Boy Culture (2006)

Absolutně bezchybné! Časem jsem si zvykla dokonce i na ty homosexuální perverzní hlášky a sledovala film se zatajeým dechem.. Perverzní scény střídají romantiku - to je fantazie! Derek Magyar je neuvěřitelně charismatický a zahrál Xe jako vážně mužného gaye, to je fajn.. Jako protipól skvěle působil Jonathon Trent, jež si střihnul roli "zženštělé děvky", čímž mě vážně dostal.. Těšila jsem se na každou scénu s ním, byl tak roztomilý! :) Samozřejmě i Darryl a Patrick byli super, celé obsazení byli vynikající!!! Ještě teď mám z toho filmu husí kůži, to je prostě NÁDHERA!!!

Prokletí domu Hajnů (1988)

Tak tohle je pro mě opravdu velké překvapení, protože od tohoto filmu jsem nic extra neočekávala.. Rozhodně musím v první řadě pochválit tu vynikající kameru, bez té by asi tento film ani zdaleka nedosahoval takových kvalit.. Herecký výkon Petra Čepka pro mě byl docela nečekaný a hned v jeho první scéně si mě jako šílenec Cyril dokázal naprosto získat.. No a pak samozřejmě i Petra Vančíková, která pro mě byla největším překvapením, protože do ní bych to vůbec neřekla, že dokáže tak bezchybně zahrát narušenou Soňu.. V neposlední řadě určitě nesmím zapomenout na Valerii Kaplanovou, která mě tímto filmem naprosto ohromila.. Ten její úžasný hlas, nezvyklý vzhled a celkové vystupování.. Stala se pro mě jednou z nejlepších českých hereček! Příběh bych samozřejmě mohla vychválit také, stejně jako závěr, který byl bezchybný.. Opravdu hodně dobrý český film, který můžu jen a jen doporučit! :)

Smrt panen (1999)

Od tohoto filmu jsem očekávala něco trochu jiného, ale musím říct, že mě opravdu mile překvapil.. Celý příběh je obestřený tajemstvím a to mě na tom bavilo.. Josh Hartnett, kvůli kterému jsem si tento snímek stáhla, byl vynikající.. Těšila jsem se na každou scénu s ním.. Bohužel ale musím říct, že to nebyl on, kdo mě na celém filmu zaujal nejvíc.. Rozhodně musím vyzdvihnout mažele Lisbonovy, repektive Kathleen Turner a Jamese Woodse, kteří byli opravdu skvělí! Především tedy Kathleen, jež byla tak neuvěřitelně zvláští a zajímavá.. :) Je to dobrý film a závěr byl vážně nabitý! Byl rychlý a napínavý.. Super!

Wrestler (2008)

Další Aronofskyho mistrovské dílo! Tento film se od jeho ostatních filmů docela liší.. Není tak abstraktní a "šílený" jako většina jeho snímků.. I přesto mě však děj naprosto pohltil.. Mickey Rourke byl fantastický.. Taková hora svalů, která v sobě skrývá spoustu citů a pocitů.. Mimo jiné jsem díky tomuto filmu zjistila, co to wrestling doopravdy je.. Překvapilo mě, že je to všecho o domluvě, a vážně nechápu, jak někoho může bavit dívat se na dva megachlápky, jak se mlátí až do krve.. Ale to je jen nepatrý detail a ani náhodou to neberu jako minus.. Tento film je dost realistický, což se mi hodně líbí.. Chvílemi jsem dokonce koukala s otevřenou pusou :D No a co se týče závěru.. Popravdě řečeno, měla jsem vysněný takový svůj ideální závěr, po kterém jsem si myslela, že budu absolutně nejvíc nadšená.. Ale samozřejmě mi Darren potvrdil, že v tomto oboru je samozřejmě mnohem lepší než já, tudíž byl závěr úplně jiný a 100x lepší než jsem myslela.. :)

Na dotek (2004)

Čekala jsem, že to bude vážně dobrý film, už jen kvůli tomu skvělému hvězdnému obsazení.. Ale to, čeho se mi dostalo, naprosto předčilo všechna má očekávání! Moji oblíbenci mě samozřejmě nezklamali.. Jude Law byl tak romantický, milý a sexy.. A viděla jsem ho brečet.. Nádhera :)) Vedle něj naprosto dokonalá Natalie Portman.. Dětinská, roztomilá striptérka.. Dokonce i když se svlékala za peníze, vypadala u toho něžně a vůbec ne vulgárně, jak by se mohlo zdát.. No a Clive Owen si tímto snímkem dokázala naplno získat místo mezi mými oblíbenci. (Abych řekla pravdu, byla jsem trošku načatá už ze Sin City a tento snímek to jen dotáhl do konce.) Příběh je celý pomotaný a složitý, lidé se scházejí a rozcházejí.. To u filmů miluju! :) A ta přiměřená dávka sexu byla vážně skvělá! Vynikající!

