Bohové Egypta (2016) odpad!

Takto lacnú zlátaninu som už dlho nevidel. Egyptský IronMan vs. Egypt gods Power Rangers. Najviac ma štvalo, že celú dobu film vykráda hudbu z Indiana Jonesa. Aj tá stará počítačová hra Luxor mala lepší príbeh a tomuto filmu nedám ani tú jednu upotenú hviezdičku, ktorú mnohí pridali za obsadenie kráľa Sparty a Lannistera. 0 z 10 P.S. Keby sa so mnou takto bavia smrteľníci tak to by videli katastrofu.

Deadpool (2016)

Trailer Deadpoola som si púšťal vždy, keď klesla nálada na bod mrazu a dokopy som ho videl asi 48x. Lepší film Marvel studios ešte do sveta nepustili a ja už týždeň otravujem ľudí rôznymi hláškami z filmu. Vyhovoval mi najmä humor, ktorý si ma získal už pri traileroch, jedným slovom čierny jak duša Walta Disneyho. Niektoré scény by sa svojím spracovaním nestratili ani v sérii SAW a soundtrack je pohladenie na duši. Ti ktorí váhate, padajte na Deadpoola do kina, lebo takýto film sa vidí maximálne 10x za život. 10 z 10

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Pozor CGI efekty obsahujú príbeh! Celú dobu si tam Mlok honí po New Yorku svojho Vtákohada čo mu vyletel z kufríka plného hovniválov a nosorožcov s nádorom čelného laloku. Hromada úplne zbytočných postáv (napr. senátorova rodina). Najúbohejší film čo som tento rok videl v kine. Dorazila ma veta "Si môj priateľ a mám ťa rád!" 3 z 10

Inferno (2016)

Film mi potvrdil, že kniha mala dostať prednosť. 4 z 10

Mělčiny (2016)

Skôr či neskôr to muselo prísť a Čeľuste boli zosadené z trónu žraločích hororov. Neskutočná atmosféra, krásne zábery a nadupaný žralok. Pani Deadpoolová by si zaslúžila cenu za najgeniálnejšiu blondýnu v hororovom filme. Dlho som si film takto neužil ako toto. Už nech to je na DVD a môžem si to pustiť zase. 10 z 10

Zlo nikdy nespí (2016)

Film sa počas celej minutáže nesie v rozprávkovej atmosfére podobnej, akú vie navodiť Guillermo del Toro. Sú chvíle, keď si divák povie to je krásne čo sa tam deje a necháva sa kolísať detskými snami. Pointa filmu mi bola jasná už od polovice, ale film ma tak bavil, že som to neriešil a užíval si ho až dokonca. Záver je podľa mňa doslova nádherný a necháva si otvorené dvierka pre pokračovanie. 8 z 10

Bod zlomu (2015)

Bod zlomu ponúka výpravu a scenéria ako National Geographic. Príbeh tu je na vedľajšej koľaji pretože režisér ukazuje krásy aj hrozby našej planéty. Kto hľadá film s hlbokými a prepracovanými dialógmi nech si pustí Tarantina. Hĺbku tu má len Ozakiho osmička. Dlho som sa od radosti neusmieval pri inom filme ako pri horore. 9 z 10

Brána temnoty (2015)

Je smutné, že dokážu ducharinu natočiť takto bezducho. 3 z 10