In America (2002)

Dobrý den, jsem malá holčička a strašně mám ráda svého tatínka a maminku. Jsme sice chudí, ale máme se rádi. Srdečně bych vám taky řekla něco víc o sobe a svým světe. Budete to milovat. Stejně jak pání v Tornotu již v roce 2002, ale pořád nejsem moc slavná... Proto prosím širte o mým filmu tuhle zprávu dál... Děkuji a mám vás ráda...

Godzilla (1998)

Klasika, s hroznými hercami, s hroznou potvorou, s hrozným scénarom, s hrozným režisérom. Ale doteraz si pamätám tú reklamnú kampaň spolu s Pepsi, doteraz si pamätám na túto príšeru prvý krát v telke, doteraz som ľutoval, že som nemal tento film doma. Klasika. Bodka.

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Príjemné prekvapenie, dostal som viac ako som čakal. Krásny príklad klasiky, ktorá bude baviť aj generácie po nás a predovšetkým naše deti.

Kuky se vrací (2010)

Toto filmové "ňu-ňu-ňu" má vôbec nejaké cielené filmové publikum? Deti sa hneď opijú "růžovým maňáskem" a dospelí zase stihnú "usnout" nad vláčnym dejom.

Tmavomodrý svět (2001)

V dobe preméry to bol fajn film, ktorý však zdrvil americký konkurent. Desať rokov po premiére si už na tento film sotva niekto spomenie, možno pri hrabaní sa v zbierke PNS dévédéčok. Inak už má dávno po dátume spotreby. Škoda, alebo naopak, nic viac si ten film nezaslúžil.

Telefonní budka (2002)

Telefónna búdka je asi najarogantnejší triler aký som kedy videl, do sotva 80 minút napchať všetko potrebné, mrazivé až tuhé. A tiež opäť skvelý Colin F. Opäť klasika novodobého trileru...

Vrať se, Sábinko (1952)

Opäť klasika konca 40. a začiatok 50. rokov, dráma, dva hlavní herci, poväčšine manželia, narušení vonkajším elementom, riešiaci problémy alkoholom. Famózny výkon Shirley B.

Páskové z Los Angeles (1981)

Prekvapivo zábavný žánrový miš-maš, ktorý mi pripomína všetko iné, len nie hispánske filmy z USA a okolia. Bavil ma aj celý podtón filmu, ktorý sa stráca v obrazoch podivných farieb, podivných charakterov a podivných obrazoch. Napokon, nekonečne zábavné divadlo vo filme.

8 MM (1999)

Týmto filmom sa pomaličky otváral obzor nových trilerov, ktoré na nás dnes už útočia z každého kroku. Chladný, temný a hrajúci sa so sociálnym aspektom. Pre niekoho len filmová detektívka vystlaná vatou, pre iných dôležitý míľnik. Je teda jasné, čo znamená pre mňa.

Pláž (2000)

Pri tomto filme som veľmi-preveľmi zhovievavý a to z dôvodu toho, že tento film mi mnoho dal, keď som bol menší. Presne takto som vtedy chápal dobrodružstvo. Presne takú pláž som chcel. Presne takú voľnosť som chcel. A tiež som chcel aby to chvíľami bola počítačová hra. Inak od tohto filmu registrujem Lea ako fajn herca, čo sa neskôr skutočne naplnilo. Deväťdesiatkový vrchol, skutočne.