Big Lebowski (1998)

Tak tohle je skvělý film.. Bezchybný! Moc ráda bych vychválila nějakého toho herce nebo herečku, ale nějak nevím, koho dřív.. Všichni byli úžasní.. Samozřejmě mě nezklamal můj oblíbenec Steve Buscemi, který byl naprosto bezvadný! Poprvé jsem ho viděla v roli nemluvného chlapíka, kterého každý ignoruje.. Scény s ním mě naprosto dostávaly.. A dokonce i jeho konec byl opravdu stylový.. No celá ta hlavní trojka byla super! John Goodman si zahrál sprostého a přesto vtipného borce (pro mě asi nejvíc z celého filmu, když nepočítám toho smějícího se šílence, který byl k vidění pár minut u Julianne v křesle :D) .. No a v neposlední řadě samozřejmě Jeff Bridges, ten byl také úžasný.. No a ze zástupkyň něžného pohlaví to byla již zmíněná Julianne Moore, kdo mi učaroval.. Sice jsem se jí poprvé trošku lekla, ale to nic nemění na tom, že ačkoliv hrála takovou opravdu divnou umělkyni, byla vynikající!!! Celý film byl vynikající! Mohla bych toho vychválit víc, ale na to jsem asi moc líná.. Tohle rozhodně stojí za shlédnutí, dlouho jsem se takhle nenasmála :)

Nesmiřitelní (1992)

Musím se přiznat, že westerny opravdu nemusím.. Nemám proti nim nic zásadního, prostě mě jen nebaví.. Ale čekala jsem, že mě třeba western od Eastwooda překvapí a udrží si moji pozornost.. Bohužel se tak nestalo, a víceméně jsem pozorně dokázala sledovat jen začátek a závěr.. Nicméně ale musím říct, že tohle je rozhodně nejlepší western, který jsem kdy viděla a vlastně ani nevím, co bych mu měla vyčíst.. Nenapadá mě žádná kritika, jen je to prostě western :) Clint se předvedl opět jako skvělý režisér a zároveň jako vynikající herec.. Jak je to možné, že on vždy hraje ty nejsympatičtější týpky, kterým pokaždé fandím? :))

Sociální síť (2010)

Na tomhle filmu jsem nenašla nic, co by mi zdůvodnilo, proč má tento film 82%.. Snad jen to, že facebook je prostě fenomén a mě opravdu zajímalo, jak to s ním bylo doopravdy.. I herecké výkony byly dobré a Jesse Eisenberg byl dle mého názoru dobrá volba, hodně mě zaujal.. Rozhodně bych se obešla bez těch soudních tahanic, které zabraly valnou část filmu.. Ale je to podle skutečné události, takže to autorům ani vyčítat nemůžu, protože by se jich zbavili jen těžko.. Ale omezit by to určitě šlo a aspoň by Fincher neměl problémy s délkou filmu :P Ale jinak je to docela dobrý film..

Ospalá díra (1999)

Opět ta skvělá režie Tima Burtona, kouzelná hudba Dannyho Elfmana, vynikající herecké umění a šarm Johnnyho Deppa a úžasná krása a nevinnost Christiny Ricci.. To vše přispělo k tomu, aby si ode mě film zasloužil to nejlepší hodnocení.. Samozřejmě bych mohla zase vychválit všechny ty typické Burtonovy vychytávky, které chválím vždy, ale rozhodla jsem se, že tentokrát zde upřednostním jen jednu věc a to kameru! Je úžasné sledovat ty nádherné obrazy tohoto filmu.. Za mluvící postavou je vždy tak bezchybné zátiší, že mě to vážně dostalo.. Vše je tak nádherně rozvržené a promyšlené! No krása! Prostě Burton :)

Letec (2004)

To hlavní, co mě u tohoto filmu opravdu překvapilo, bylo, že jsem se i přes tu závratnou délku ani na chvíli nenudila.. :) Howard Hughes je moc zajímavý člověk, takový šílený génius, řekla bych.. Ve filmu byla jeho osobnost vykreslena úžasně a bavilo mě, jak byly jeho zvláštní stavy a chování znázorněno do nejzazších detailů.. Leonardo DiCaprio se role zhostil skvěle a pomalu začínám přemýšlet, jestli by se také nehodilo, přidat si ho k sobě na profil mezi mé oblíbence :) Zbytek obsazení byl samozřejmě také úžasný.. Vyzdvihla bych například Kate Beckinsale, Jude Lawa či Aleca Baldwina.. Ale mohla bych tu vyjmenovat i všechny ostatní, protože i ti byli naprosto bezchybní.. Co dodat.. Jsem nadšená :)