Constantine (2005)

Keanu Reeves asi dlho nevydrží bez zbrane, tak si po Matrixe vzal brokovnicu v tvare krucifixu a išiel vyháňať zlých duchov. Film Constantine je nabitý super efektami, aké nesmie postrádať nijaký akčný film. Téma exorcizmu je studnica inšpirácie či už pre spisovateľov alebo filmárov a preto natočenie filmu, kde počas exorcistických rituálov neprebieha len modlenie, ale aj mučenie démona slnkom a uväzňovanie zlých duchov v zrkadlách je super nápad a myslím, že tento film musel baviť aj kňazov (poznáte ten pocit, keď je superhrdina niekto kto sa vám podobá?). Príbeh bol vlastne jednoduchý a bez zbytočných zvratov, pri ktorých by som si ničil mozgové závity chápaním a myslením. Constantine je proste oddychovka, pri ktorej sa presúvam do sveta neba a pekla, anjelov a pekelníkov a nejakého duchovného podsvetia, ktoré riadi Papa Midnight. Peter Stromare ma ako Lucifer náramne potešil, a ďalší krát sa mi vo filme potvrdilo, že satan je sympaťák. Film v podstate nemá nejaké hluché miesta, a stále sa niečo deje. U mňa je to film so všetkým čo k tomu patrí a preto 10 z 10. P.S. Všimli ste si, že archanjel Gabriel padol v L.A.? V meste "stratených anjelov"?

Ctihodný občan (2009)

Silná pointa o absurdnom riešení, ktoré by pohlo právnym systémom kdekoľvek na svete. Fenomenálny Butler a Foxx nenechávali veľa priestoru na to aby si človek vydýchol. Film sa tiež môže pochváliť parádnym vizuálom a hudbou. Drsných scén tu je tiež zopár, čo mi urobilo radosť. 9 z 10

Cujo, vzteklý pes (1983)

Toto prevedenie Kingovej knihy neurazí, ale sú tam zmenené veci, ktoré som v porovnaní s knihou považoval za zásadné a podstatné. Popravde keby na mňa vybehne besný bernardín tak sa poserem v lufte. Herci tu sú sympatický a v podstate vierohodný. Keby som predtým nečítal knihu tak je hodnotenie vyššie takto je to len 6 z 10.

Čarodějnice (2015)

Čarodejnica určite nie je horor pre každého. Film postráda akékoľvek lakačky a funguje skôr desenie diváka scénami vystihujúcimi silné momenty. Herecké obsadenie ťahá mladá a sympatická predstaviteľka dcéry Thomasin. Film verne vystihuje dobu a náboženské sfanatizovanie ľudí, ktorí vo všetkom videli večné zatratenie. Dej je ľahko predvídateľný, no človek si užíva každú minútu stopáže. Hudba pripomínajúca podkrovné strašenie v Sinistri špičkuje dusné scény na maximum a momenty, kde sa deti nemôžu modliť, alebo kde Caleb leží na lôžku sa mi vryli do pamäti. Ak očakávate horor typu Mama alebo V zajatí démonov tak na toto nechodte, lebo tento film potrebuje diváka, ktorý chápe veci nevyslovené v scenári a musí čítať medzi riadkami. 8 z 10

Čarodějův učeň (2010)

Jednorázovka, o ktorej ak sa bude niekto v mojej prítomnosti zhovárať, tak poviem, že som to videl, ale nepamätám si ani ťuk. Efekty, ako bolo oživenie sochy býka som nečakal a príjemne to prekvapilo, ale od filmu sa nedá čakať nič ohromujúce. 5 z 10

Časožrouti (1995) (TV film)

Premyslený thriller od majstra hororu sa zase raz nedočkal dostatočného rozpočtu na plnohodnotné prevedenie. Herci ako Morse a Wettig podali výborné výkony a ostatní len čo museli. Príbeh je výborne zamotaný a mne osobne nevadila trojhodinová minutáž, aj keď som to musel pozerať na dva krát. 6 z 10

Čelisti (1975)

Už nikdy nebude natočený lepší film a každý nový žraločí horor si vždy aj keď len podvedome porovnám s týmto majstrovským dielom. Spielberg do filmu vložil maximum a to sa mu niekoľkonásobne vrátilo. Je tu dokonalé takmer všetko na čo si človek spomenie. 10 z 10

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Ježiš néééé! Toto je bezkonkurenčne najhoršia filmová sračka, v ktorej bol spomenutý žralok. Chudák ryba vyzerá ako keby mala konečné štádium paradentózy. Herecké výkony nulové atmosféra nulová. 0 z 10

Čelisti 2 (1978)

Jaws II sú viditeľne slabšie ako jednotka, pretože Spielberg sa pustil do iných projektov a ku kormidlu sa postavil nový kapitán s nepríjemnou úlohou natočiť pokračovanie hodné vynikajúcej jednotky. Nepodarilo sa. Film nezachránil ani kapitán Brody, nech sa snažil ako chcel. 6 z 10

Čelisti 3 (1983)

Vodný zábavnýpark musel byť na rok 1983 veľmi originálným miestom pre horor. Žralok je dobre urobený ale inak nič. Brody je tu už úplne zbytočný a je tu skôr na škodu. 1 z 10 za značku.