Pýcha a předsudek (2005)

"Když Jane umře, útěchou bude, že to bylo ve snaze uhnat pana Bingleyho..." Tohle je jeden z nejnádhernějších příběhů lásky, jaký jsem kdy viděla! Pan Darcy je tak okouzlující tím, jaký je stydlivý a odtažitý. A úžasná Elizabeth - to je pro mě ztělesnění krásy, inteligence a dokonalosti. Už od samého začátku jde vidět, jak se zvláštním způsobem přitahují.. A i když se citům oba brání, nemůžou je přemoci.. Film se odehrávám v nádherné době a krásném prostředí. Kamera je úchvatná, scénář také, hudba je dokonalá! Když už si tento film pustím, nemůžu se od něj od začátku až do konce odtrhnout.. Naprosto mě pohltí a osudy hlavních postav prožívám tak živě, jako bych je snad prožívala já sama. V tomto filmu je krásně ukázáno, že je možné milovat stále jen jednoho člověka i přes občasné neshody a hádky.. Vzbuzuje to ve mně tolik pocitů - nejvíc ale víru a naději, že pravá láska skutečně ještě existuje.. Možná jsem naivní.. Faktem ale je, že Pýcha a předsudek mi vždy přivodí tak úžasnou náladu, jak se to ještě žádnému jinému filmu nikdy nepovedlo.. :) Slzy v očích pana Benneta v poslední scéně mě neskutečně dojímají..

Santa je úchyl! (2003)

Obsahuje SPOILER. Několik prvních minut jsem se smála skoro pořád (až na přestávky mezi Santovými vtipy, kdy jsem se fakt nudila) a říkala jsem si, že to asi bude docela fajn film.. Ale když se objevovaly stále dokola ty samé vtipy a situace, přestalo mě to docela rychle bavit.. A když k tomu přidám ten opravdu dojemný příběh s malým klukem, kterého si Santa oblíbí a je mu druhým otcem, tak mi to přijde celkem trapné.. V jiném filmu by se to možná dalo, ale sem se to dle mého názoru absolutně nehodí.. A ten konec s tím, jak jde Santovi jen o to, aby klukovi donesl růžového slona.. Co to mělo být? Blbost! Na odpad to ale není.. Jednu hvězdičku dávám za skvělého B. B. Thorntona a druhou za to, že jsem se na začátku docela pobavila a ten klučina mě na konci úplně dostal, když se úžasně vypořádal s otravným blonďákem :D

My Fair Lady (1964)

Žila jsem v tom, že muzikály patří na jeviště a když se zfilmují, není to ani zdaleka takový požitek.. Ovšem u tohoto díla se to povedlo více než obstojně. Poutavý příběh je doplňován skvělou hudbou a mnohdy vtipnými a zajímavými dialogy.. Postava Lízy v podání Audrey Hepburn dokáže být tak rozkošně sprostá a o pár minut později slušně vychovaná dáma. A samozřejmě i Rex Harrison, který je velmi charismatický a mnohdy tak úžasně nevychovaný a hrubý.. Je mě trochu mrzí, že Audrey neměla možnost zpívat.. Myslím, že by i tohle (stejně jako všechno ostatní) zvládla lépe než na jedničku! :) A jedním z největších plusů je to, že songy jsou chytlavé, pamatuji si je a hrají mi ještě pořád v hlavě. To je podle mě u muzikálů jeden z nejdůležitějších faktorů, který je zde splněn na 100% :)

Geriho hra (1997)

Je hezké sledovat, jakou bohatou fantazii může mít takový stařík.. Ale když se zamyslím nad smyslem tohoto filmu, řekla bych, že v sobě nese něco víc než jen pobavení diváka :)

Zasadil dědek řepu (1945)

Tohle je pohádka mého dětství.. :) Moc příjemně zpracované, hezky jsem se u toho odreagovala.. A stále musím obdivovat, jak Trnka dokáže beze slov vyjádřit snad úplně všechno :))

Hlídač č. 47 (2008)

K tomuto filmu mě napadá jen a jen chvála.. Je tak skvěle propracovaný, úžasně reálný a skutečný a v neposlední řadě vynikajícím způsobem ukazuje, co prožívá člověk, který přežije frontu.. Je v něm názorně ukázaná všechna ta zloba, co se v lidech skrývá.. Renč ani Roden mě samozřejmě nezklamali, ba co víc, opravdu jsem si oblíbila Vladimíra Dlouhého, který byl vážně fascinující.. Celý film jsem sledovala se zatajeným dechem a u většiny scén mi naskakovala husí kůže. Tohle je tak úžasný film! A ten závěr byl prostě bezchybný.. Tolik bych ten film chtěla vychválit, ale bohužel na to mám asi příliš slabou slovní zásobu.. Prostě SKVĚLÉ!!! :)

Muž na Měsíci (1999)

"Ticho! Držte huby když hovoří muž!" Asi bylo jasné, že když se natočí film o takovém člověku, tak to prostě MUSÍ být zajímavé :) Andy Kaufman byl opravdu mistr ve svém oboru a často jsem opravdu netušila, co je skutečnost.. V některých případech by mě dokonce ani nenapadlo, že by se mohlo jednat o vtip a to je na tom to úžasné! Ale dost o Kaufmanovi.. Chválu si samozřejmě zaslouží hlavně Jim Carrey, který se této role zhostil úžasně a posunul se v mém soukromém žebříčku zase o kousek dál. Tenhle film mě celou dobu naprosto fascinoval! :)

Úsměvem ke štěstí (2007)

Optimismus z tohoto filmu přímo srší! Moc krásně zpracované, nádhera.. Jen ty hudební scény na mě byly možná trochu moc.. Ale jinak nemám co vytknout! :) Všichni jste úžasní!

Ruka (1965)

Jiřího Trnku mám ráda už od dětství, takže tohle byla taková sázka na jistotu.. Stejně mě ale tenhle filmeček dokázal mile překvapit a předčil moje očekávání :) Začalo to sice jako nevinná pohádka, ale pak následoval rychlý obrat a z pohádky se stal horor. Skvěle a jasně nám sděluje poselství, což se mi hodně líbí.. A jak autor dokáže vyjádřit cokoliv absolutně beze slov, to je prostě nádherná.. Nikdy by mě nenapadlo, že by ruka mohla salutovat, když jí chybí hlava.. Ale opak je pravdou! Nádhera! Nejlepší animovaný film! :)

Restrepo (2010)

V první části dokumentu bylo zajímavé sledovat místní obyvatele, kteří to americkým vojákům v Korangalu vůbec neusnadňovali, nevěřili jim.. Ale druhá část Restrepa byla mnohem lepší, úplně strhující. Operace Rock Avalanche byla stěžejní pro celý příběh.. Můžeme sledovat pocity vojáků přímo na místě, když jim umírají lidé, se kterými trávili poslední měsíce života.. Je vidět ta bezmoc a beznaděj a dokazuje to, že i opravdoví chlapi můžou brečet, když jde o něco takového.. Na druhou stranu jsme mohli pozorovat, jak se vojáci na Restrepu dokázali bavit.. Prali se, tančili na hudbu z mobilu.. Těšily je úplně maličkosti jako kráva k obědu.. :) A vynikající je i prolínání minulosti se současností, kdy vojáci zpětně vzpomínali na to, jak se cítili.. Moc vydařený dokument! :)