Barbar (2022)

Povedená žánrovka, která mě osobně úplně nestrhla, ale určitě má hodně povedených momentů. Jen jsem čekal nějaký ten zajímavější zvrat. První půlka podstatně lepší než druhá, a určitě nejvydařenější a nejděsivější je okolí domu a vlastně celá rozpadlá čtvrť. Ta děsí naprosto spolehlivě. Taky zvuková stránka parádní. 70%

Střípky (2021)

Kriminálka která měla slušně našlápnuto a její celkové vyznění je dost fajn, včetně výborné pointy. Bohužel oba herci, neboli detektivové jedou tak nějak na půl plynu. Jedině psychouš Jareda Leta tomu slušně dává. Jinak tomu chybí nějaké ty grády a závěrečný zkrat Baxtera je silná káva. Ale rozhodně se nejedná o nějaký průser, film je to veskrze dobrý, škoda jen, že měl potenciál být skvělý. 60%

To nic, drahá (2022)

Skvěle vypadající, výborně natočená a ještě lépe zahraná novinka od Olivie Wilde o jednom téměř dokonalém místě. Mysteriózní jednohubka, která mohla být v několika ohledech určitě ještě lepší, ale každopádně mě to moc bavilo. 75%

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

První sérii máme za sebou. Nutno podotknout, že to vypadá opravdu skvěle. Už jenom kvůli tomu, jak celý svět vypadá, se stojí za to podívat. Monumentální města a ještě monumentálnější příroda. Masky i kostýmy parádní. Bohužel tady forma poměrně výrazně vítězí nad obsahem, který je místy dost mdlý, plný snadno zapomenutelných herců. Řada scén hraje hodně na filmovou ságu, té ale nedosahuje kromě zmíněného obrazového zpracování v žádném ohledu. Chybí naléhavá osudovost, hluboké ztotožnění s postavami a koneckonců i nějaký nápaditější scénář. Když vynechám kontext Tolkienova díla, dostal jsem krásně vypadající, průměrnou fantasy. 55%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tahle série je v mnoha ohledech mimořádná a špičková. O posledních dvou řadách už bylo asi řečeno vše, ale v kontextu celého seriálu musím dát plný počet. Protože něco takového už tady asi nebude. 90%

Černý telefon (2021)

Scottova novinka Černý telefon přináší zprávu o kvalitativním sestupu jeho filmů, aneb budu v poho, protože mě mrtví kámoši prozvoní… Ve srovnání s famózním Sinisterem, který představuje naopak vrchol Derricksonovy tvorby, Černý telefon neobstojí.  Žádné prokreslení postav, jen touha natočit něco tak dobrého jako Sinister. To nevyšlo. Derrickson filmy točit umí, nebo uměl, tak i tento vypadá velmi dobře, forma ale výrazně vítězí nad obsahem. 50%

Nene (2022)

Mimozemská tématika v podání Jordana Peeleho přináší neotřelý pohled a spousty zajímavých scén, které rozhodně sluší velkému plátnu. I zvuk je celkem masakrující a kamera špičková. Bohužel film se místy až nekonečně vleče a výborná atmosféra některých scén je vyvážena nudou bez napětí. Nejlepší na filmu byl asi jeho trailer. Takže dobrý. 60%

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Pevně věřím, že tímto filmem nadvláda jurských digitálních monster končí. Jedná se totiž pouze o vykradenou, digitální maškarádu bez napětí, atmosféry a invence. 40%

12 opic (1995)

Co k tomu dodat. Snad jen... tenhle film je prostě totální masterpiece! Navždy 100%

Mutant (1995)

Solidní sci-fi film, který je po většinu času celkem napínavý a má slušný tah na branku. Taky Natasha má nepřehlédnutelné kvality a bez ní by Mutant jistě nebyl to, co je. Byl jsem na to kdysi v kině a i po nynějším shlédnutí mě to bavilo. Lehce nevydařené je až finále, kdy už to rejža prostě nezvládl. Ale celkově se pořád jedná o slušný průměr. 60%