Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Seriál, ktorý som v detstve rád pozerával a nerád po ňom zaspával. Niektoré príbehy boli fakt dobre natočené a rozsekalo ma, keď na záver zahlásili, že boli podľa skutočnosti. Veľkým ťahúňom tejto série bolo vlastne to, že ľudia to pozerajú a hádajú popri tom. 10 z 10 z nostalgie.

Kostka (1997)

Úloha postáv je jednoduchá prežiť čo najdlhšie, a ak treba zomrieť tak takým spôsobom aby čo najviac pobavila diváka. Zostava v "kocke" je celkom pestrá, kedže tam je aj poliš aj lump a aj nejaké ženské a aj autistický týpek. Z každého rožku trošku. Klaustrofobická atmosféra bola vybudovaná absolútne na výbornú a keď sa otvorilo ďalšie okienko s napätím som čakal či tam bude bezpečno. Trošku mi vadil záver, ale ten nepokazil dobrý dojem z celého filmu takže 9 z 10.

Jurské bojiště (2008) (seriál)

C.S.I. Jurassic Park. Perfektný dokument, kde riešia ako, kedy a kým sa dostal dinosaurus do polohy v akej našli jeho kostru. Animácia je dychvyrážajúca a informačná hodnota série dokumentov je na veľmi vysokej úrovni. Podľa mňa nie je možné, aby si toto banda paleontológov vycucala z prsta a preto si myslím, že sa to fakt stalo ako hovoria. Úplne najlepší diel bol s velociraptormi a velkým nemotorným bylinožravcom. 10 z 10

Dolanův cadillac (2009)

Ďalší super film podla poviedky pána Kinga, ktorú som nečítal. Jednoduchá príbehová línia tomuto filmu len prospieva, pretože není treba sa sústrediť na veľa postáv a osudov. Schéma vražda - plán - pomsta tu funguje na jednotku a spôsob pomsty je fakt dokonale premyslený a zrealizovaný. Už len za ten nápad nemôžem dať menej. Herecké výkony boli obstojné a Slater s Bentleym sú tými typmi ksichtov, že keď budem poviedku neskôr čítať tak práve ich fejs si budem pri postave Robinsona a Dolana predstavovať. 9 z 10

Carrie (1976)

Zhrešil som! Povedal som si, že vydržím kým si prečítam knihu ale nedokázal som to. Odmenou za prehrešok mi bol dokonalý film vo všetkých smeroch. Sissy Spacek to zahrala tak, že by som jej každý rok odovzdával oskara za tento výkon. Asi nikdy som sa "po" filme tak netešil na knihu. Neskutočne prepracovaná psychológia hlavných postáv a masakrálny záver. Strašne sa mi páčili detaily, o ktorých fanúšik Stephena Kinga vie, že presne tak ako boli natočené, boli pôvodne opísané aj v knihe (napr. nápis v telocvični,hlasy v hlave na plese). Perfektne ušitá muzika na tento film, ale som to len ja komu soundtrack pripomínal hudbu z filmu Kill Bill? Dokonalé, dokonalé, dokonalé!!! Naposledy som bol po filme takto nadšený po Djangovi takže 10 z 10 pre Carrie.

Frozen (2010)

Jeden z najlepších filmov s podtitulom survival. Film som pozeral na prednáške a skoro som umrel pretože som pri takmer ňom nedýchal, lebo som sa bál, že by to bolo príliš nahlas. Výborné herecké výkony a neskutočne dobre vybudovaná stiesňujúca amtosféra, ktorá robí film tým čím je. V rámci žánru 10 z 10.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Po kvalitatívnom zlepšení v podobe štvrtého pokračovania tu je pokračovanie piate, ktoré za svojím predchodcom ničím nezaostáva a v mnohých veciach vyťahuje nové tromfy. Exotická Brazília je prísľubom niečoho nového. Už pri minulom F&F sa žáner zmenil z dobrodružného filmu o závodení a autách na oldschoolový akčný thriller plný streľby a akcie. Proti sebe sa tu postaví Vin Diesel a "všemocný a nezničitelný" The Rock, ktorého obľubujem asi tak ako Seagala...vôbec. Záverečná 40-minútovka film nakopla do najvyšších otáčok a žiaden divák určite nezabudne na naháňačku dvoch Challengerov s obrovským sejfom. Hudba, efekty a kaskadérina ako vždy na najvyššej úrovni a záverečná hitovka len potvrdila, že po takmer dokonalej F&F4 je tu dokonalejšia F&F5, ktorej len málo chýbalo aby dohnala prvý diel. 9 z 10 P.S. Možno keby tam nebol "The Rock" ale napríklad Bruce Willis napálil by som plný počet.

Rychle a zběsile (2001)

Film točený takmer výhradne pre chlapov (auta, baby, akcia). Príbeh ilegálnych pretekárov má niečo do seba a týmto filmom sa odštartovali všetky ostatné pretekárske filmy. Určite tu nejde o nejaké hlboké pointy a zvraty, ide len o čistokrvnú zábavu v podobe automobilových nahánačiek. Efekty a kaskadérske kúsky sú tu fakt na dobrej úrovni a hudba parádne vyberaná tak aby správne zapadla do scény. Paul Walker a Vin Diesel sa podla mňa vžili do hraných postáv na výbornú a vďaka nim sa film drží na veľmi vysokej úrovni. 10 z 10

Obřad (2011)

V kine bol tento film jeden neskutočný zážitok, atmosféra by sa dala krájať, parádna hudba a 100%-ný Anthony Hopkins. Po zhliadnutí filmu v kine som sa dopracoval aj ku knižnej verzii od Matta Baglia, ktorá bola v podstate takou učebnicou, ktorá vysvetlovala všetky možné aj nemožné veci o exorcizme. Po prečítaní nasledovalo druhé zhliadnutie, kde som sa už nesústredil tak úplne na dej, ale hľadal som veci o ktorých písala knižka. Film nie je úplne dokonalý ale nebudem zlý (hlavne aby som sa vyhol vyháňaniu) a dám tomu 9 z 10. P.S. Scéna kde otec Lucas reve "BAAAAAAA´AL!" je podľa mňa už teraz kultovná, pretože sa pri nej každý aspoň trošku báááál.

Hanebný pancharti (2009)

Pohľad na tématiku druhej svetovej vojny v podaní filmového fanatika Quentina Tarantino. Celý film je z pohľadu amerických "záškodníkov" a sabotérov, ktorí sa volajú Pancharti a z dlhej chvíle lovia nacistov a oslobodzujú krvilačných židov túžiacich po pomste. Režisér zase raz ukázal, že veci sa nemusia riadiť nalinkovanými predpokladmi a históriou a preto sa vo francúzskom kine začal tvoriť svet podľa Tarantina. Niekto mrtvý, niekto oslobodený, niekto zradený a niekto potrestaný. Nehorázne dobrý soundtrack, hlavne úvodná znelka "Rabbia E Tarantella", pri ktorej mi nabehla husia koža. Tradične dobré dialógy. Hlavné postavy Pitt a Waltz to zahrali fantasticky a človek im veril každé slovo. 10 z 10 P.S. Myslím, že Waltzov plagát visí v mnohých extrémistických klubovniach :D