Revizor (1933)

...Burian vám v tomto snímku názorně předvede, jak brát úplatky upřímně, ba co víc, jak úplatky pohledávat. Celkem příjemné skouknutí a samotné dílo Nicoly Vasil´and´Witch Googla je bezesporu nadčasové a jeho principy fungují dodnes. Možná by bylo načase udělat tuzemský rymejk. Pojmenoval bych ho Audit a hlavní roli podvodníka by si s chutí dal K.Hádek.

Happy End (1967)

Opravdu nevídaný snímek, který skutečně běží pozpátku, přičemž Menšík jako vypravěč nám jej předkládá tak jako by to byl přirozený tok děje, což často tragické situace mění na příjemné, veselé a často úsměvné a naopak. Určitě to stojí za pozornost.

Na špatné straně (2018)

Tohle vůbec nebylo špatný, Cáler nám pěkně obšírně vizualizoval útrapy fízlovské sledovačky, ze které máme v každé kriminálce pouze krátkou scénu kdy kluci vyhodí koblihu a kávu z okna, zakvičí gumy a jede se po grázlech. Z tohoto pohledu je to neokoukané, což se ovšem nedá tak docela říct o Melovi, tedy né o něm samotném, nýbrž o jeho postavě, ze které je notně cítit pachuť recyklátu Martina Riggse. Mel by měl prostě hrát už jenom ty gaunery, to mu jde samo. Na ňákyho Mirka Dušína už je prostě starej. Celkově mě to zaujalo, ale na další produkci si už asi čas neudělám, není důvod to vidět dvakrát.

MOST! (2019) (seriál)

Troufám si říct, že už uplynula docela dlouhá doba, kdy naposled způsobil český seriál či TV fim takovou kontroverzi a rozpačitost, jako v případě Mostu s vykřičníkem. Někteří jej kvitují, jiní jím zase opovrhují a jsou dokonce tací, jež se cítí přímo dotčeni, ne-li dokonce uraženi, a to jak z řad sympatizantů "Snědé Tísně", tak i ze zástupců diskriminovaného pracujícího lidu, jež měli tu smůlu, že se jim sousedské soužití ne vlastní vinou kdovíjak nevydařilo. Já se na to dívám spíše trochu nezaujatým postojem. Mě Most rozhodně pobavil a příjemně překvapil svou originalitou a zasazením. Hodně mě zaskočilo herecké i neherecké obsazení. Od odporně přehrávající a naprosto herecky impotentní Čvančarové, přes prkenné až dřevěné výkony mladého gymnaziálně-učňovského milostného páru se dostáváme až k hodnotným a zajímavým výkonům p.Isteníka, Godly, Stárkové a samozřejmě Hofmanna, který tomu celému dal duši a, co si budeme povídat, bez něho by nebyl Most Mostem. Seriál je víceméně koncipován jako film na pokračování v žánru komediální česká gangsterka a tak převládá spíše tahoun v podobě zvědavosti jak to bude pokračovat dál, což bohužel trochu zabíjí důvod proč se na to podívat ještě jednou, když už vím jak to celé dopadlo. Přesto jsem se podíval na celou sérii ještě jednou, mohl jsem se tak soustředit i na jiné věci, jako například na humornost. Bohužel humoru, hlášek a gagů je pomálu, což je velká škoda. Na tom se dalo určitě zapracovat více. Nemyslím tím že bych z Mostu udělal pitomoučkou komedii, ale chytrého humoru by se tam vešlo.....

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Je celkem osvěžující vidět Tondu v trochu jiné podobě než z kameným xichtem v ňákem super cool ultra obleku s lejzrovou flintou v pazourách kosíce přitom nevinné uslintané emzáky. Ovšem Leošův Wall Street Vlk, který se stylizací a obsahem trochu připomínal, byl přece jenom o něco svižnější a zábavnější.

Polar (2019)

Celkem obstojná komixová řežba z Madsem. Ve srovnání s J.Wickem o trochu více karikaturní postavy a celkově více ujeté. Nebránil bych se pokračování.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

V tomhle snímku mě vždycky mimojiné velice pobaví "Bobo" Libíček, který tu má neskutečné výstupy. Vždycky to byl pro mě takový český Oliver Hardy.

Bohouš (1968) (TV film)

Na tohle se čas od času velice rád podívám. ...Menšík komentuje: "..bylo to úžasný natáčení, moh' jsem improvizovat jaxem chtěl, akorát mi vadilo, že Bohoušovi strašně smrdělo z huby, víc než Sovákovi."

Provdám svou ženu (1941)

Tady jsem se moc nenasmál ani nepobavil. Scénář je až příliš překombinovaný a upřímně řečeno, jak mám rád Vlastíka tak tady mi nesedl. Přece jenom Burian jako popletený botanický vědec je jako Danny Trejo v roli nacistického důstojníka.

Katakomby (1940)

Taková milá jemně vtipná Burianovka. Nerozumím tomu, proč za tento film dostal Marvan státní vyznamenání, přestože měl ve snímku tak málo prostoru a řekněme dosti podřadnou roli s ohledem na jeho obrovský formát a potenciál. Zřejmě vysoká politika.