• Fantasy

Black Panther (2018)

Black Panther je sólovka nového (nepočítám Civil War) hrdiny a jak je známo, polovinu úspěchu filmu o hrdinovi dělá dobrý záporák. Po dlouhé (extra dlouhé) řadě MARVEL padouchů typu Ego, Ultron, Mordo (atd.) přichází perfektně prokreslený padouch. Když se někoho zeptáte na hlavního padoucha Thora, každý řekne "Loki". Přesně tak by to mělo fungovat. Zkuste například vyjmenovat padoucha u Iron mana. Dobře prokreslený padouch zkrátka uvízne v hlavě a nadhodnotí celý film, Stejně je tomu zde. Black Panther VS Killmonger zkrátka fungují skvěle. Připočítejte sem obrovský svět Wakandy, skvělý soundtrack, grafiku na maximum a Stana Leeho a získáte nadprůměrnou Marvelovku, která neni zázrak roku (pro mě zkrátka nezáživný komiksový hrdina všeobecně) ale také žádné zklamání pro fanoušky MCU.

Červený trpaslík - Série 12 (2017) (série)

Hodnotit celou 12ctou sérii jako celek by bylo kruté, protože by z toho vzešel průměr. Z těch 6ti dílů jsou 3, které vidět opakovaně nemusím, ale naopak druhá polovina (jmenovitě "Cured", "M-Corp" a "Skipper") jede v takovém duchu nostalgie, vtipu, energie a podařených dějových zápletek, že jsem měl až husí kůži. Konkrétně poslední díl pátého dílu a druhá polovina šestého dílu mi úplně vyrazili dech svým zpracováním. Jak je již napsáno níže v ostatních komentářích, přesně tenhle konec je to, co si seriál zaslouží na důstojný odchod.

Thor: Ragnarok (2017)

Opravdu nevím, proč ty negativní komentáře. Osobně si myslím, že jde o nejlepšího Thora z trilogie a velice nadprůměrnou Marvelovku. Jistě - tendence přidávat smršt vtipů v poslední době může někoho odradit (sám již v některých okamžicích nečekám vážné situace a očekávám vtipnou reakci na vzniklou situaci), ale je to komiksovka a myslím, že primární účel pobavit splní

Rick a Morty - Total Rickall (2015) (epizoda)

Kdybych měl zvolit nejlepší díl druhé série, je to bezesporu tento. Nápady a vtipy jsou v každé minutě seriálu a svou genialitou příběhu tento díl patří k naprostému TOPu!

Spider-Man: Homecoming (2017)

Přesně takový Spider-man, jaký už dávno měl být. Neříkám, že se jedná o nejlepší Marvelovku, ale rozhodně o nejlepší zfilmování Spider-mana a je jasné, že za to může MCU. Sony prostě neumí natáčet komiksovky a já se jen hrozím, jakou cestou se nyní vydá "namlsané" studio SONY s vesmírem pavoučího hrdiny. Ale nyní zpět k snímku - tento film je (přesně tam, kde má být) v prostředí školy a neskutečně mu to svědčí. Je vtipný, respektive udržuje krok s humorem Marvelovek, je akční a já odcházel celkově spokojen. Nezbývá mi nic jiného, než vřele doporučit fanouškům MCU.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Dvojka Strážců galaxie je taková, jakou si jí asi každej představoval - větší, zábavněší, akčnější, barevnější... Tento fakt ovšem nutně neznamená lepší - pravdou je, že u některých scén mi přišla přemíra humoru zbytečná a litoval jsem, že se tvůrci nesoustředili více na akční a vážné momenty (dva příklady z mnoha: První je souboj Rocketa s Pleniteli, kdy postavy lítají vzduchem a mě naokamžik přišel snímek jako pohádka Asterixe a Obelixe; Druhý příklad je opakovaný výsměch jména vůdce Plenitelů, který byl již momenty ohraný a zbytečný). Tyto okamžiky kazí hodnocení tohoto snímku stejně jako zmatené pochopení hlavního záporáka. Marvel v celé své tvůrčí schopnosti vypracoval pouze Lokiho a je znát, že se s charismem záporáků hlavu od té doby nedělá. PŘESTO hodnotím snímek kladně, protože se jedná o nadstandard mezi snímky MARVEL světa a skvělou akční komedii.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Myslím, že tento seriál by zasloužil více pozornosti. Má vše, co by měl mít správný sitcom - prostředí s potenciálem a sympatické hrdiny. Greendale, praštěná vysoká škola, s množstvím postav a praštěných předmětů, má tendenci zaujmout každým dílem a než se nadějete, máte zhlédnutou celou první sezónu a připravujete se na druhou. Rozhodně doporučuji...

Logan: Wolverine (2017)

X-men snímek se starými známými a přesto jiný...o vztazích, přátelství a akčních nomentů - nejdojemnější a přitom nejdrsnější ze všech dílů. Snímek je nejlepší možné rozloučení se starou partou X-menů...

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Teto seriál jsem objevil náhodou a ihned mě upoutal. Skupinka mladých delikventů se schopnostmi? Seriál využil vysokého potenciálu a zařadil se mezi nejlepší snímky o superhrdinech. Skvělé popichování postav (hlavně Nate), kvalita jednotlivých epizod, akce a někdy okamžik pro citlivky - to je rozhodně důvod proč doporučit tento seriál. --- 1. sezóna: Rozhodně vás upoutá a nabídne suprový rozjezd (85%) --- 2. sezóna: Sehraný tým, city, napětí, akce, humor (95%)

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Navazujeme zábavou tam, kde končí cirka sedmá / osmá sezóna, což ovšem neznamená že se vyrovná (dle mého) zábavou nejlepším sezónám po čtvrtou sérii, ale také nezkazí pověst tomuto seriálu jak se snažila předchozí třídílná "patlanina". A tak zbývá otázka, zda a komu seriál doporučit? Pravý fanoušek "Red dwarf" zkoukne i kdyby byla série stejně kvalitní jako zmíněná "devítka" a zbytku publika doporučuji shlédnout maraton všech dílů, které předcházejí tomuto a pak si nakonec vychutnat i tento.