(1998)

"Když jsem byl ještě malý, matka mi říkala, že se nemám dívat přímo do Slunce.. Když mi bylo 6, udělal jsem to.." Darren mi opět dokázal, že on jiné než 5* filmy netočí! :) Hned v první scéně mě absolutně dostala hudba Clinta Mansella (ostatně jako vždy).. Maxova věta "Matematik musí jít do krajností!!!" jasně a stručně shrnuje, o čem celý film je.. Stavy hlavního hrdiny jsem prožívala společně s ním a naskakovala mi z nich husí kůže.. Jediné, co mě trochu mrzí, že jsem nerozuměla úplně všem těm matematickým rozhovorům, ale to samozřejmě není vinou autora, to je mojí omezeností.. :) Závěr byl naprosto fantastický.. Koukala jsem na něj s otevřenými ústy a nevěřila, že by něco takového mohl Max udělat.. Ale stalo se a myslím, že mu to pomohlo být šťastný :) Není to Darrenův nejlepší film, ale je to (jako většina filmů režírovaných Aronofskym) jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla!

Jak vycvičit draka (2010)

Animovaný film mě opravdu zaujme málokdy, ale téhle pohádce se to povedlo.. Co musím především pochválit, je grafika.. Ta byla skvělá a celý film jsem žasla nad tím, jak ty malé děti mají perfektně vykreslené světlé chlupy na rukou! To mě doslova fascinovalo :D Jinak je to film moc pěkný, draci jsou roztomilí a děj zajímavý.. První půlka mě bavila hodně, pak nastala taková průměrnější chvíle, ale skvělým závěrem se to všechno srovnalo.. Super animák :)

Schindlerův seznam (1993)

Tento film ve mě nechal dost rozporuplné pocity.. Na jednu stranu musím pochválit, jak silně vykreslil holocaust a celou druhou světovou válku. Výkon Ralpha Fiennese mě úplně dostal a fascinoval, ve své roli byl perfektně přesvědčivý a skvělý.. Ke konci jsem přišla na chuť i Liamu Neesonovi, na kterého jsem si na začátku z neznámého důvodu nějak nemohla zvyknout.. Na druhou stranu mi přišla většina filmu zbytečně protahována a docela často se mi stávalo, že jsem počítala minuty do konce.. Celkově je film na můj vkus moc vleklý a chvílemi nudný.. Některé scény ale byly natolik skvělé, že mi to vynahradily.. Ale popravdě řečeno, od filmu, který je 4. nejlepší a 24. nejoblíbenější, bych čekala o hodně víc!

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Tenhle film je tak nádherný.. Ta magická atmosféra světu za zrcadlem je úchvatná a celkově celý příběh je moc zajímavý a milý.. Heath byl ve své roli tak dokonalý a je velká škoda, že už ho v žádném novém filmu neuvidíme.. Johnny Depp i Jude Law byli taktéž skvělí, nic jiného bych od nich taky nečekala.. Co se týče Colina Farrella, díky tomuto filmu jsem mu přišla na chuť.. Moc dobře zahrál roli zlého Tonyho, uvěřila jsem mu to.. Dost mě ovšem překvapila Lily Cole, kterou jsem doposud znala jen jako modelku a nikdy bych do ní neřekla, že bude i dobrá herečka.. No a ten závěr! Ten byl tak napínavý a úžasný! Celý příběh mě nadchnul! Skvělá práce a vzpomínka na Heatha.. :)

Vysloužilí lvi (2003)

Film to byl docela milý, ale až na pár opravdu dobrých vtipných scén mi přišel nudný.. H. J. Osment, na kterého jsem se opravdu těšila, nepředvedl podle mě vůbec dobrý výkon a nakonec můj obdiv zůstává pouze na pánech Caineovi a Duvallovi, kteří byli vážně skvělí! A Duvallova hláška "A umřít máme na co? Na stáří?" (stejně jako sousta dalších) mě vážně pobavila! Co se týče příběhu jejich života, kdy bojovali se šejkem a zažívali spoustu dobrodružství, to mi přišlo hodně přehnané a bohužel trochu hloupé, i když někoho by asi i tohle mohlo bavit.. Celkově byl ale film celkem dobrý a závěr pro mě byl dost nečekaný.. :) Spíše takový lepší průměr..

Černá labuť (2010)

Věděla jsem, že to bude dobrý film, ale netušila jsem, že mě nadchne tak moc! Darren Aronofsky opět nezklamal a dokázal mi, že je to opravdu ten nejlepší režisér, jakého znám.. Od začátku do konce jsem nemohla odtrhnout oči od obrazovky a hltala jsem úplně všechno.. Natalie Portman byla ve své roli tak okouzlující a přesvědčivá.. Příběh krásně ukazuje, co s člověkem udělá touha po tom, být perfektní.. Ty její pocity, představy, činy.. Všechno mě to naprosto pohltilo.. Darren si opět pohrál s mými city i rozumem.. :) Do toho můj oblíbený Clint Mansell.. Tenhle film je opravdu klenot!

Sin City - město hříchu (2005)

Tohle je pro mě jeden z nejlepších thrillerů a nejlepší film Quentina Tarantina.. Ta atmosféra je úžasná a to, jak si autoři pohráli s barvami, to mě pokaždé zcela nadchne.. Zakomponovat do černobílého filmu červenou (nebo i bílou) krev, žlutého smradlavého skřeta či nádherně modré oči Alexis Bledel a blond vlasy Brittany Murphy.. Všechno je to naprosto okouzlující a právě díky těmto efektům nevypadá ta spousta krve a násilí ani nijak moc hrozně a scéna s E. Woodem se stala jednou z mých nejoblíbenějších.. Herecké výkony Bruce Willise a Alexis Bledel byly pro mé oko naprosto bezchybné.. A slovník celého filmu je prostě skvělý! Mistrovské dílo!

Malý pasák (2005)

--» Můj komentář obsahuje SPOILER, ale nejsem si jistá, jestli to u tohoto filmu může někomu zkazit zážitek.. «-- Tohle je vážně neuvěřitelná blbost.. Ale když se nudíte a nemáte zrovna náladu na nic moc složitého, je tahle komedie tím pravým.. Je plná perverzního humoru a (podle mě) roztomilých postaviček.. Není to sice moc výchovné, ale docela to pobavilo.. Děj je bohužel snadno předvídatelný a některé věci jsou naprosto absurdní .. Například maminka, která se nechá dobrovolně pást svým devítiletým synem jen proto, aby mu splnila dětský sen - být pasákem.. Prostě úchylnost.. :D

Agora (2009)

V tomto filmu mě asi nejvíc zaujalo prostředí, ve kterém se děj odehrává.. Ale samozřejmě i postava Hypatie, která byla nádherná a neuvěřitelně inteligentní, což se mi líbí.. Scény, kdy vysvětlovala své teorie a vymýšlela nové, pro mě byly v celém filmu stěžejní a hltala jsem každé její slovo.. Na druhou stranu mi ale většina těch fanaticky náboženských scén trochu překážela a obešla bych se klidně bez nich.. Ale i tak je to krásný film s neuvěřitelně úžasným a poetickým koncem..

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Opět mě uchvátila ta tajemná atmosféra, která je pro Burtona tak typická.. Film je vtipný, romantický, strašidelný i dojemný - jedním slovem Krásný! :) Animace jsou moc vydařené a ty drobné detaily, kterých jsem si při svém pozorování stačila všimnout, mě opravdu bavily.. Ostatně jako celý film doprovázený krásnou hudbou a hezkými songy.. :)