Plán 9 (1959)

Lietajúce taniere, oživovanie mŕtvych, mimozenštania... neviem, ale nenatočil Ed Wood tak trochu nadčasový film? O tomto režisérovi sa hovorí ako o najhoršom na svete. No ja neviem, nevidel som veľa filmov z tej doby tak nemôžem moc porovnávať. Netuším či to na tú dobu bol až tak zlý film. Na dnešné pomery je to už len ako výlet do múzea. Strašné triky(predsa len spraviť lietajúci tanier z puklíc na auto je sila), otrasné a strojené dialógy, o hereckých výkonoch sa ani nedá hovoriť. Je len jedna vec, ktorú by som mohol pochváliť a to hudba. Mňa film bavil, pretože námet je to viac než dobrý i keď celkové prevedenie je také aké je. Ako som už napísal je to výlet do múzea a film sa nedá brat vážne a ani objektívne ohodnotiť. Ale dávam 80%

Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

No tento film sa ani nedá brat vážne, i keď sa tak tvári. Ale keď si tak spätne spomeniem na film a zamyslím sa nad samotnou myšlienkou filmu, je to celkom fajn... ale to ma pri filmu ani len nenapadlo. Chválim slušné gore a miestami až kuriózne vraždy. Všetky krvavé scény sa mi páčili(obzvlášť tá v sprche a na vodnej posteli). Nechýbalo mu skoro nič. Videli sme skvelé gore, dosť polonahých žien, vrah bol fajn a koniec filmu ma prekvapil a potešil. Samozrejme posledná scéna tam naozaj nemusela byt. Ak to budete brat ako oddychovku pobavíte sa a mierny poloúsmev sa vám z tváre skoro nestratí. Aj tie španielske bláboly mi prišli vtipné :) 80% v rámci žánru

Superbad (2007)

Neviem ani slovami opísať ako som sa pri tomto bavil. Jednoznačne komédia roku a uma aj dvojročia. V pohode rovnatelné ku Smithovým komédiám(obzvlášť Clerksom). Skvelé hlášky, dialógy proste všetko na úrovni ako sa patrí. V porovnaní s tohtoročnými komédiami to prekonalo "Nabúchaná" a keď to porovnávam s matkou takýto filmov "American Pie" tak je to o dosť odvážnejšie, bláznivejšie a miestami to i tento kult prekonáva(ale Prcičky i tak boli prvé). Jasných 100% Teším sa na repete.

Soukromá škola (1983)

Krásne a milo podaná teenagerská komédia. Nevedel som, že aj v 80-tich rokoch sa vedeli tvorcovia filmov odviazať a natočiť komédiu takéhoto tipu(u nás by v tej dobe bola hviezdička asi na celú obrazovku :). Také "Prcičky" staršieho dáta. Nič nebolo na silu, žiadne prehnané a hlavne zbytočne úchylné a nechutné scény. Jemná erotika tipu "hore bez" a občas aj dolu, ale len zozadu :) Pobavil som sa a to je hlavné. Dnešné teenagerske comedy sú už len samá nechutnosť a snaha napchať do stopáže cca 1:20 čo najviac nahých žien(a to hlavné humor sa vytráca). Uvítal by som takéto filmy vo väčšom. 80%

30 dní dlouhá noc (2007)

Nič ohromujúce sa nekoná. Čakal som nejakú pecku, ale dostal som normálny horor. Zaujímavé je, že nemám žiadne veľké výhrady. David Slade má talent a ukázal to aj v predošlom filme Hard Cady(90%) toto je dobrý film, ale má smolu, že ho už niekto v nápadoch predbehol. Dosť mi to pripomínalo remake Daw of the Dead... podobné scény. Pohodový horor, ktorý sa radí k tým lepším v tomto roku. Pár scén nadpriemerných inak ako som už v prvej veta napísal: normálny film. Na 70% to je určite, ale rozmyslel by som či si to zopakujem.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Na češko-slovenské pomery celkom slušný seriál, ktorý sa konečne vymyká od tých telenovelských príbehov. Proste naše TV už potrebovali aj niečo iné a príbeh z prostredia hokeju určite en priláka viacej normálnych nie telenovelovo zaškatuľkovaných ľudí. žiaden Chose Armando ani ružová záhrada či medziľudské vzťahy ako by ste ich čakali.

