Slender Man (2018) odpad!

Slender man je takovej pojem, taková hororová postava a oni to takhle doserou. Od režie, přes scénář až po ty herecký (ne)výkony. Místo aby to mělo tajemnou, děsivou atmosféru mi bylo trapně. Ty jejich sny a vidiny a stíny, celá ta logika. Rozhodně je chyba, že ho tolikrát ukázali, to je postava, která nemá bejt tolik vidět. Má vzbuzovat respekt sám o sobě. Mě to absolutně nezajímalo, nevypnul jsem to jenom proto, že to nemám ve zvyku. Co jinýho už má dostat odpad než něco takovýho. A už nikdy víc.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Úplně zbytečný pokračování, už v jedničce se to regulérně uzavřelo a oni prostě nemaj co točit, tak udělaj dvojku z období o několik desítek let později. Přijde mi prostě hloupý se snažit něco okopírovat a trochu poupravit, přitom je tohle úplná klasika posledních let. Od začátku do konce předvídatelný, ničím speciální, kdyby se aspoň pokusili to něčím povýšit, jedinou scénou. Copak to nikdo nekontroluje, než se to vypustí? Styděl bych se pod něco takovýho podepsat.

Žena v černém (2012)

Daniel Radcliffe v době, kdy ještě dotáčel HP, tak se tu objevil v roli otce, pamatuju, že už jenom to mě kdysi vadilo. Když jsem to tak viděl znova, tak tu atmosféru to nemá zas tak špatnou, ale nevyužitou naplno. Spíš to prostě jenom nefungovalo, to pomalý tempo tomu taky docela škodilo. A konec nedával vůbec smysl, ačkoli je mi jasný, jak se to zamýšlelo. Moje původní hodnocení se měnit nebude.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Příběh obyčejnýho podivínskýho prváka o tom, jak se dostat z depresí. Najít si kamarády, přijít o kamarády, zamilovat se, zažít první vztah. I ten vztah s učitelem literatury měl svý kouzlo. Shrnuty vlastně všechny životní klišoidní etapy teenagera. Ale, všichni tři herci hlavních rolí byli perfektní, jen díky nim to bylo JINÝ.

Kód Enigmy (2014)

Výbornej Cumberbatch, úžasná Keira. Akorát mě to tolik nechytlo. Tématika kolem válek jde trochu mimo mě, až tak se v tom neorientuju. Líbila se mi ta myslitelská část, kolem samotnýho prolamování Enigmy. Obdivuju, když je někdo natolik génius, že dokáže vytvořit něco takovýho (dneska už to známe jako počítač). Ta morální část už šla zase mimo mě. Navíc, jestli je to podle skutečný události a nějakej Alan Turing dokázal díky tomu zkrátit válku o 2 roky a zachránil 14 milionu životů. Je až s podivem, že se to muselo tutlat a docenit až po nějakejch 50 letech. A to ne jen filmem nebo knížkou, ale i samotným oceněním od královny Alžběty. (to sem našel na Wiki). Je dobře, že se na takový osobnosti vzpomíná, ale neoslovilo mě to ve všech směrech.

Skleněný (2019)

Když nad tím tak uvažuju, vynechal jsem první díl z roku 2000 Vyvolený, možná bych pak nad Rozpolceným přemejšlel jinak. Tady se nám očividně sešly všechny postavy se schopnostma. Bruce Willise a Samuela Jacksona bohužel z jedničky neznám, o to větší překvapení tu pro mě byli v tý léčebně. Mělo to takovej menší nádech komiksu, což jsem vlastně vůbec nevěděl, že je to tím inspirováno. Dialogy nebyly vůbec nudný, tak nějak jsme se o všech dozvěděli, to co jsme chtěli a měli vědět. Od všech tří jsme dostali přesně to, v čem vyčnívali a i závěr byl skvěle vypointovanej. A Anya Taylor-Joy nám kvalitně zraje. Je otázkou času, než jí začnou padat do klína opravdu ženský role.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Tohle nejsou jentak ledajaký Čelisti, tohle je prehistorickej mega žralok, kterej se ukrývá pod mořským dnem. Člověk aby byl lehce otupělej, když se na to kouká, aby to bral s rezervou. Vím, že Jason Statham je velkej hrdina, ale aby si v klídečku doplaval až k 20ti metrovýmu žralokovi a harpunou mu nastřelil GPSku, to už chce pořádný koule. Ten žralok, kdyby chtěl, tak je sežere všechny, ani by nemrkli. To je právě tahle doba plná King Kongů a Godzill, takže když někdo bude chtít natočit pořádnej trhák, prostě tu stvůru maximálně zvětšete. Ani jako dobrodrůžo mi to nejde moc hodnotit s nadhledem. Prostě je to šílenost.

Contracted: Phase II (2015)

Pustil jsem si to trochu s odstupem času, protože jsem věděl, co uvidím. A člověk nikdy neví, kdy je na to připravenej. Myslím, že jednička byla stupňovaná pomaleji přes několik dní, několik fází. Tady už se to projevovalo na více lidech, u každýho trochu jinak, ale nechutný a odporný to bylo tak jako tak. Opravdu je to extrém. Co dokážu ocenit, aniž bych byl nějak zvrácenej, jsou prostě masky a líčení těch nechutností. To je prostě za hranou.

Máš ji! (2018)

Originální námět pro komedie, o tom není pochyb. Dokonce podle pravdivý události, jestli ty záběry na konci byly opravdu real, že i v 80 letech to pořád hrajou, tak je to mazec. Každopádně to nebylo až tak vtipný, jak by asi mělo. Je zvláštní jak málo někomu stačí k radosti. Pár úsměvnejch scén, ale jinak se nebylo čím bavit. Jeremy Renner jako hlavní cíl až moc nahypovanej. Nejspíš si vzal pár vlastností z Hawkeye. A aby ten film ve výsledku nějak skončil, tak to museli zahrát, tak jak to dopadlo. Nesdílím až takový nadšení, že by to mělo patřit do topu 2018.

Triangle (2009)

Že by první film s Bermudským trojúhelníkem, kterej jsem viděl? Na první pohled to začalo dost fajn, partička lidí si vyjede na jachtu, smete je bouře a naloděj se na větší loď. I tam to probíhalo dost mysteriozně a zajímalo mě, co se to tam děje. Ale když se to začlo točit zas a znova, tak už jsem tomu přestával docela rozumět. Možná jenom neznám přesnej význam Bermudskýho trianglu. Ale spíš si myslím, že filmaři trochu přecenili svý síly a už to nešlo zkorigovat, tak tomu hodili takovouhle nekonečnou smyčku a hotovo. Nebudem se o to dál starat. Ten konec tomu totiž nasadil úplnou korunu. Vlastně ono to žádnej začátek a konec nemá. / po zkouknutí explaining videa na youtube a pár prostřizích filmu, je vidět, že už poprvý, co se frajerka nalodila na jachtu s kámošema, to nebyla úplně ona a není to úplně poprvý. Jestli je opravdu potřeba ten film vidět 8x pro úplný pochopení, tak to je masakr na takový levný béčko.