• Krátkometrážní

Occupations (2007)

Trier to s kladivem velmi umí. Něco podobného mám velmi často chuť udělat s lidma v našich kinech.

Dogville (2003)

Napřed to byl ANTIKRIST potom KRÁLOVSTVÍ a nebylo o čem přemýšlet, Lars von Trier mi přirostl k srdci. Z jedné stránky je to krásné setkání s jeho temnými filmy, na druhou stranu to až tak krásné není, jeho filmy obsahují démonickou formu, které dokáží diváka psychicky zdrtit, a jeho díla těžko rozdýchávám, ale jsem fascinován jeho obrazy, obsahem a to mám rád (tuhle cestu mi už ukázal Michael Haneke - oba mají lidi přečtený). DOGVILLE má geniální kulisy, myšlenku (kresby), divadelní ateliér (perfektní opony), charakteristika postav (ta nejlepší od Nicole Kidman) a perfektní režii. Během sledování DOGVILLE se mi těžko dýchalo a na scénku v autě mezi jablky nikdy nezapomenu. DOGVILLE je originální, deprimující a vnitřně zdrcující dílo.

Secret Machine (2009)

Na deset minut jsem byl totálně odrovnaný. 2) SECRET MACHINE má těžký dopad na lidskou psychiku. P. S. Po druhém zhlédnutí se nezmírnila ani trocha působivosti.

Dara (2007)

Téměř všechny brutální scény nejsou zobrazené přímo před námi, ale v našich myšlenkách. Pokud by tohle vzniklo v evropské scéně, Evropani by byli připosraní! ++ Kdyby byla hlavní představitelka Melanie Rios <3 a přidala by do DARY úlohu, kterou umí bombasticky dobře (sex), tak by to bylo za 5*!

Secret Life (2008)

Deprimující zážitek, úchvatná kamera. Reynold Reynolds si výborně pohrává s psychickou stránkou.

Až na krev (2007)

AŽ NA KREV je film, který zobrazuje všechnu krásu filmu. Daniel Day-Lewis je geniální herec.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

DEATH PROOF obsahoval plno ženských dialogů, skvělého napětí o kterém se postaral kaskadér Mike se svou železnou karoserií, výborný scénář a zachycení období 70. Let (hudba, ruční poškození filmové pásky, filtry, šum). PLANET TERROR je jiný - obsahuje akční splatter bez slitování, černý humor (zejména Tarantinovi koule), krásné ženské pohledy a pěkné prdelky (podoba Death Proof). Ve výsledku těchto dvou filmů je mi ale bližší Tarantinův DEATH PROOF, protože není tak prázdný. Rodriguézův TERROR mě trochu připomněl krvavý Braindead a závěrečnou vyvražd’ovačku v From Dusk Till Dawn (trochu čerpal z vlastního srdce), takže velký plus! Série GRINDHOUSE je jen komerční záležitost a s popcornem v ruce si ho jako neutrální divák užívám na maximum!

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Geniální počin. Neuvěřitelná atmosféra. Lynchův námět, prostředí, charakteristika postav, zápletky, mysteriózní složka, která pochází z jiného světa. Za neudělení významných filmových cen by byl zločin.

Království (1994) (seriál)

Lars von Trier drží diváka pevně ve svých ďábelských rukách a doprovází ho svým světem. Nahlédněte do jeho světa. Divák se dokáže během sledování KRÁLOVSTVÍ dotknou všech Trierovských vizí ve všech obrazech, bude v kontaktu děsivých zvuků (pláč dítěte), napětí, šílenství, zlu, strachu a v panice. V obsahovém záměru a démonických postav. KRÁLOVSTVÍ má perfektně vybudovanou atmosféru! Lars von Trier vyzařuje démony, které má v sobě děsivou formou na filmové plátno.