• Krátkometrážní

Pokrevní bratři (1999)

Všechna Scorseseho gangsterská likvidovačka lidí narvaná do celovečerního snímku. Troy Duffy servíruje každou gangsterskou vychytávku, kterou nastolil Tarantino, Scorsese, nebo De Palma, ale nevadí mi to. Pokud by BOONDOCK SAINTS zavítal do kin, stal by se kultovkou a SEVEN PSYCHOPATHS vedle BOONDOCK SAINTS působí jako laciná děvka.

Chambre jaune (2002)

Úchvatné záběry, precizní režie, dokonalá kamera, působivá práce s detaily. Eroticky-hororový nádech, který jde slyšet (zvuk hlazení po ženském těle koženou rukavicí), vidět (dotýkající se břitva ženského těla) a vnitřně cítit (bolestivý pohled říznutí). Artová dokonalost, která mě dokáže uchvátit v plném rozsahu - tak jako Amer.

Amer (2009)

Během sledování AMERU se emočně rozdělují diváci - na náročnějšího diváka a popcornového nadšence. Náročnější divák hltá všechny dokonalé detaily, které AMER obsahuje a je uchvácen - popcornový divák je natolik zdrcen všech detailů a precizních hororových, surrealistických a giallových postupů, že se během filmu maximálně dvakrát nadechne. Tak precizní práci s detaily, zvuky a kamerou - se vidí maximálně dvakrát za život. Všechny prvky zvuků od štíplavého zvuku když přejede břitva o zuby, děsivé kroky v jiné místnosti, temného nádechu který zobrazuje zlo, oko v klíčové dírce, hřeben přejíždějící rty a ženské tělo, děsivé probuzení v taxíku, když břitva právě rozřezává kůži na tváři - naprostá dokonalost. Tolik filmových postupů, že nestíhám všechny vstřebat a tvůrci AMERU Hélène Cattet a Bruno Forzani jsou filmový umělci. Erotický, hororový, surrealistický - giallovský orgasmus.

Gremlini (1984)

GREMLINS je kultovka! Láska z dětství. Má Štědrovečerní noc. Scéna v kině je nezapomenutelná.

Adoration (1986)

Bolestivý zážitek. Těžko rozdýchatelný kraťas, který vyzařuje krutost a zrůdnost hlavní postavy. Všechno v naprosto unikátním, drastickým a intenzivním zobrazení. Olivier Smolders je totální psychopat a začíná mě zajímat.

Lovec jelenů (1978)

Málokdy se mi stane, že mě film vtáhne do děje tak, jako bych tam byl přítomen - v DEER HUNTERU jsem byl v plném kontaktu. To, co dokázalo hlavní trio je neuvěřitelné. Obraz hrůzy Vietnamu. Hodnocení je zatím předběžné, protože tenhle film o válce, který vlastně není o válce mi dlouho leží v hlavě. Filmy na CSFD hodnotím až po zhlédnutí po registraci, takže tahle známka je z druhého zhlédnutí. Kdybych před DEER HUNTER neviděl PLATOON, FULL METAL JACKET, SAVING PRIVATE RYAN, APOCALYPSE NOW a hodnotil bych DEER HUNTER v době vzniku, dal bych nejspíš 5*.

Smrt jí sluší (1992)

Kultovní záležitost. Bruce Willis opět výborný, Meryl Streep pořád sexy a Goldie Hawn pořád přitažlivá. Nezapomenutelná scéna při pádu ze schodů, průstřel břicha a hysterické chování Bruce Willise. Zábavná komedie s originálním námětem, temnou atmosférou (nekonečná bouřka :)) a s hororovým nádechem. Velká klasika, kterou si rád pustím.

V zajetí démonů (2013)

Fúú. James Wan je mistr atmosféry! CONJURING je po vynikajícím Insidiousu a thajském Shutteru ta nejlepší duchařina poslední dekády. CONJURING je drsný, krutý - nikým nešetřící horor, který se v závěru přibližuje k infarktovému momentu (exorcismus, mnoho záběrů, zrychlené tempo, spousta zvuků které vytváří v divákovi paniku). James Wan nepotřebuji litry krve, aby diváka zhnusil, nebo vyděsil, Wan má daleko promyšlenější formu: budování napětí, námět (i když tenhle námět je klišé), intenzivní atmosféru, dokonalé zvuky, děsivé scény, skvělou práci s kamerou, v každém překvapujícím momentu ten nejlepší vybraný temný tón - a v prostředí domu je nepřekonatelný (moc moc moc se těším na Insidious 2). A z tak ohraného námětu vytěžit tak intenzivní duchařinu potvrzuje Wanovu kvalitu. James Wan je pro mě nový Sam Raimi a Derrickson se svým Sinister se může jít zahrabat. CONJURING bych povinně pouštěl lidem, kteří jsou někde v lese na chatě.

Planeta opic (2001)

Akčnější a napínavější než Schaffnerova klasika, ale obsahově slabší. Některé masky jsou nádherné, některé vyděsí k smrti. Působivý závěr jako v jedničce a mám chuť' dát plné hodnocení.

Clona (2008)

Neporovnatelné s Thajským SHUTTEREM. Americký remake nemá atmosféru, napětí, děsivost, prostě všechny složky, které byli v thajském řemesle na maximum.