Saw 4 (2007)

Niektorých Saw prešiel po druhom, niektorých po tretom no a mňa po tomto štvrtom diely. Akože teraz som pochopil čo je to zbytočný film. Saw 4 nepriniesol zase :) nič nové a len pokračuje v tom čo bolo v predošlých dieloch.. v pastičkách. Trojka sa mi páčila, ba dokonca viacej než "Pevnost SawII Boyard" ale toto je už aj na mňa veľa. Do tej Jigsawovej hry je zapletených véééla ľudí, je v tom chaose sa skoro nič nedáva zmysel i keď sa to snažia ako inak na konci filmu všetko pekne vysvetliť. Tešil som sa aspoň na Amadnu, ktorá tam ani nebola... proste som sklamaný a veril som, že rejžo vráti Saw-u ako tako šťavu. Najhorší diel série. Proste ani zábavné to neni, stále sa snaží byt vážny... ešte že sa na tie pasce čo sú tam pozerajú stále dobre. Toto je koniec hry! 50%=3*

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

V prvom rade musím napišať, že nie som sklamaný(a nechcem pôsobiť nijak negativisticky) ba naopak som rád, že sa moje očakávania naplnili. Po skvelom necenzurovanom trailery si asi každý povedal, že to jasne predbehne jednotku. A tak sa aj naozaj stalo. AvP2 nebudem porovnávať s predošlými dielmi Aliena či Predátora, pretože je to úplne, ale úplne iná krvná skupina(len názov je rovnaký). Budem porovnávať hlavne s predošlým crossoverom týchto dvoch kultových hororových postáv. Oproti jednotke sa zvýšil bodycout čo každého fanúšika poteší a celkovo film pôsobil tak odľahčene. Prvý diel mal veľkú smolu v tom, že sa Andreson snažil natočiť seriózne stretnutie dvoch netvorov, ale raiting PG-13 tomu moc nepomohol. Dvojka má krásne svižné tempo plné akcie a vlastne počas celého filmu sa nebudete nudiť, pretože je stále na čo pozerať. Ako to už býva v dnešných hororch ani tento sa nevyhol modernej vlne menom "teenage horror" to ma celkom zarazilo, že to bola v podstate teenage vyvraždovačka, ktorej sa Anderson vyhýbal. Film má svoje muchy a je ich dosť. Zbytočnosť niektorých postáv len kvôli zvýšeniu bodycountu, odporovanie si v niektorých scénach, ale všetko to môžete hodiť za hlavu, pretože už po pár minútach jasne pochopíte, že AvP2 je krásne b-éčko, ktoré ma len jeden účel: pobaviť publikum a fanúšikov starších dielov. Filmu nechýba samozrejme ani humor, citovanie podaktorých filmov a nápadná podobnosť jednej postavy z Aliena je viditeľná. Celkovo mám z filmu dobrý pocit a užíval som si to. Hodnotenie: 65%=3* Záleží na tom, ako sa k filmu postavíte a ako ho budete vnímať a brat vy. [Videl v Kine]

Sexy párty (2002) odpad!

Po 20 minútach som to vypol. Proste všetky takéto filmy sú len slabou kopiou toho pravého. Film American Pie je len jeden a odvtedy sa nenašiel film, ktorý by sa k nemu aspoň trochu priblížil. Táto nechutná žumpa je fakt blbá a nezachránili tie ani pekné ženské.

Já, legenda (2007)

Will Smith ako legenda, alebo Robinson Cruso 21. storočia? Námet je to sľubný, ale z celkového prevedenia som trochu sklamaný. Film mal nehorázne obrovskú reklamu a tak som čakal hotovú bombu, ktorá mi vyrazí dych. Takto som dostal "len" dobrý film s neuveriteľným hereckým výkonom Wila Smitha. Ani neviem čo mi tam chýbalo, aby z toho bol taký blokbaster za aký sa robí. Jedno viem isto. Tie príšery nemali byt počítačové, ale normálny ľudia s kopou make-upu na sebe. Pôsobili až moc neprirodzene. Teraz ako toto píšem by som vytkol ďalšiu vec: minutáž. Film takéhoto typu by sa nemal uspokojiť s hodinou a pol. Film mal mat minimálne dve hodiny a viacej zobraziť ten výskum a hľadanie vakcíny hl. postavy. Vlaste o tom bol celý film, aby našiel liek a nebolo tam moc takých scén. A určite mi tam chýbala ručná kamera a zábery ako v minuloročnom filme „Potomkovia Ľudí“, ktorý sa mi hneď vybavil pri sledovaní tohto filmu. To mi tam určite chýbalo. Suma sumárom, dobrý film, skvelý Smith, výborná predloha, slabší konečný výsledok. Ale 4*(70%) tomu musím dať.