Vánoční zlo (1980)

Slaboučký film. Film neměl ani moc velký potenciál,takže z toho nemohlo nic vzniknout,špatná režie,hudba a herci. Film možná inspiroval tvůrce k filmu Silent Night,Dedly Night,kde také vraždí Santa Claus,ale tam je daleko lépe rozvinut vrahův profil a jedná se dobře stavěný příběh. Tady jen film kazí mizerný rezpočet co jde znát i na obrazu kameře,taková studiová.

Without Warning (1980)

Viděno na youtube. Přímo bych netvrdil,že se jedná o předchuce predátora. Tady máme létající hvězdice,které na lidském těle pulzují dobře a tvůrci vsadili na napětí a tak nejlepší na tomhle filmu je právě konec. Rozhodně musím pochválit stvořitele mimozemšťana,je dobře propracován a docela hodně realistický. Film má dvě části. Zabití v první části v té druhé to nestojí za moc a dlouhé dialogy hlavních postav,výběr staříků nebyl nejhroší,ale přesto se mi zdálo,že až příliš přehrávají. Hudba se výrazně povedla,spíše se jednalo o napinavé brnkající motivy,které pomáhají budovat atmosféru,jenž se skutečně filmu daří udržet,ale ty dlouhé dialogy nebo ty dlouhé scény ve,kterých se moc něděje,zvláště jakoby prostředek je výrazně ukecený,přesto konec je hnán dobře. Přece jenom je to předchůce Predátora,toho mimozemšťana hrál ten herec co hrál v obou dílech Predátora.

Cannibal Hookers (1987)

Mě se tam líbili hlavně ty ženský a ta krev na prsou,jinak slušnej film. No ve svý branži. :-)

Munchies (1987)

Takovej Critters,Gremlins nebo Ghoulies. Malý příšerky,který vám lezou na nervy a maj pořádný drápky. :-)

Dementia 13 (1963)

Počátky hororů s masovými vrahy byly všelijaké a Demntia 13 je jejím dobrým příkladem. Zápletka velmi dobrá,snad to vzpomínání a myšlení mi trochu vadilo,useknutá hlava dávala dobrý směr,kam se mají správné horory ubývat,ale není to ještě ono.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Tohle je můj nejoblíbenjší díl z celé série,je to fakt,žádnej kec. Freddy tu má jakousi divnou masku,zvláště co se týče očí. Jinak skvěle funguje coby horor. Klidně by fungovala jako jednička,neschází jí tajemno a velké napětí,Freddy před finálem sejme vlastně jen dva lidi a pak dva na tom večírku a jeden je ušlapanej v davu,takže si vlastně vystačí i s minimem mrtvých. Stopáž je přesná,tak aby toho nebylo moc ani málo. U mě Freddy boduje nejlépe,děj soutředěn na hlavního hrdinu a né pak jen na krvavé efekty jako ve trojce. Dvojka u mě sklidila můj největší obdiv a líbí se mi daleko více než kultovní jednička. Hudba je také ze všech dílů nejlepší,zvláště jedna melodie je fajň,celkově film jde i jinačím směrem. Zhmotnění přes Jessiho a né jen. Nesmí usnout nebo mě dostane. Schrnuto,dvojka je u mě ta nejlepší.

Video Dead (1987)

Sice je film natočen docela levně,ale masky zombíků se jim povedly,zvláště toho s tou ožranou držkou,chvílemi jde poznat,že film je levný,ale o to lepší. Scéna se zombíkovou rukou v drtiči mě pobavila,stejně tak i jako krvácející televize a ten konec!!! Pro mě tedy za 4 hvězdičky.

Hrůza krvavé příšery (1970)

Ti přerostlí netopejři v jeskyni vypadaj jako naší čeští herci převlečení za čerty. Stejně jako souboj dinosaurů byl hroznej. Jak jdou do kupy dinosouři a upíři to jeď jedno,pralidi,no o moc jsem nepřišel,ještě štěstí,že si z až tak moc nepamatuju.

Bubáci (1986)

Co se týče efektů a masek,tak se na nich tvůrci opravdu dost dobře vyřádili a taky proto jsem za ně dal jednu hvězdičku,jinak bych dal jenom asi za tři. Hlava v krabici blahopřající všechno nejlepší k narozeninám se mi zdála solidní,příšery nemaj chybu,jak v provední tak i ve vystupování. A trailer od pfa není k tomu to filmu. Bohužel.

The Willies (1990)

Nehodnotil bych to přímo jako horor,když hlavními hrdiny je dětské osazenstvo. Scény jako červy v posteli,stará ženská kárá malého kluka a pak mlatí příšeru knihou a ona jí to pak vrací se mi zdála dobrá. Jinak se jedná o docela průměrný film s dětmi a příšeramy.