La Bamba (1987)

Být v 17 letech slavným, či přesněji řečeno známým a oblíbeným interpretem se každému jen tak nepoštěstí. Nejsem kdovíjaký fanda amerického rock 'n' rollu 50. a 60. let, ale jsem každopádně milovník dobré hudby a La Bamba song mi utkvěl kdysi v paměti. Film táhne hlavně Diamond a nešťastně tragický příběh psaný životem. Kdoví kam by to Valenzuela dotáhl, kdyby měl tu možnost. Dost možná by byl podobně úspešný jako Elvis. Velká škoda.

Čas probuzení (1990)

Film, který jsem viděl kdysi a z jakéhosi asociativního popudu jsem na něj dostal po letech "chuť". Příběh nikterak nezestárl a je bezesporu poplatný i dnes. Brilantní výkon dvojice Williams - De Niro dodává ten správný tah a hloubku. Ironií je, že se Williams v roli lékaře snaží vyléčit tzv. letargickou encefalitidu" způsobující katatonický stav, přitom sám trpěl řadou duševních poruch, depresemi a později parkinsonem. Velká ztráta, byl to výborný herec a humorista.

Irčan (2019)

Co na tohle říct? Je to Scorsese? Je. Je to gangsterka, typicky z jeho rukopisem? Je. Hrají v tom ti "správní" protagonisti co hráli mafiány v celé řadě předchozích filmů? Ano. Avšak i přes tyto "záruky" působí výsledek poněkud neslaným dojmem. Jakoby se Martin zakoukal do Qentýna a předvedl nám, že taky dokáže udělat užvaněný dlouhatánský film s minimalistickou porcí akce. Nu což, tak tu tedy máme jeho nové veledílo. Kultovním se však asi nestane. Mimochodem Tarantino dopadl se svým Hollywoodem přece jenom o dost líp.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Ale jo, proč né. Je to čistá žánrová zábava, klidně bych si dal i trojku. Je ale jasné že to půjde v případě pokračování z kopce.

Joker (2019)

Na tohle jsem se těšil a zklamán jsem nebyl. Fénix ja fakt dobrej, celej film je jen jeho. Dodatek.: Po třech dalších projekcích dávám tomuhle snímku status kultu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Poslední ze čtveřice tzv. Tarantinových westernů je už ňákou dobu na světě a podívat se na ni jsem považoval za samozřejmost. Bohužel není moc co k tomu říct, tohle se fuckt musí vidět. Tenhle "díl" se opravdu vymyká nejen z této čtveřice filmů, ale i celkově z Qenovy tvorby. Je to ještě zábava, nebo si jen tvůrce chtěl udělat radost pro sebe? Co se týče mě, řekl bych ano oběma možnostem. Chápu ale, že spousta lidí to vidí jen jako druhou alternativu. Bude hodně zajímavé, co s filmem udělá čas. Za mě hodně zajímavý a dost zvláštní, určitě si najdu čas minimálně ještě jednou.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Tak buď se mi to už poněkud okoukalo a nebo je tenhle díl malinko slabší. Rozhodně se nejedná o žádný drastický propad, nicméně proti trojce to bylo slabší.

Obvyklí podezřelí (1995)

Z pointy musí nutně divákovi spadnout brada až na zem, o tom není pochyb. V podstatě by se dalo říct, že se jedná o kriminálku s nejúžasnější pointou jakou jsem kdy viděl. Bohužel ten obsah zas až tak úžasný není. Pozn.: Film byl sqele sparodován ve Scary Movie 1, v Utopenci s Leslie Nelsnem a v mnohých dalších.

John Wick 3 (2019)

Tak si nejsem tak docela jist co "viděli" ti ostatní kritici co pějí velkolepé ódy ke třetímu Johnnymu Wickářovi. Já osobně jsem se po předchozích zdařilých dvou dílech na trojku docela těšil, ale po shlédnutí jsem zjistil, že dost zbytečně. Scénář je spíchnutý dost na rychlo a stojí za pendrek. Původní scénárista D. Kolstad, jež měl sám na starosti předchozí díly, si do toho nechal kecat ňákým třemi nýmandy a uklohnili spolu poslepovanou vratkou slátaninu. Navíc jak vidno se producenti evidentně shodli, že střílení bylo už dost a tak se v drtivé míře snažili za každou cenu vyměnit azenál. A tak se stalo, že většina šarvátek je v podobě sekané a píchané, zapojili se i mazlíčci jako kousaví pejsci a fotbaloví koníci a dokonce si tvůrci hned v úvodu dovolili rýmejkovat scénu ze slavného filmu Hodný, zlý a ošklivý, kde J.W. sestavuje revolver obdobně jako Eli Wallach u obchodníka se zbraněmi. Tak jak jsem se bavil u předchozích dvou dílů, se tady nekoná. Mě z toho vychází nejslabší díl trilogie.