Reiniš

Reiniš

Jan Bodnár

okres Brno

• 24.8.2008  10:00

Klan létajících dýk je klasická tragická lovestory s pár povedenými wu-šu akčními scénami. Do působivosti Tygra a draka a velkoleposti Hrdiny má ale daleko. Scénář je neučesaný a ,překvapivé´ zvraty divák většinou uhádne předem. Zhang Yimou tentokrát pracuje i s větším množstvím digitálních triků, které bohužel vypadají dost uměle. Ziyi Zhang je jako vždy skvělá, což se rozhodně nedá říct o jejích mužských protihráčích. Zhangův film je pořád lepší než ty bezduché hollywoodské střílečky, kterých se k nám ročně hrnou stovky, jen ho v žánru Wuxia zastiňuje několik povedenějších.

• 15.8.2008  00:11
    Hancock (2008)

Hancock přinesl svěží vítr do jinak pomalu zatuchajícího žánru superhrdinských filmů. Dokud Will demoluje všechno kolem, je to zábavné a efektní, ale i lehce přehnané. Když se ve druhé půli začne odkrývat, co je vlastně ten smradlavý pobuda zač, je zle. Ty závěrečné zvraty mi do tohohle filmu prostě nesedly a působí divně. Ono je to pořád skvěle akční a triky jsou super, ale ty patetické, klasicky americké kecy si Hancock mohl odpustit. Smith odvádí v rámci možností dobrý výkon (když pominu, že za celý film neřekne víc jak dvě věty za sebou) a Charlize Theron je zde prostě k sežrání. Za to Jason Bateman je nevýrazný až běda. Peter Berg jako režisér obstál, a kdyby se chtěl k Hancockovi v budoucnu vrátit rozhodně si to nenechám ujít, protože tenhle cool hrdina má rozhodně ještě co říct (nebo spíš zdemolovat...).

• 14.8.2008  18:10
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Chvíli mi trvalo než jsem tomuto bizardnímu dílku přišel na chuť, musím ale uznat, že se jedná o jeden z nejzajímavějších televizních projektů několika posledních let. Z několika dílů se mi zvedal kufr, u jiných jsem se skvěle pobavil a u několika by se mi hezky brečelo (kdybych byl citlivka). Nip/tuck je šílenou extravagantní přehlídkou lidských charakterů napříč mnoha žánry (podle toho, jak se Ryan Murphy vyspí) s vynikajícími hereckými výkony. Každý díl zaručuje nezaměnitelný zážitek, ať se vám to líbí nebo ne. Oblíbené postavy: Sean McNamara, Julia McNamara, Kimber Henry, Michelle Landau, Kit McGraw a Marlowe Sawyer.

• 12.8.2008  21:35

Temný rytíř je skvělý komiksový film s tím nejlepším záporákem, kterého jsem snad kdy viděl a...To je asi tak vše. Joker bez problémů ukradl celý film pro sebe, a tak všechny ostatní postavy přestoupily na druhou kolej a to i samotný Batman! Bale je dobrý herec, ale jeho postava se tentokrát nijak nevyvíjí a od minulého dílu neprošel žádnou výraznou změnou. Chování většiny postav postrádá logiku a motivaci. Herci hrají svůj standart až na (nečekaně) Heatha Ledgera, který podává svůj životní výkon a s přehledem zastiňuje i Nicholsona z původního Batmana. Nolan má spoustu dobrých nápadů a atmosféru umí udělat pořád dobře, ale tentokrát už to s tou svojí snahou o ,realističnost´ podle mého trochu přeháněl. A těch velkohubých keců a patetických gest...Ono by mi to nevadilo, kdyby Nolan točil třeba takový Nelítostný souboj a ne film o Batmanovi. Z jeho restartu netopýří ságy jsem byl před třemi lety nadšen a Temného rytíře beru jako originální letní blockbuster, to ale neznamená že je to film dokonalý. A kdyby možná ten film nebyl tak nechutně přehodnocený a přechválený, užiji si ho ještě o něco víc...

