Somrák s brokárnou (2011)

Jason Eisener má pekne šialené nápady, ale má ich toľko, že to ako celok vôbec nefunguje a pôsobí to tak akoby Hobo strielal len slepými. Proste, nie je to bohviečo a žiaľ od polovičky som to pozeral už len zo zaujímavosti a celkom som sa aj nudil. A to už je čo povedať, pretože tento bezdomovec a další týpkovci do toho bušia naplno celých 86 minút. Snaha bola viditelná(tiež aj, že si to všetci užívali) no scenár je brakovejší viac než by mal byť a uletenosť, uletenejšia než by mala byť. Rutger Hauer má The Hitchera, Jason Eisener má Treevange a my... my máme Rodrigueza, ktorý to vie lepšie(po všetkých stránkach). PS: Hlášky na minime :/

Sucker Punch (2011)

Nadhodnocujem, áno. Je to na 5-6/10, ale mne ku coca-cole stačila tá audio-vizuálna žranica. Snyder vsadil na CGI a natočil pekný skoro dvojhodinový videoklip plný sporoodetích slečien... skoro ako ked si prepnem na MTV. No, sračka to nie je. A hej, bolo to sexy. [Videl v Kine]

La Meute (2010)

Neviem ako ostatní, ale mňa už tieto horory na jedno kopyto nebavia. Nebolo to najhoršie a posledná desať minutovka to ťahala aspoň do priemeru. No z podobných filmov, plných sto krát ohraných klišé som už vyrástol. 4/10

Rubber (2010)

Experiment, či nebodaj nový žáner? No reason movie? :) Quentin Dupieux si vytvoril svoj vlastný fiktívny svet v ktorom platí len jedno pravidlo, nič nemá svoj dôvod. Rubber je totálny minimalizmus, totálny úlet, kde ide výhradne o artovú stránku. Bud tomu podlahnete, alebo proste nie.

Ledová smrt III (2010)

Nórska kópia konceptu texaského masakru, ktorá pohorela. Ako pokračovanie slušných dvoch dielov to úplne zlyhalo a nefunguje to ani ako samostatný film, pretože Fritt vilt III je strašne tuctový. Nezúfajte... ešte stále tu máme k dispozícií skvelý druhý diel :)

Tichý dům (2010)

La Casa muda je zaujímavý film, ktorý priláka zrejme ešte dosť hororových fanúšikov a to aj napriek tomu, že budú vedieť do čoho idú. Ja som bol na tom rovnako. V rámci žánru, subžánru a ďalších aspektov je to dobre zvládnutý film. Napriek svojej poloamatérčine a nízkemu rozpočtu sa počas 80 minútovej stopáži dokázala rozohrať slušná napínavá hra s divákom. Každý pozorný divák prekukne, že tam niečo nie je v poriadku a čo asi môže v závere očakávať. Veľká škoda je, že film vsadil predovšetkým na atmosféru (strach z neznáma je stále fenomén) na úkor deju, logiky a záveru. Samotný zaver je málo zaujímavý a neoriginálny. Film, ale splnil základné kritéria a skoro podla šablóny ho tvorcovia dokázali natočiť. Už len podotknem, že film nie je natočený na jeden záber a je to pekne vidieť (stačí trochu pozornosti :) + remake je na ceste.

Vražedná sekera II (2010)

Som milo prekvapený. Z prvého dielu si pamätám akurát tak veľké nič a to tiež o niečom svedčí, ale na Hatchet II som sa tešil. Nakoľko neviem posúdiť kam sa filmu posunul či neposunul, môže byt moje zhodnotenie kapánek mimo, hold je mi to jedno. Pri Hatchet II som sa bavil a to aj napriek tomu, že sa tam trištvrte filmu skoro nič nedeje a záver je ako z učebnice hororových b-éčok. Čo, ale filmu nahráva je charizmatický a večne coll Tony Todd a moja hororová princezná Danielle Harris. Títo dvaja, nechcem napísať, že ťahali celý film(pretože taká Danielle bola strašne nevyužitá a okrem záverečného FUCK YOU! nič nepredviedla), ale dopomohli tomu, aby som sa preorientoval na frekvenciu Adama Greena. Rejžo po serióznom Frozen, opäť oživil mytológiu okolo Victora Crowleyho a celé je to... tupé. Gore, najväčší klad filmu je originálne a pri scéne odzadu :) som proste nemohol. Napriek všetkému, palce hore.

Děs za zdí (2010)

Kde sú tie časy keď som bratov Pangovcov považoval za jedných z najlepších v tom čo robia? Pri spomienke na ich dokonalú a pre mňa najoriginálnejšiu a najstrašidelnejšiu ducharčinu The Eye mi aj teraz naskakujú zimomriavky. Dokonca aj pokračovanie oka srší originalitou a kvalita je tiež vysoká, lenže to bolo pred pár rokmi... teraz je to iné. Z Pangovcou sa stali obyčajný rutinéri a keď netočia remake vlastného filmu s Nicolasom Cageom, tak kujú veci akým je aj The Child's Eye in 3D. Na začiatok musím pochváliť to, že ich film má opäť originálny nápad, ale aj ten je okorenený veľkým množstvom klasického klišé, ktoré vidieť v každej priemernej ducharčine. Tu zrejme niekto zaspal dobu, pretože biele(či inak sfarbené) a dlhovlasé postavy leteli asi tak pred piatimi rokmi a teraz už nikoho nezaujímajú. Danny a Oxide si zrejme mysleli, že s tým môžu uspieť, keď budú diváci všetko vidieť v tretom rozmere... fail. Ďalšie voľne pokračovanie skvelého filmu je žiaľ úplne zbytočné, nudné, a záverečné vysvetľovanie vôbec nefunguje a snaha o napodobnenie tzv. iného sveta z Re-cycle doslova a do písmena bolí. Film sa snažil len zviesť na mene slávnej jednotky a keby tak nerobil, ani by som o film nezakopol, pretože už z traileru bolo cítiť, že to nedopadne dobre.

Hrdost a sláva (2008)

Podľa ohlasov a komentárov je Pride and Glory taká obyčajná, priemerná kriminálka. A aj preto som film trochu odsunul a až po cca 2 rokoch prišiel čas, keď som sa o tom mohol presvedčiť na vlastné oči. Joe Carnahan takéto veci vie a aj keď som toho od neho nevidel až tak veľa viem oceniť jeho kvality. Ale čo ma udivuje, že som jeden z mála, ktorý si o tomto filme nemyslí, že je až tak tuctový. Pre mňa je to jeden z najlepších žánrových zárezov a okrem malých chybičiek nemám filmu čo vytknúť. Vôbec nie je na škodu vyše dvojhodinová stopáž, pretože takto sa jednotlivé charaktery postáv dostatočne divákovi predviedli ... stihlo sa do scenáru napchať pár ozaj kulervoucích scén a dostatočne rozviť zápletku. Ďalší z filmov u ktorých nechápem také hodnotenia aké má. A teraz budem citovať: "Vynikajúco natočená atmosférická kriminálka s veľmi dobrými hereckými výkonmi". Ľutujem len, že som riadil komentármi iných a nevychutnal som si túto pecku už dávno

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Absolútna dokonalosť. Viem, že Spielberg je skvelý režisér, ale i tak som neveril vlastným očiam. Nič proti Lucasovi, ale v dobe keď začala Staw Wars mánia a prerástla do fenoménu dnešnej doby, vznikol určite lepší a inteligentný intergalaktický epos. Ďalší veľký pilier sci-fi žánru, hneď po Kubrickovej Vesmírnej odysei.