Pasažéři (2016)

Hezké postavy v romantickém dramatu ze scifi prostředí. Spousty až ne zcela využitých nápadů, ale i když vše plynulo pohodově do amerického happy endu, nenudil jsem se a pobavil jsem se. Lehký spoiler - scéna s bazénem ve stavu beztíže skoro na * navíc :-)

Doktor Strange (2016)

Mix Harryho Pottera a Matrixu se skvělým obsazením. Vizuálně skvělá podívaná a i poměrně zajímavá zápletka s netradičně vyřešeným rozuzlením. Film má i několik dalších plus po humorné stránce, kdy mě potěšilo zatím nejlepší marvelovské cameo Stana Lee a rozpustilý plášť. Není to nejepičtější marvelovka, není ani nejakčnější a není ani nejvtipnější. Já se ale výborně pobavil a Doctor Strange se zařadil mezi mé oblíbené superhrdiny.

Spectre (2015)

Další bondovka. Nic víc a ani nic méně. Osobně mě zaujal návrat ke kořenům bondovek a odklon od akční jízdy stylu Bourne, a vlastně až na pár "technických" novinek, mohl být v hlavní roli Sean Connery :) Snad není spoilerem to, že úvodní znělka je opět malé umělecké dílo. Už jenom kvůli ní stojí za to nového Bonda vidět.

Jump street 21 (2012)

Absenci děje, humoru a napětí nezachrání ani cameo roličky původních jumstreeťáků a už vůbec ne snaha o humor stylem Prci, prci, prcičky.

Temný Kraj - Loupežníci pokračování (2017) (epizoda)

Pravidelně se střídají kvality epizod :-) Vždy jedna slušná a jedna slabší. Jako by si scénáristé nevěděli rady vždy se slibně rozehranou partií z úvodního dvoudílu případu- Postavy naštěstí žijí své seriálové životy a jen krimi stránka případu vždy kvalitativně kolísá. Scénáristické berličky jsou až průhledně jednoduché, takže nejzajímavějším počinem dílu je Krajův rozvoj postavy.

Temný Kraj - Loupežníci (2017) (epizoda)

Opětovný návrat k temnější atmosféře, po obřím zklamání z 2 dílu mě tento zase na české poměry mile překvapil. Napětí sice chybí, ale postavy jsou slušně rozehrávány. Úlitbou bohům (divákům) je zde průhledně a lacině nastrčená dvojice potencionálních vrahů...

Detektiv z Hongkongu (2016)

Mám Jackieho moc rád a chápu, že věk člověk nezastaví. Pořád jsem se bavil, ale už ne, jako by to byl kino film. Jako TV film je to skvělé. Scénář jako už stovky filmů předtím (scénářem se ale snad žádný Jackieho film nepyšnil). Vše už tu viděno bylo a kouzlo, které vtipně svými akčními scénami Jackie vždy dodává, je tak stále znát.

Iron Man 3 (2013)

Vizuálně pořád dobrá podívaná. V celku i slušný scénář, ale děj jednotlivých scén je evidentně poslepován jen na efekt, bez ohledu na alespoň zdání reality. Za mě nejhorší ze všech 3 dílů.

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

Damon Wayans je o třídu lepší jako Murtaugh než Crawford jako Rigs. Ale jinak po po první sérii slušný seriál se slušně zahranými postavami. A druhá série zase o kousek lepší než první. Po příchodu Seanna Scotta do třetí série se seriál výrazně zlepšil. Přibylo nejen akčních scén, ale i humor a chemie mezi parťáky funguje o třídu lépe, než s Rigsem. S klidným svědomím zvedám ze 3 na 4 *.

Temný Kraj - Čarodějnice pokračování (2017) (epizoda)

Stalo se přesně to, čeho jsem se po první epizodě obával. Z rozjetého temnějšího krimi se stává další vztahová slátanina a la "Ulice". Korunu všemu dodává nechutně přehrávající Konvalinková a charismatický Vaculík dostává daleko méně prostoru... K tomu dodaný kopec všemožných klišé a je z toho další velké FUJ.