tohle jednou bude na velkém plátně, budu v první řadě.

Sám proti všem (1998)

První polovina a příběh řezníka je deprimující záležitost člověka v těžké krizi středního věku s několika výbornými momenty a silnou scénou s těhotnou manželkou a matkou. Film se rozšiřuje do stále deprese a bizarnosti. Po varování a odpočítávání začíná filmové peklo. Řezníkova halucinace s dcerou je totální démonický masakr, který mi udělal díru do krku, krvácel jsem, chrčel jsem, bolest nepřestává, titulky, temnota.

Poslední dny (2005)

Dotyk temného pasažéra, který se skrývá i v nás, jen nesmíme zvolit špatnou cestu. Cesta z které není návratu. Hlouběji a hlouběji se dostávám pod kůži Blakea (Kurta) i druhý den po projekci. Vynikající statická kamera, která nutí diváka zamyslet se nad peklem uvnitř Blakea. Závěrečný odchod z těla je nezapomenutelná záležitost.