River (2015) (seriál)

Pokud přistoupíte na to že Britové mohou zaměstnávat psychicky nemocného a nestabilního detektiva s návaly vzteku, přidejte si *. Já tohle bohužel až tak moc nedokázal přijmout, ale celkově to jako mysteriózní krimi ušlo...

Kouzelný náramek (2020) (TV film)

Nudný Hallmark kde největším pozitivem filmu jsou záběry na vánoční výzdobu v Americe. Mezi hlavními představiteli to vůbec nejiskří a herectví moc dlouho zjevně nestudoval ani režisér, ani herci.

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Zajímavý rozjezd a zápletka se ale mezi 4-6 dílem poněkud protahuje. Evan MCGregor, Carrie Coon a Mary Winstead jsou úplně boží a svým postavám dávají opravdové kouzlo. David Thewlis ovšem hraje nudného padoucha bez charismatu, což je asi největší vada třetí série.  Finálové díly nám však opět plně dávají to, co na sérii Fargo milujeme :-)

Moře klidu (2021) (seriál)

Chvilku si člověk zvyká na mentalitu Korejců, kde je podřízenost a nadřízenost na vyšší úrovni než u nás. Doo-na Bae je sice možná dobrá herečka, ale její strnulost jak v obličeji, tak i na duši je často až nepříjemná. Ostatní obsazení je v pohodě a tak seriál se zajímavým námětem dobře ubíhá bez hluchých míst. Plusem je i solidní zakončení série bez vyloženě otevřeného konce, jak jsme bohužel zvyklí z americké produkce.

Ztracený symbol (2021) (seriál)

Rozjezd to má, ale pak se děj prodlužuje a hluchá místa se lepí nesmysly se symbolikou, která nemá hlavu ani patu. Scénáristé cucají z prstu historické postavy a symboly všech náboženství a epoch dějin bez toho, aby to mělo hlavu a patu. Vše často končí tím, že prostě neví kudy dál, tak náhodně vezmou historickou postavu, dodají pár nevysvětlených blábolů a ejhle, další stopa v hledání je na světě. Přitom herecké obsazení je luxusní a všichni se snaží hrát nejlépe, jak jim scénář umožnil. A konec, za kterým se 10 dílů honíme, je vyloženě scénáristicky na pár facek :)

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Zjednodušené vyprávění v jedné časové linii seriálu výrazně prospělo. Překvapivě ubylo bojových scén s meči na úkor magie a politikaření. Není to ale vůbec na škodu, svět je díky tomu daleko živější a zajímavější. Scénáristé se i začali mírně odklánět od knižní předlohy a začínají vplétat i vlastní dějové linky. A to velice zajímavé dějové linky. Vzniká zajímavý mix původních příběhů z knih, počítačových her a vlastní invence. Už aby byla třetí série...

Není čas zemřít (2021)

Z celého filmu čiší snaha rozloučit se s Danielem Craigem a dojet dějové linky rozehrávané v předchozích letech. Stáří už ovšem donutilo Craiga omezit souboje tělo na tělo na naprosté minimum a tak co se týká akce, objevuje se už jen množství přestřelek. Ty ovšem působí jak procházka Nesmrtelné tety Mordorem. Jen místo skřetů padají k zemi desítky bezejmenných žoldáků. V závěru se objeví poprvé kapky Bondovi krve po nudném setkání s hlavní padouchem. který je ale stejně nudně impotentní jako jeho předchozí žoldáci. Akceptuji tedy film jako rozloučení Daniela Craiga, ale tuto bondovku zařazuji jako druhou nejhorší bondovku všech dob.

The Ledge (2011)

Film na který si musíte udělat náladu. Filozofické rozpravy a rozhodnutí co v životě je a co není důležité jsou super. Jen by filmu prospěla o něco kratší stopáž.

Nu chuo čung an (2021)

Velice mizerná snaha o plagiát Nelítostného souboje. Nudně hrající Donnie Yen a  charismatický Nicolas Tse se prokousávají přihlouplými dialogy a ještě hloupějšími scénami k úplně nelogickému konci...

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Film který jednoznačně nadchne fanoušky knih a her se zajímavým příběhem Vesemira.