Den patriotů (2016)

Pro američany určitě zajímavější zpracování.Přece jen, jejich národní cítění a hrdost musí film zvedat do větších výšin. Za mě slušná rekonstrukce událostí a až člověka zamrazí, jak snadné je dnes udělat doma z hrnce a hřebíků výbušné zařízení a s ním kdykoli a kdekoli takřka zastavit život velkoměsta.

Duch ve stroji (2017)

Chvílemi slušná akční scifi, chvílemi zajímavě pojaté debaty na témata pokusů na lidech a vývoje robotiky. Dohromady to ale nefunguje až tak dobře, jak by mohlo a Blade Runner to zdaleka není. A upřímně, u chlapů jednoznačně zvedá hodnocení i Scarlet v sexy oblečku :-).

Jupiter vychází (2015)

Divná vizuální přeplácanost s ne úplně špatným nápadem. Bohužel většinu filmu hrály hlavní roli surfoletecké boty a ne herci či smysluplný děj.

Velká čínská zeď (2016)

Dostal jsem přesně to, co jsem podle traileru čekal. Výbornou fantasy pohádku, zasazenou do krásného prostředí staré Číny. Žádný extra duchaplný scénář, ale zase nic vyloženě odfláknutého a jediné co by filmu ještě prospělo, by bylo méně důležitých postav a více propracované ostatní postavy.

Transformers: Zánik (2014)

Transformers jsou fajn, Wahlberg také. Dohromady nestojí za nic :-( Vizuální podívaná a bojové scény s roboty nedokáží utáhnout 165 min pozornosti. Absolutním mínusem je snaha spojit v šílených bojích lidské herce a transformery. Ani člověk s IQ 50 nemůže uvěřit, že by lidské tělo dokázalo vydržet jen setinu ukázaných výbuchů, pádů, havárií, kterými prochází hlavní představitelé. Být celý film postavený na oddělení části výzkumu a intrik (lidé) a bojích mezi transformery, šel bych s hodnocením daleko výš. Trend spojování amerického a čínského filmového průmyslu, za honbou nárůstu diváků, je v tomto filmu nenásilný a chápu, že amerických velkoměst už zničili transformeři až dost :-)

Fantom Morrisvillu (1966)

Další výborná česká parodie na "brakovou" literaturu. Ačkoli již byla většina herců za zenitem prvorepublikové dráhy, zde se jim podařilo opět zazářit navzdory politické situaci. Paradoxně tím nejhorším ve filmu není herecký výkon Matušky, ale poněkud prostoduché texty jím interpretovaných písní.

Kapitán Phillips (2013)

Tom Hanks opět absolutně přesvědčivý. Konec je podle mě až zbytečně natahovaný a akce námořnictva už působí chaoticky, ale první třetina filmu je zajímavou studií moderního pirátství a druhá napínavým psychodramatem chování pirátů i posádky v extrémně vypjaté situaci.

John Wick 2 (2017)

Prvnímu Johnovi jsem dal 3* a ačkoli scénář opět neřeší jakoukoli logiku, dávám nyní za 4*. Nejen že jsem dostal vylepšenou, i když prakticky stejnou, akční jízdu z jedničky, tak i charisma záporáků naštěstí prudce stouplo. A těším se na další ....

Mumie (2017)

Excelentní Sofia Boutella, skvělý Tom Cruise a výborný Russell Crowe spolu s unikátními efekty jsou poražení slabým, nelogickým scénářem a amaterskou režií. Jak kdyby část filmu točil milovník drsných hororů, další část amatérský fanda Walking Dead a poslední část tvořil znalec prvního dílu Mumie z roku 1999. To vše ledabyle promíchané do koktejlu, který zábavné Mumii natočené před téměř 20 ti lety nesahá po kotníky.

Zúčtování (2016)

Jak vyrobit pětihvězdičkový filmový koktejl? Do sklenice vložte kousek Rain mana a Čisté duše, přidejte špetku Johna Wicka a Equalizera. To celé zalijte kousky scénářů obsahujících odloučení dvou bratrů, romantiky bez sexu, rodinných hodnot a nakonec jen protřepat a nemíchat. Pak už jen v klidu popíjet a sledovat účinky na váš organismus.