• 12.8.2008  00:34
    Já, legenda (2007)

Obrázky stísněného a vylidněného New Yorku a skvělý Will Smith (a to jsem nikdy nepatřil mezi jeho skalní fandy) patří mezi to nejlepší, co vám film nabídne. Francis Lawrence umí pracovat s triky i atmosférou a přesvědčí vás o tom hlavně první polovina filmu (scéna v níž Will běží za svou fenou do útrob temné budovy je skutečně hrůzu nahánějící). Snímek se začne poněkud zadrhávat ve druhé půli a závěrečné moralizování o víře tady působí vyloženě jako pěst na oko. Moc se nepovedly ani ty příšerky, které jsou až odporně digitální a vůbec působí divně. Já, legenda určitě není špatný film, ale od tvůrce skvělého Constantina bych čekal, že si s touto myšlenkou pohraje o něco lépe.

• 9.8.2008  23:33
    Pán much (1990)

Pán much je hodně drsná a nekompromisní podívaná. Celý film je napínavější víc než kdejaký rádoby horor a po celou dobu jsem měl nepříjemné mravenčení v břiše. Pro mě osobně se jedná o naprostý filmový skvost, i když kupodivu ne moc známý. Musím vyzdvihnout i bezchybné výkony dětských herců, díky nimž snímek působí ještě o něco uvěřitelněji. Lord of the Flies je ale hlavně filmem o tom, kolik zla se skrývá v takové dětské duši pokud zrovna není na blízku nějaká autorita a co všechno se může stát když připadne moc do rukou nesprávné osobě. S tím, že tyto myšlenky dotáhli tvůrci až k naprosté dokonalosti. A pro mě je tento film dokonalý.

• 5.8.2008  10:41

Poctivě natočený film na nesčetněkrát viděné téma. Navíc Freeman si tady pouze protáhl svoji roli z Million Dollar Baby, J.Lo. podobnou roli hrála už ve filmu Dost a Redforda už jsme v kovbojském oblečku a s unaveným výrazem taky párkrát viděli. Žít po svém není špatný film a vlastně se mu nedá nic moc vyčítat, kromě jediného, že je až příliš skromný. A tak si z něho nakonec zapamatujete nanejvýš působivé scény s méďou ,,grizzlym" béďou.

• 4.8.2008  16:06
    Will a Grace (TV seriál) (1998)

U mě tenhle seriál ztroskotává hlavně na špatném scénáři a nesympatických postavách. Grace je hrozně protivná, Will až moc uťáplý a Jackovi s Karen se sice občas zasměji, ale ten jejich styl humoru je místy dost přepísknutý. Celkově mi většina dílů přišla jako trapná křeč vykrádající gagy (hlavně) u Přátel, Chůvy, Sexu ve městě a kdoví kde ještě.

• 29.7.2008  11:10

Smutná komedie o seriálovém vymývání mozků navíc se skvěle odvedeným castingem. Pro každého to asi není, ale já se dobře bavil.

• 26.7.2008  16:30
    Unbroken (2003)

Nijak objevný kraťas, který má jedno velké pozitivum: vynikající Rachel Bilson.

• 25.7.2008  00:58

Lynch je magor...Nebo já?...Nebo vy? A k čemu otevírat modrou krabici? Je potřeba klíč, nebo navštívit podnik Silenzio? Pomůže mi snad muž za restaurací Winkies? Kdo je Betty? Kdo jsem já? Co je to za svět? Mulholland Drive? Sunset Boulevard? Ticho! Ticho... (Zdá se, že tyhle Lynchovi mysteriózní surrealistické šarády lezou Reinišovi na mozek.)

