Jak rozdělit rodiče (2020)

Pohodová komedie co neurazí ani nezůstane v paměti s nepříjemným troubou v hlavní roli. Naštěstí rodiče i kamarádka jsou natolik sympatičtí, že jsem dokoukal do konce a nelitoval...

Red Notice (2021)

Hláškující Reynolds, půvabná sexy Gadot a akční hrdina Rock nám musí vydělat prachy, řekli si u Netflixu. Co by se mohlo asi pokazit... No a pokazilo se vlastně všechno. Scénář prakticky není, tedy alespoň vůbec nic originálního v něm není. Johnson podává jednoznačně nejhorší výkon své herecké kariéry, jakékoli rvačky jsou nepřehlednou změtí záběrů, kde vlastně jen na konci pochopíte že vyhrál ten, kdo neleží na zemi. A s logikou si už vůbec nikdo neláme hlavu. A tak asi nejlepším na celém filmu je Reynoldsovo pískání melodie z Indiana Jonese při chůzi po točitých schodech do nitra nacistického úkrytu skrývajícího umělecké předměty z II. světové války.

Služka (2021) (seriál)

Z pohledu mladé maminky si můžete užít peripetie nejen mateřské. Získáte zajímavý pohled do sociálně slabší vrstvy amerického malého města a to celé v příběhu zajímavých postav a postaviček. Plynulý děj s očekávanými zvraty vás sice nepřiková napětím do křesla, ale stejně chcete vědět co se bude dít v životě hlavní hrdinky dál. Tak prostě najednou uplyne všech 10 dílů a vy máte pocit, že to vůbec netrvalo dlouho. A nejlepší výkon jednoznačně podává 3 letá holčička. Ani jeden pohled do kamery, kde se má usmívat, usmívá se a kde je smutná je smutná.

Duna (2021)

Úžasně rozehraná mystika a pozvolné představení jednotlivých rodů a postav Duny. Počítačové triky na skvělé úrovni (to se ovšem už u velkofilmů rozumí samo s sebou). Za mě trochu nesympatický a toporný hlavní hrdina (Timothée Chalamet) je naštěstí zastíněný herectvím dalších postav (Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa). Ale proč jen 3*? Protože vše je jen vlastně slabý úvod do dalších předpokládaných filmů. Z knihy je zpracovaná jen malá část a konec filmu nestojí ani za zmínku. Jen ve vás zůstává pocit, že vám slíbili naservírovat několika patrový dort a na jídelní stůl položili zatím jen fotografii, jak by mohl vypadat...

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

V téhle minisérii není špatně prostě vůbec nic.  Ani v jednom ze 7 dílů se člověk nenudí. Psychologie postav je úžasná, výběr herců excelentní a scénář vás nenechá do poslední chvilky vydechnout. Nic není černobílé a kdo je vlastně padouch a kdo hrdina??? Když rozehraje svůj part Oskarová herečka Kate Winslet, je v roli rozervané detektivky absolutně uvěřitelná. Za mě 10 z 10.

Kate (2021)

Mary Elizabeth Winstead je opět uvěřitelnou akční hrdinkou stejně jako v Blíženci či Bird of Prey. Film Kate působí jako kříženec Johna Wicka a Zastav a nepřežiješ. Ke konci už sice zábavná akce mění v polopatické vysvětlování toho, kdo je padouch a kdo je hrdina, ale pořád se na to dá dívat.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Po dlouhém covidovém čekání konečně zajímavý film z Marvel univerza. Začnu negativy. Celý snímek působí jako dojmem, že je cílený vyloženě na čínský trh a jeho publikum. Neznám komiksovou předlohu, tak je to možná jen můj pocit, ale na 100 "šikmokých" herců připadá jeden "bílý". Druhým mínusem je pro mě i chaotický průběh soubojů. Tam by se mi více líbila klasická honkongská škola, s méně digitalizací a více osobními střety. Tím ovšem negativa končí a dál už je jen čistá zábava s výbornými herci, slušnou porcí humoru a spoustou a spoustou odkazů na předchozí i budoucí filmy Marvelu. A fauna tajemné vesnice je prostě úžasná, počínaje obřími lvy a konče chundelatými bezhlavými pejsky s křídly :-) Dlouho jsem přemýšlel nad 3 *, ale nakonec s odřenými zády dávám 4*.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Na Ryanovi je vidět, že si roli užil a vyřádil se. A já si zase užil film u kterého jsem se po dlouhé době i nahlas zasmál. Chápu že to není film pro každého, ale kdo si užívá počítačové hry, musí si při shlédnutí filmu připadat jako doma. A u konce třešnička na dortu s příchutí Marvelu a Star Wars jen podtrhnou Reynoldsovo smysl pro humor.

Zelený rytíř (2021)

Dechberoucí příroda, unylé záběry a mýtický příběh sira Gawaina se vleče pomaličkým tempem bez jakéhokoli náznaku akce. Tohle rozhodně není fantasy Sword and Sorcery. Je to spíše podobenství o tom co by měla být čest a odvaha. O tom, zda má cenu žít jen bezvýznamný život, nebo se snažit zanechat v řádcích času i vzpomínku na naše činy.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Koho zajímá svět Marvelu a další osudy oblíbených postav bude jistě spokojený. Já se i přes místy přílišné moralizování a podkuřování hnutí Black Lives Matter bavil.