Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Jackson vo filme Braindead ukázal čo v ňom je, ale pri Bad Taste sa mu to ešte nepodarilo. Moc tam bolo cítit tú amatérčinu. Výkony (ne)hercov sú hrozné, dej je dost slabý a to nekomentujem scenár. Vidno, že Jackson si vychutnáva gore a vôbec, iba to sa mi na celom filme páčilo. Vie skvelo skombinovat humor s krvou, ale zápory preýíšili klady filmu. Ked si zoberem kedy bol film natočený, ze kolko bol natočený a za akých podmienok bol natočný tak dávam 60%, inak by som išiel ešte nižšie.

Uvnitř (2007)

Totálny masaker! Od filmov Alexa Aju som nevidel väčšej brutality. Hneď so screenov som vedel, že toto mi sadne ako rit na šerbeľ a som rád, že som sa nemýlil. Jednoduchý dej s pár postavami v dvoch miestnostiach a i tak sa bude stále na čo pozerať. Dusná atmosféra robí to správne napätie, všetko je to odprevádzané depresívnou hudbou, ktorú dokonca často ani nezaregistrujete(a to je fajn, pretože je vidno, že všetko sedí tak ako má). No a už tá spomínaná brutalita. Spomeňte si na nejaký brutálny film aký ste videli a ešte trochu pritvrďte. Vtedy dostanete kategóriu do ktorej sa radí tento film. Musím pochváliť pekne spravené gore, ktoré konečne vyznelo reálne(nie ako v amerických sračkoidných remakoch). Európa je momentálne na hororovom výslní a popri ducharčín zo španielska tu máme takéto masakre ako Haute Tension či À l'intérieur z Francúzska.. S hodnotením by som išiel aj vyššie, ale aj tu sa nič nezaobišlo bez nejakej chybičky. Ku koncu to už bolo trochu pritiahnuté za vlasy a osobne sa tvárim, že som jednu scénu nevidel. 90%

Smrtící spojení (2007)

Ďalšia pozerateľná duchrina z ázie. Film má skvelý námet, ale už samotné prevedenie do filmu nedopadlo tak skvelo. Pár otrepaných a sto krát videných klišé lakačiek, ktoré už v celku nudia, ale nájde sa tu pár originálnych scén, ktoré naopak zdvíha ľudí zo stoličiek. Pomerne slušná atmosféra s gradovaním na konci. Ten záver bol fajn a prišla nejaká očakávatelná pointa, ktorá ma naozaj prekvapila. Suma sumárom zaslúžených 70%. No, škoda toho slabšieho rozbehu, ktorý mi nesadol. Ale som spokojný s konečným výsledkom.

Oko (2008)

Typický horor pre tupú americkú mládež. Remakovat Oko bol strašný krok pre doteraz skvelých režisérov(ich Ils je 100%-tná záležitost). Film len každou scénou kopíruje skvelý originál a nemá čo nové ponúknut. Totálne bez atmosféry s pár lakačkami, ktoré sú nehorázne predvídatelné. Jessica Alba je strašná koza a dostal som od nej to čo som čakal, nič. Ako som predvídal, zbytočný film. 30%

Čtyři pokoje (1995)

Nebyt prvých dvoch segmentov bolo by to fajn. Tie tam ani nemuseli byt. Rodriguezovu a Tarantinovu čast by vtedy mohli roztiahnút na čas čo by zvýšil po vynechaní spomínaných prvých dvoch častí. HODNOTENIE: The Missing Ingredient: 50% The Wrong Man: 40% The Misbehavers: 80% The Man from Hollywood: 80% Celkovo: 60%

Mlha (2007)

Vynikajúci film s vynikajúcou atmosférou od vynikajúceho Stephena Kinga režírovaný vynikajúcim Frankom Darabontom. Ja proste milujem Kingovky. Každá má niečo do seba a z každej mám ten stiahnutého žalúdku. Zaslúžených 90%. Nedávam plný počet, pretože tam bolo zo začiatku pár hluchých miest. To by sa samozrejme dalo prežiť, ale u mňa je hlavým aspektom prečo nejdem vyššie niečo iné. Som asi jeden z mála čo o filme až do poslednej chvíle nevedel nič(čo sa deju týka). Vedel som len, že je to Kingovaka a kto to točí, tým to haslo. Očakával som totálny orgazmus, ale nekonal sa. Film som si užil a už dlho som nič podobné nevidel, ale nebol som nejako extra ohúrený všetkým tým čo som videl(dokonca ani tým záverom). Aj preto už teraz viem, že The Mist u mňa nebude najlepším hororom roku.

Sirotčinec (2007)

Skvelá atmosféra, počas celého filmu som bol ako ukavaný k stoličke a čakal kde a kedy sa znovu laknem. Vynikajúca práca s hudbou a kamerov dodávala to správne napätie. Proste film na úrovni. Ašpirant na horror roku. Skoro dokonalé 95% [Videl v Kine]

Brána do záhrobí (1981)

:D A toto bolo čo? Ževraj hororová klasika :D ved to nemalo hlavu ani pätu. Začalo to slubne. Skvelá atmosféra, dej sa pekne rozbehol, ale potom sa to pokazilo a ostalo to tak až do konca. Okrem pekných trikov a masiek mi film nič nedal. Chválim jedine záverečnú scénu. K tomu aby som film ohodnotil nejakou velkou známkou mi slávne meno režiséra nestačí. Never Again!

Zombies: Den-D přichází (2008)

Zabudnite na dusnú a klaustrofobickú atmosféru z Romerovho originálu. Vlastne zabudnite úplne na pôvodný Day of the Dead (´85). Tento film je síce rekame, ale ani na chvíľu mi to tak neprišlo. Len má rovnaký názov. Miner film natočil po svojom a nedopadlo to bohviejako, kedy to aspoň poňal vtipne ako napr. Lake Placid(a nie trápne). Za zmienku stojí, že je tam jeden hlavný zombík :) zombíci vedia strieľať a skákať ako spidermani ba dokonca jeden je vegetarián a tak nevraždí :D Akože sorry, ale poriadna hovadina. Dávam 40%(z toho 10% za sexy Menau Suvari a za občas pekné gore.) Ale nebyť Suvari tak idem ešte nižšie. Jeden z najhorších zombie filmov a remakov vôbec!

Pitva mimozemšťana (2006)

Je to podvod. Ľudia tomu neuveria. No vlastne to nie je až tak podvod. Je to niečo ako remake. Tých 90% musíte brat s rezervou. Tento film sa nemôže rovnať so žiadnym Hollywoodskym trhákom a ani s hociktorým filmom, ktorému by ste dali minimálne 80%. Ale Alien Autopsy je tak pohodový film, herci sú sympatický a celá táto habadúra je podaná tak sviežo, že tých 90% proste musím dať. Patrím k ľuďom čo až tak nemusia sci-fi a o UFO som akurát čítal pár článkov, ale toto je iné kafé. Ray Santilli je neskutočne šikovný chlapík... vážne klobúk dolu.