• 16.7.2008  01:04

Po tomhle už nikdy nebude žádný film dost divný...Asi ten nejoriginálnější film, který jsem kdy viděl. První polovina je nezapomenutelná, spousta skvělých nápadů (loutky), vtípků a všelijakých výstředností. Bohužel ve druhé půli snímek několikrát zbytečně zvážní a začne se odehrávat řada rádoby dramatických situací, film se v tu chvíli začne brát vážně a divák už z té překombinovanosti nedočkavě vyhlíží konec...Ani na minutu ale nepoleví skvělí herci a u některých bych řekl, že odvádí nejlepší výkony své kariéry. Cameron Diaz coby transexuální lesbička, ochránkyně šimpanzí psychiky, otec dítěte Maxine (znamenitá Keenerová) a k tomu oblečená jako hipies s trvalou na hlavě? Ano vážení, tohle uvidíte jen v kůži Johna Malkoviche. Malkovich? Malkovich!

• 15.7.2008  22:53
    Speed Racer (2008)

Jízda roku! Speed Racer je experiment, ale vyšel a být mi o pár let míň jsem z toho na větvi ještě o něco víc. Wachowski natočili dokonalou rodinnou podívanou, která spolehlivě zabaví ty nejmenší a vlastně i ty největší. Pravda scény se Speedovým bráškou a šimpanzem nebo zbytečná moralizovaní v nudných dialogových scénách jsou občas už na hranici snesitelnosti. Když se ale pak ocitneme uprostřed zběsilých honiček napříč celým světem, vše je odpuštěno. Herci v hlavních i vedlejších rolích (Matt Fox dokazuje, že mu televizní obrazovka bude za chvíli malá) hrají s nadhledem a poctivé herectví zkušených hráčů (Sarandon, Goodman, Roundtree) se neztratí ani v záplavě psychedelických barev. Pokud tedy netrpíte epilepsií, hurá do kina. Tohle se totiž nevidí každý den.

• 10.7.2008  00:05

Hezky natočená připomínka na dnes již skoro zapomenuté noir filmy. Škoda, že snímku podráží nohy špatný scénář plný prapodivných odboček a překvapivě špatní herci, kteří si se svými postavami nevědí moc rady. Co mě ale nejvíc mrzelo je, že Palma se až po hříchu málo věnuje tomu nejdůležitějšímu, tedy brutální a nikdy nevyřešené vraždě mladé herečky. Závěrečná pointa je příliš nepřehledná a konec je celkově málo vygradovaný. Škoda, protože z takovým námětem a tak zvučnými jmény před i za kamerou, mohl vzniknout skutečný skvost. Takhle zůstala Černá Dahlia kdesi v půli cesty.

• 7.7.2008  11:36

Z téhle cesty do hlubin loserovi duše se divák sice moc o historických souvislostech nedozví, i tak ale one man show Seana Penna, kterému skvěle nahrávají Naomi Watts a Don Cheadle, stojí za to. Znovu bych to vidět nemusel, ale rozhodně se jedná o velmi kvalitní film.

• 6.7.2008  22:17
    Wanted (2008)

Bombastický a totálně ujetý akční nářez, ve kterém je možné takřka cokoliv. ,,Hlídač" Bekmambetov má prostě svůj styl, nemusí se vám líbit, ale zaujme vás určitě. Angelina je ve svém živlu, Freeman je ,,mother fucker", McAvoy je skutečně velmi netradiční akční hrdina a rolička Konstantina Chabenského (Noční hlídka) potěší. Za originalitu a chuť jít proti proudu, hvězdu přihodím. Jinak silnější průměr.

• 6.7.2008  09:50
    Pokání (2007)

,,Pokání je úchvatný a hluboce dojemný romantický film, který je tak blízko hranice dokonalosti, jak jen film může být."- Daily Mirror...S tím se nedá nesouhlasit.

• 5.7.2008  20:02
    Ichi the Killer (2001)

Tenhle film mě skutečně šokoval, ne však svojí brutalitou, ale spíš debilitou a totální absencí pořádného příběhu. Banda asiatů (který od sebe nejdou rozeznat) běhá tam a zpátky, přitom se nesmyslně mrzačí a týrá. Násilí začne po čase nudit a svojí samoúčelností je spíš k smíchu. U Ichiho si člověk uvědomí, jak je třeba takový Kill Bill zábavným a inteligentním snímkem. Miike natočil naprostou prasárnu, která vám maximálně předvede jak lze zohavit lidské tělo na sto způsobů. Nic jiného tenhle ,,Úžasný akční nářez a umělecké dílo", jak píšou kolegové okolo, nenabízí.

