Hasiči (1985)

Stejná trojice jako ve Škole zlodějů, tady se však Parenti moc nepředvedl. Vtípků je míň. Lino Banfi opět ústřední postava.

Škola zlodějů (1986)

Tohle je opravdu jedna z výborných italských taškařic. Naprosto bezchybná trojice, z nichž nejvýrazněji boduje Lino Banfi. Falešný kněz: "Ach mír s tvou duší, blahoslavený synu, který odcházíš. Ó ty synu, ty synu, kterýho já mám strašně rád. Ty synu můj malý blahoslavený, který odsud odcházíš. Čau, čau, drahý synu, který odcházíš, čau."

Trumfové eso (1968)

Úvodem bych rád poznamenal, že miluju filmy s Hillem a Spencrem a Wallach je taky western klasik, ale todleto to byla s prominutím slátanina jako hovado. Colizziho první film byla solidní záležitost, ale tady tohle je vyloženě paskvil. Komedie to není ani z dálky a o nějakém westernovém dramatu taky nemůže být řeč. Chování všech našich protagonistů je tak iracionámní až to bolí. Nejvíc mě na tom štve, jak málo stačilo a mohla to být pecka podobně jako ostatní špageťáky. Stačilo jen vložit postavám do hlavy mozek. Velká škoda

Bláznivá komedie 3 (1994)

Překvapivě jiné než předchozí díly, bohužel ale krok vedle a výsledek je k uzoufání nudný.

Bláznivá komedie 2 (1991)

Je to úplně to samý jako předtím, víc se k tomu říct nedá.

Bláznivá komedie (1990)

Extrémně primitivní komika má zde své kouzlo, zřejmě díky jednoduchosti či vinou oněch dvou představitelů. Každopádně tuto komedii zná téměř každý, to se nedá upřít.

Hroši v Africe (1979)

Slabší dílko od těchto dvou, ale dá se na to dívat, ostatně jako vždycky u každého jejich filmu.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Dvojka dopadla dobře a je zábavná podobně jako jednička. Je to obdobný mix zábavy s jinými gagy a situacemi. Zdejší výsledné hodnocení je podseklé jako prase, zřejmě díky takovým uživatelům jež od druhého dílu francouzské komedie čekají dvojnásobnou porci zábavy a když se jim zcela pochopitelně nedostane, jsou frustrování a poplivou co se dá.

Taková malá bestie (1981)

Klasická italská blbovinka z Villaggiem. Sem tam sranda, ale ne k popukání.

Návštěvníci (1993)

Moje srdcová záležitost, což je patrné už z mého avataru. Jean Reno nezkazí žádnou srandu, ať už ho dají dohromady z Depardiem anebo zde s Clavierem, kterého považuji za jakéhosi pokračovatele Funese. Tento snímek patří k mým oblíbeným, které pravidelně sleduju a vždycky mě rozesměje.