Týpci a zbraně (2016)

Vlk z Wall Street zasazený do atraktivního prostředí prodejců zbraní. Další z filmů, kde podvody a hulení trávy vede k "úspěchu" na poli amerického podnikání i totálně nevzdělané lossery.

Predestination (2014)

Velice povedený mix žánrů a ačkoli zhruba v polovině filmu mi docházelo o čem to vlastně bude, dokázalo si mě to udržet "skoro" příčetného až do konce. Nehledejte akci, spíš přemýšlejte o sobě a o lidech. Navíc po dlouhé době scénář, který do sebe zapadal, a nemusel si pomáhat zkratkami a berličkami. Což je zvláště při tématu cesty v čase a paradoxech s tím souvisejících velké plus filmu.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Vypněte mozky, zapomeňte na fyzikální zákony a hlavně na jakékoli hledání logiky v příběhu. Užijte si prostě dobrou akční jízdu. Mírně tloustnoucí Vin (snad nedohání Seagala) za notné pomoci digitálních triků a sympatická parta nových (hlavně dívčích) rekrutů XXX + výborný Donnie Yen předvádí parádní kousky. Slušné hláškování hlavních postav a choreografie ručních soubojů to vytáhne na 3 *.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Chvilky které se nesou ve stylu fantasy jsou spolu s výkonem Jude Lawa a Àstrid Bergès-Frisbey největším pozitivem filmu.Bohužel nebojové scény, a zvláště ty, ve kterých se objevuje Charlie Hunnam, sráží prudce hodnocení. Je i vidět, že se počítá s dalšími filmy do série a hodně zůstává nedořešeno a rozehráno... Za mě je stále nepřekonaný Excalibur z roku 1981.

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Není to špatné, ale nedosahuje to kvality předchozích sérií s Jackem Bauerem. Hlavní vinu nese Corey Hawkins, jehož Carter je snesitelný jen v akčních částech seriálu. Hrát rozhodně neumí a v jakékoli jiné herecké poloze působil vyloženě amatérsky. Tam, kde jste věřili Jacku Bauerovi (Kiefer Sutherland) morální rozpolcenost a cítili těžkost rozhodnutí, tam Hawkins absolutně selhává, a vy si jen říkáte: Honem s tou scénou pryč. Z části za horší hodnocení může i nenápaditost scénáristů, kdy po slibném začátku prvních dílů (žákyně a učitel, Carterův bratr a gangy) vše sklouzlo do akcí, které už byly použité v předchozí 24. A to doslova. Některé "zvraty" byly drsně okopírované a lišily se prakticky jen jmény účastníků...

Ochránci (2017)

Začnu pozitivy. Slušně vymyšlené 2-3 postavy "superhrdinů" a docela líbivé efekty a grafické zpracování (na ruský film). A Negativa? Vše ostatní. Nepropracovaný příběh a vyloženě stupidní dialogy. Vše vypadá jak vykradení obyčejné videohry z počátků Atari. Čekal jsem podle traileru alespoň slušný film, ale zklamání narůstalo od prvních minut :-(

Fargo (2014) (seriál)

První díl rozehrává pomaličku předivo příběhu plného vražd v němž neskutečně excelují Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanksa vlastně i ostatní postavičky amerického maloměsta.První díl je divný a další díly čím dál podivnější. Přesto se ale nedokážete odtrhnout od sledování. Kdo, proč a jak, to hned víte. Ale prostě chcete vědět, jak to celé dopadne.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Dám dvě, když jsem prvnímu dílu dal jednu. Tohle bylo o fousek zajímavější. Možná i díky tomu, že jsem se u toho bavil s přítelkyní :-)

Into the Badlands (2015) (seriál)

Předem upozorňuji, že tak vysoké hodnocení je hlavně za choreografii soubojů a charakter postav. Člověk musí fandit nejen hodným, ale i těm zlým. Každý má své pro a proti a žádná z hlavních postav není vyloženě černá nebo bílá. Bohužel scénář místy škaredě skřípe. Na druhou stranu veškeré souboje jsou precizní a postavy jako Vdova a Baron nemají chybu.Po třetí sérii zvedám ze 4 na plných 5. Seriál je stále lepší a lepší a lepší a ....