• 3.7.2008  18:21

Zrovna od rodinky Simpsonových bych čekal větší nářez. U filmu jsem se spíš usmíval, než že bych se přímo válel smíchy po zemi. Velké plátno jim neuškodilo, ale televizní obrazovka jim sluší přeci jen o něco více.

• 17.6.2008  21:51

Možná nuda o ničem. Možná velké filmové dílo. Možná...

• 15.6.2008  20:34

Rozhodně lepší jak dvojka a o něco slabší než jednička (kterou jsem si oblíbil). Mulcahy dovedl sérii do zdárného konce (?) a jeho film sráží k zemi pouze Andersonův nesmyslný scénář, který opět neviděl logiku ani z rychlíku. Milla se pro tuhle roli snad narodila a navíc jí tu skvěle doplňuje moje oblíbená seriálová kočka Ali Larter, jejíž úloha v příběhu ale ve výsledku vyzní na prázdno. Po technické stránce nemám Zániku, co vyčíst a musím vyzdvihnout i skvělou práci maskérů, protože ty zombies byly fakt cool. Nakonec jen doufám, že tvůrci budou mít trochu soudnost a dalšího RE se už nedočkáme. Sice se na to pořád dobře kouká, ale tři hvězdy takový kravině stačí.

• 14.6.2008  22:21

Od filmu, ve kterém hraje Ashton Kutcher bych čekal všechno možné jen ne originální a napínavý thriller (nebo co to vlastně je). Tvůrci hrají za málo peněz hodně muziky a dokazují, že dobrý film se dá natočit i se skromným rozpočtem, když máte pořádný příběh a nápady. Oceňuji i skvěle zvládnutý konec a pointu. K dokonalosti chybí jen krůček, i tak vás ale Osudový dotek zasáhne na pěkně dlouho.

• 14.6.2008  13:16

Průměrná pohádka jak od Hallmarku, určená hlavně katolickým dětem. Forma tady trochu vítězí nad obsahem, a že výpravou a kostýmem dobrou fantazy neuděláš víme dávno. Narnie neurazí ani nenadchne a jediné co si z filmu pamatuju jsou dva hláškující bobři...

• 1.6.2008  17:48

Lepší vstup do 21. století si Indy snad ani nemohl přát. První polovina má absolutně skvělou atmosféru i tempo, a když se Jones poprvé objeví a zazní slavný hudební motiv, člověku dojde jak hodně mu chyběl. Některé scény jsou lehce za vlasy přitažené (hlavně sekvence s ledničkou a prakticky posledních deset minut), ale lepší dobrodružství jsem v kině dlouho neviděl. Ford neztratil nic ze svého kouzla a je pořád stejně přesvědčivý. Druhý nejlepší výkon podává Cate Blanchett, coby Stalinova oblíbenkyně Irina Spalko, jež strčí všechny ty trapné ruské záporáky z amerických blockbusterů do kapsy. Ostatní herci jsou také dobří a třeba LaBeoufova Rafana bych klidně rád viděl ve vlastním filmu. Nevím, jestli jsou Lebky horší nebo lepší než předchozí díly. Rozhodně jsou jiné, ale to v tom nejlepším slova smyslu. A lepší dobrodružství než s Indiana Jonesem prostě nezažijete.

• 17.5.2008  18:50
    Zrůda (2003)

Charlize je nádherná ženská a vidět ji jako životem zničenou a zneužívanou šlapku je fakt síla. Jenkinsová se nebojí provést diváka tou největší lidskou špínou, a tam kde by se většina podobných filmů odvrátila režisérka vám servíruje všechny ty hnusárny až pod nos, ale nikdy tak nečiní samoúčelně. Pravda z jejího pojetí je cítit jistá náklonnost k Wuornosové a po celou dobu s ní vlastně sympatizuje. Kromě ubíjejícího tempa pak vlastně nemám, co bych filmu vytknul. Nakonec mi příjde zajímavé, že zatímco Theronová dostla za svou roli Oscara, Aileen za tu svou dostala rok před tím elektrické křeslo...

