Torrente: Blbec jménem zákona (1998)

Pamatujete si zajisté na zastydlého italského účetního Fantozziho, ne? Tak tohle je v obdobném duchu, s tím že tady jde o španělského ignorantského expendreka Bouřliváka a humor je velmi obhroublého zrna. Ze startu bylo vtípku dost, ale druhá polovina je už malinko chudší. I tak ale Bouřlivák stojí za shlídnutí a možná i celá série ( 4 díly ), uvidíme. PS: Raději Bouřlivák s neotřele originálními gagy než stále stejné přiblblé prcičky a jiné fekální hovadiny ze zámoří.

Total Recall (2012)

Je mi líto Lena Wisemana, ale nutno říct, že je opravdu režisérským antitalentem. Ale nic ve zlém, má i přesto můj obdiv za to, že to zkusil. Realisticky (a možná naivně) předpokládám, že už dál pokračovat nebude a že si vystačí s dvěma osobními "úspěchy" v podobě oprášení Johna McClana a tohoto remaku NEremaku. Nicméně nový T.R. vůbec nemusel dopadnout tak jak dopadl - propadl. Mohlo jít o obstojnou scifi akci, jenže..... L.W. si celkem pochopitelně vybral jen páteř z původního filmu a zbytek dotvořil po svém. V první půli jeho dotvoření opravdu funguje. Potom ale začíná nesmyslně balastit a mixovat děj, který poté působí jako orgán napadený rakovinou a pro samé výrůstky už není vidět jak vypadá. Přitom to bylo tak jednoduché, stačilo se držet pravidla "Méně je někdy více." Bohužel megalomansky nadupaný obsah filmu je pro film paradoxně záhubou. Škoda, já se tolik těšil.

Mizerové (1995)

První film od "vznětlivého" a "výbušného" Michaela Baye a zároveň první "velké" zviditelnění Willa Smitha. Snímek vlastně ničím nevyčnívá nad většinou průměrných akčních snímků z devadesátých let. Kriminální příběh je tuctový a ničím nepřekvapí, objem explozí je s ohledem na Baye ještě v normě. Co mi vadilo nejvíc je zřejmě ústřední dvojice. Nepodařilo se tu vytvořit dostatečně uveřitelný kontrast a kamarádství mezi ústřední dvojicí, jako tomu bylo mezi Martinem Rigsem a Rogerem Murtaughem. Tady to "parťáctví" vypadá nějak uměle. Nicméně na Lawrence a Smithe se jako na samostatné individuality koukat dá a občas je to i legrace. Ovšem o kult se z mé strany určitě nejedná.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Lepší a nápaditější posádku než měl kapitán Barbossa (nemrtví) v jedničce má právě Davy Jones zde. Tady se maskéři a grafici opravdu blýskli. I příběh je o něco poutavější a vizuál malinko dospělejší. Podtrženo sečteno vydařené pokračování, které se prvnímu dílu vyrovná a ještě ho i o chlup překonává.

Hancock (2008)

Paradoxně nemám moc rád hrdinské komixovky a dalo by se říct, že se jim přímo vyhýbám. Ale tento superman v moderním pojetí mě prostě bere. Velký díl na tom má samotný Will. Nicméně i scénář je dobře vymyšlen, a i když by se dalo říct že je prostý, je zároveň i chytře vymyšlen a baví. Mám trochu obavy s chystaného pokračování, mno uvidíme....

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Patrně ten nejlepší pirátský počin co jsem kdy viděl, který je ale z velké části založen na Deppově umělecké kreaci a bez něj by to nefungovalo. V celku na to nahlížím jako na příjemnou "moderní" pohádku.

Strážní andělé (1995)

Standartně dobrý "Depard" a šíleně rtuťovitý "Klavoš" alias "otec trenér" přesně tak, jak ho mám rád. Ano film je opravdu šílená jízda v extrémním tempu, hlavně v druhé půli, ale zábava to prostě je, o tom žádná.

The Escapist (2008)

Prison Break jsem v době premiér hltal díl po dílu a nutno říct, že první série byla přímo sqelá, ale přibližně v druhé půli šel seriál téměř pod drn. Srovnávat ho s tímto filmem je jako porovnávat malůvku shrecka od dcerky vrátivší se ze školky s Výkřikem od Edwarda Munche. Tedy podobnost tam může být, ale umělecká hodnota je úplně jinde. Hlavní herecký quintet byl úžasně namíchán a i vedlejší role nezůstaly pozadu. Jednotlivé střípky dvou závislých dějů jsou bravurně střídány a záverečná pointa je pověstnou třešní na dortu. Pane Wyatte, točte, Točte prosím filmy, neb máte skutečný dar a cit pro filmařinu!

Appaloosa (2008)

Nenáročné westernové dílko od pana Harrise s dobrým hereckým obsazením, které naláká i ženské publikum. Nic velkého jsem nečekal a taky se mi nic velkého nedostalo. Přesto jsem se výborně pobavil. Zejména postava Allie (Zellweger) má zajímavý charakter. Velké plus je pro celkově zosobněnou "lidskost" v postavách. Nutno říct, že přívlastek "akční" bych z titulku filmu asi odpáral.