Sebevražedný oddíl (2021)

Začnu chválou. Harley Quinn nemá chybu a její psychopatické proslovy patří k tomu nejvtipnějšímu co se ve filmu objevuje. Tím dalším plusem filmu jsou občasné hlášky a vtípky postav. A pak výborný úvod filmu s vyloděním :-) To ale nezakryje absolutně bídný děj filmu, debilní obří hvězdici v roli hlavního soupeře týmu a nudně hrajícího Idrise Elbu a absolutně nehrajícího Cenu. DC se snaží vtipem dohnat konkurenční Marvel, ale i když se mu to daří, scénář je prostě tak slabý, že celá snaha se vytrácí. Místy navíc působí až divně brutální záběry na roztrhané kusy těl a krvavé scény v kombinaci se snahou být cool i pro "dětské" publikum.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Moc příjemné ohlédnutí a kupodivu i plno neznámých zajímavostí okolo seriálu. Překvapivé vstupy hostujících herců. Ano, nikdo nemládneme. Je někdy smutné vidět jak naše idoly zestárly. Třeba na rodiče Rosse a Moniky byl smutný pohled. Ale celkově to byl moc prima návrat.

Válka zítřka (2021)

Jako velkofilm do kina by to působilo jako slepenec vykradených filmů jako je Na hraně zítřka, Terminátor, Vetřelec a pod. Ale jako film pro TV Amazon prime je to super. Nakonec i rodinná část filmu je docela ucházející a když prostě přistoupíte na pár nelogičností v ději, užijete si i slušné finále.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Ani komedie, ani komiks, ani akční film. Takové od každého trochu a působí to spíše jako politická agitka že i rusové zvládnou film ve "stylu" Avengers.

Black Widow (2021)

Stárnoucí, v obličeji až anorektická, Scarlet nemá šanci utáhnout hrdinský film. Čekal jsem že bude problém natočit marvelovský hrdinský film s postavou, která nemá žádné superschopnosti. Nakonec byl ale hlavním problémem střih filmu. Vcelku příjemně působily scény s rodinným setkáním, ale bohužel se střídaly s často zbytečnou akční vatou. Ta je až přehnaně natočená ve stylu Avengers, plná výbuchů, poletujících předmětů a šílených bitev. To ale mohlo působit s takřka nesmrtelnými hrdiny Thorem, Kapitánem Amerikou, Ironmanem. Ne s křehkými dívkami. Kupodivu jediným krvavým zraněním ve filmu je zlomený nos :), který si (pozor spoiler) zlomí Black Widow sama. Nicméně pochvalu nakonec. Sestra je pohledná, sympatická a chvílemi i vtipně hláškuje.

Rodina na baterky (2021)

Po skvělém startu spočívajícím v představení klasicky nefunkční rodiny a rozjetí vzpoury robotů tvůrci najednou uberou plyn a pak už je do konce jen vcelku nudné klišé přerušované občasným vtipným výstupem 2 polidšťujících se robotů. Škoda mohlo to být o mnoho a mnoho lepší.

Jupiter's Legacy (2021) (seriál)

Dlouho jsem neviděl tak nezajímavý a nudný pilot seriálu. Naštěstí jsem vydržel a dokoukal i další díly. Určitě nečekejte žádnou velkou či zajímavou akci. O to zajímavější je ale rozplétání dějové linky ze 30 let minulého století. Bohužel se ale podle Netflixu další série už nedočkáme a tak i když poslední díl naznačil, že tvůrci plánují konečně pořádného záporáka, máme smůlu.

Umbrella Academy - Série 2 (2020) (série)

O slušný kousek lepší než první série. Trojici záporáků z první série tu nahradila šílená trojka Dánů a dvě záporačky. A i když opět vévodí akademii Klaus a Pětka, ostatní rozehrávají své party o kousek lépe než v první sérii a moc se těším i na třetí sérii :-)

Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

Zajímavé postavy i děj s pomalým, ale napínavým rozplétáním klubka příčin a následků zakončený velkým finále. Snad jedinou vadou na kráse je, že si 2 ze sedmi členů akademie ukradnou veškerou pozornost pro sebe a ostatní tak trochu zaostávají za jejich bláznivou jízdou. Na druhou stranu všichni 3 hlavní záporáci jsou zábavní a rovnoměrně se dělí o hlášky i zábavu pro celý tým Umbrelly.

Armáda mrtvých (2021)

Asi je někde chyba, když nejzajímavějšími postavami filmu jsou zombie tygr a zombie těhule. A bohužel právě těm není ve filmu věnováno až tak moc času. Bautista se prostě jako hlavní postava vůbec nechytá a jeho největším úspěchem zůstane už asi navěky účast v partičce Strážců galaxie.