Vánoce na páté avenue (2021) (TV film)

Hodně slabý vánoční film s herci mezi nimiž není ani špetka chemie. Zase se nám na Vánoce zamiloval multimilionář do chudého děvčete.

Zakletá jeskyně (2022)

Moc hezký námět na pohádku totálně zabitý střihem a trapnými dialogy i herci. Škoda promarněného nápadu.

Enola Holmesová 2 (2022)

Takové zvláštní pobavení na odpoledne. Méně zajímavé než první Enola, prkenný Cavil víceméně znuděně odehrající svůj díl scénáře.

Výbušnej koktejl (2021)

Tyhle bláznivé vtipné akční jízdy mě baví a Lena Headey, Carla Gugino a Michelle Yeoh umí i v pokročilejším věku pobavit svou akcí.

Diabolik (2021)

Daleko zajímavější je podívání se na původní snímek z roku 1968. Snaha zasadit film i nyní do 70 let minulého století je sice chvályhodná, ale bohužel scénář je zde velká slabota. Věrnost původní komiksové předloze je sice fajn, ale...

Velká huba (2022) (seriál)

Jiný kraj, jiný mrav. Pokud přistoupíte na specifika korejské kinematografie, dostanete drama plné zvratů, nekonečných intrik a pozvolného, nikoli nudného, rozplétání nitek vedoucích do nejvyšších míst společnosti.

Jan Žižka (2022)

Zajímavou zápletku s únosem neteře francouzského krále a výborně hrajícího Bena Frostera sráží hlavně totálně špatná filmařina. Střih je v bitvách absolutně nepřehledný. Zklamání přichází zejména díky tomu, že česká kaskadérská škola byla dříve vyhlášená a jméno Jákl v ní bylo pojmem. Tohle ovšem bylo totálním zklamáním. Nedostavilo se ani potěšení z historických intrik. Herci jen nezáživně papouškují proč zrovna jejich postavy dělají to co dělají. Do děje se mě prostě vtáhnout nepodařilo. Nakonec tedy nejzajímavější scénou z celého filmu je za mě zvíře z našeho znaku. Český lev byl prostě skvělý.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Nedivím se, že Disney neplánuje druhou sérii. Na druhou stranu seriál byl občas velmi vtipný zvláště v epizodách s hostujícími filmovými hrdiny. A závěr kdy She navštíví studio Marvel mě vyloženě pobavil. Tatiana Maslany je dostatečně sympatická, bohužel místy až odpad otravných herců ve vedlejších rolích celkový dojem shazuje. Ještě doporučuji sledovat až do potitulkových scén, které jsou občas vtipnější, než celý seriál :-)

Des (2020) (seriál)

David Tennant byl pro mě po dlouhá létá především Doctor Who. Ale postavu sériového vraha, i když prakticky s jediným povýšeneckým pohledem po celou stopáže, zahrál skvěle. Moc hezky natočené, angláni prostě umí.

Pan profesor - Série 2 (2022) (série)

seriál se absolutně přestal někam posouvat v ději postav a to co vypadalo na zábavné jiskření mezi rozdílnými povahami hlavních postav se v druhé sérii změnilo na totální nudu, kdy víte, že se nic neděje. Navíc ty neuvěřitelné příhody žáků z první série, se v druhé změnilo až na sci-fi příhody.