• 13.5.2008  22:33

Na Rambovi jsem nevyrůstal a Stallona jsem nikdy moc nemusel, tak jsem se na film nechal více méně ukecat (díky olí).). Když Nevěsta v Kill Billovi usekává svým nepřátelům končetiny, ze kterých následně stříkají groteskní hektolitry krve, je to nadsázka a hlavně je to zábavné. Když tady vojáci nesmyslně střílejí malé děti a Rambo rve z krku ohryzky nepřátel, je to jen samoúčelně nechutné. Sylvester je i na stará kolena špatný herec a ještě horší scénárista (o tom, jak je ten děj stupidní se snad ani nebudu rozepisovat), ale musím říct že jako režisér odvedl svoji práci slušně. Většina vedlejších postav jako by měla od začátku na čele cedulku ,,Odpad určený k likvidaci" a vyjímkou je samozřejmě jen Rambo a sexy blonďatá misionářka z tváří Julie Benz. Ale co, filmy jako Rambo nikdy nebyli nějakou intelektuální úvahou o životě, takže mi nakonec vlastně dal co jsem čekal. Tleskat ti za to ale nebudu, sorry Sly...

• 3.5.2008  22:39

Docela svižná cool podívaná a rozhodně o stupeň lepší jak předešlí snowboarď-rafť-áci. A kdyby ty kluci pořád někam neutíkali, trapně neunášeli psa, trousily míň nevěrohodných hlášek, Mádl pořád neklátil všechny sukně a nehrál v tom Kotek mohlo to být ještě lepší.

• 30.4.2008  14:24

Zpočátku hodně slibně rozehraný film, který mě osobně zklamal právě v tom vychvalovaném konci. Po dvou hodinách už mě z těch všech triků a záměn šla hlava kolem a přiznávám, že pointu Nolanova díla jsem jaksi nepochopil (nebo možná ano?). Prestige je film, který určitě stojí za to vidět znovu. A když už ne kvůli zamotanému příběhu, tak kvůli skvělému herectví všech zúčastněných. Až si to uspořádám v hlavě napíšu víc...//Na podruhé hodnocení zvedám, je to opravdu chytrý film.

• 26.4.2008  19:56
    Tajnosti (2007)

Nádhera! Fascinující pohled na jeden ,,obyčejný" den jedné ,,obyčejné" ženy, která postupně odkrývá svá tajemství a prožívá svá malá i velká dramata, ale i radosti a štěstí. V tomhle filmu je prostě vše, Tajnosti dokáží dojmout i pobavit a když ke konci rozehraje Nina Simone svoje Feeling Good člověku až naskočí husí kůže. Iva Bittová si film, jak sama říká, ,,prožila naplno" a odvádí skvělý a soustředěný výkon. Bez ní by Tajnosti určitě nebyly tím čím jsou. Alice Nellis odvedla skvělou práci i co se technického provedení týče. Škoda, že u nás podobných ,,meditativních" snímků nevzniká víc...

• 19.4.2008  15:13
    Fantom opery (2004)

Opulentní a načančaná..nuda! Zhruba po prvních deseti minutách jsem se začal modlit aby film skončil, takže shlédnout celý film bez pomoci přetáčení asi umřu. Film nemá prakticky jedinou zajímavou muzikálovou scénu a z toho krákání mě začala bolet hlava. Jediná pozitiva snímku jsou krásná (ale dost přeplácaná) výprava a docela ucházející herci- Emma je sympatická a Butler umí nejen dobře hrát ale i zpívat. Jejich výkony se ale stejně jako příběh většinou ztratí v záplavě napudrovaných kostýmů a kýče. Pro mě osobně nuda k posrání.