Vyšinutý (2020)

Zatím co Volný pád s Michaelem Douglasem kladl daleko větší důraz na psychiku zhrouceného jedince, zde jedeme na vlně přímočařejší akce. Určitě si ale obtloustlý Russell Crowe zahrál zajímavější postavu než v Gladiátorovi a ačkoli logika scénáře silně pokulhává, je vidět, že si natáčení Russell užil a dává do své role vše. Ostatní herci nestojí ani za zmínku a to včetně Caren Pistorius, která hraje sice solidně, ale scénář její role je prostě o ničem.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Trochu jsem se obával, že budu koukat na ten samý příběh s pár záběry navíc. Ale dostal jsem vlastně plnohodnotný film s podstatně pozměněným příběhem a jiným koncem. Postavy a jejich pohnutky jsou daleko propracovanější a konec konců ty 4 hodiny utekly jako voda :-) Méně humoru a temnější akce přispěla ke spokojenosti zvláště pro dospělé diváky.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

První série výprava skvělá, příběhové linky se dobře rozjíždí a Blake Ritson začíná ukazovat, že bude tou nejzajímavější postavou celého seriálu. Druhá série hrozný pokles po scénáristické a hlavně střihové kvalitě. Až ke konci se podivná série věnovaná zřejmě hlavně poctě Indiana Jonesovi trochu ustálí a dá se dokoukat. Třetí série je nejpoutavější jak dějově, tak i příběhem. Budiž ke cti zúčastněným, že ačkoli STARZ již další pokračování neobjednal, dokázala poslední série poctivě ukončit hlavní příběhové linky. A i když by se jistě dalo pokračovat ještě dál, možná že se povedlo skončit v nejlepším.

WandaVision (2021) (seriál)

Dva mí nejneoblíbenější Avengers spustili seriálovou Marvel mašinérii. A vcelku zajímavě. Chvíli jsme vzpomínali na staré americké sitcomy, pak jsme naladili na temnější notu a finále už byl zase ten starý marvelovský nářez. Zrození Scarlet Witch se opravdu povedlo.

Mapa dokonalých maličkostí (2021)

Všichni bychom měli v životě najít svou mapu perfektních okamžiků a neustále si do ní přidávat krásné maličkosti všedních dnů. Dalo by se říci, že je to vlastně film dvou herců s "komparsem". A oba hlavní představitelé předvedli i ve svém mládí skvělý výkon.

Desáté království (2000) (seriál)

Nápadité a místy dost vtipné hlavně díky vlkovi. Před 20ti lety bych jistě šel s hodnocením výš.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Hugh Grant předvedl určitě nejlepší výkon své kariéry. Kdyby se seriál sestříhal na stopáž o jeden díl kratší, mohl bych asi jít i na 4 hvězdy. Pozvolný začátek ale rozjíždí skvělou psychologickou sondu chování jedné vcelku obyčejné rodiny, která je postižena stigmatem vraždy.

Monster Hunter (2020)

Poměrně úspěšné převedení videohry na filmové plátno. Žádné složité rozhovory postav a nějaké vysvětlování proč se děje co se děje určitě nečekejte. V tomhle snímku asi není ani potřeba dabing :-) protože těch pár stovek slov za celý film za to ani nestojí. Příběh je prostě nulový a vše se vlastně točí kolem souboje lovce a monstra, přesně jak už víte z názvu. Pozitivem filmu tak jsou jednoznačně dostatečně bubákovské příšerky, ať ty menší, tak i ty větší. Vizuál si prostě ty 3 * zaslouží a Milla Jovovich stále ještě i s přibývajícím věkem umí ty své dsroňky uvěřitelně zahrát.

Čističi vesmíru (2021)

Nebýt bezva robota, sympatické kapitánky a Tygra, šel bych ještě o hvězdu níž. Vesmírné akce jsou chaoticky nepřehledné a vlastně o ničem. Příběh samotný jako celek ujde, ale jedna nelogičnost za druhou spolu s podivným střihem často ani nenavazujících scén film totálně zabíjí.

Kvíz (2020) (seriál)

Každá epizoda se věnuje jiné části příběhu z jiného pohledu. Celkově jak příprava soutěže, její spuštění a i "podvod" jsou výborně zpracované a udrží vás v napětí, jak vlastně vše skončí. Alespoň tedy ty z nás, kteří o celém případu prakticky vůbec nic netušili.