• Krátkometrážní

Coherence (2013)

Začnu komentář jinak, než většina komentujících: Tenhle film se mi jeví jako druhý Vynález, mixnutý ale s halucinogenem DMT (pro srovnání viz Vstup do prázdnoty). Co se týče děje, chápal jsem to tak, že DMT trip bylo vše té blondýny. Závěr filmu mi však takhle chápat film úplně znemožnil. Základní myšlenka filmu je dost zajímavá. Je to víceméně originální film, ale mnohé herecké výkony při rozhovorech postav, nebo jejich reakce na situace, jsou primitivní. Volím nízké hodnocení, protože mi připadá (a nejsem sám), že scénárista se pokusil o něco, na co neměl. Prostě dobře, dva domy, beru, ale udělat z toho tři domy bez vysvětlení, se mi zdá neoriginální. ❌

24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Vzhledem k tomu, že se mi značně nelíbila osmá série, jsem rád, že tvůrci se vrátili ke kořenům seriálu (první série). Někdo by sice mohl říct, že válka proti teroristům, je nudná (každej už ví, že s teroristy se nebojuje, ale, že se s nima uzavírají dohody), ovšem nyní je to pojato i s odkazy na WikiLeaks, nebo 2. světovou (viz útok na Londýn). A celkově je to na hraně, a nelze říct, jestli zlejší jsou USA, nebo jimi vytvořená Al-CIAida (což je záměr vyvolat v ovčanstvu zmatení, aby akceptovalo daný směr myšlení). ✔

Pozůstalí (2014) (seriál)

Když začínali Ztraceni, tak se taky každý ptal, jak mohli přežít tu havárii, a šest let se čekalo na vysvětlení, ovšem Ztraceni jsou výjimeční. Tohle zatím takové kvality vůbec nedosahuje. Určitě je vhodné se podívat na Making The Leftovers, kde vám scenárista Damon Lindelof vysvětlí, že není potřeba vědět nejdůležitější odpověď, a pouze postavy jsou důležité -- opakuje se tedy kostra ze Ztracených. Jenom místo havárie, je tu zmizení 2% obyvatel planety. Což ale, pokud nebude přibývat otázek (jako ve Ztracených), bude znamenat, že Pozůstalí jsou nudným seriálem. ❌ EDIT: Druhá série je kvalitnější.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Doporučuji tvůrcům příště zkusit kvalitnější hašiš, protože tohle fakt slabé. Místo oveček bych zkusil ty standardní létající chobotnice. ❌

Dávné světy (2010) (seriál)

Ohodnocení mnou je následovné: První civilizace - 50%; Doba železná - 65%; Řecké městské státy - 70%; Návrat krále - 75%; Republika ctnosti - 40%; Obec člověka, obec Boží - 60%

Godzilla (2014)

Projekt Monarcha (zmíněný v tomto filmu) není nic fiktivního, viz můj článek zde. (: ✔

Noe (2014)

Vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Jistě, už během prvních minut mi bylo jasno, že to bude film, který pro (sio)křesťany nebude fajn. Ale co, milí (sio)křesťanští hodnotící, jste čekali? Film mě v mnohém překvapil (děj, nápady s planetou, která není placatým kruhem, aj.). A samozřejmě ano, mně nevadí ani, že je to skoro jako Pán prstenů. P.S.: Všechna ve filmu uvedená jména jsou hebrejská (viz Tóra, knihy Mojžíšovi), nic latinského tedy (NZ Bible). :) Jméno Šét se arabsky vysloví Šít, odtud název Ší'ité v Islámu. Jméno Šém (SEMité/SUMerové) se překládá jako „slyšet“, viz např. Šemuel/Samuel (ten, který vyslyšel Enlila/Alláha), nebo šemag/šemach (palestinská kefíja), slyš Boha/god/gúd (sumersky). ✔

Vejdi do prázdna (2009)

Vysoce úžasný film. ✔ _ _ _ cz titulky k tomuto filmu ke stažení zde.