Sněhurka a lovec (2012)

V podstatě zábavná zmodernizovaná pohádka. Krása Kristen Stewart a Charlize Theron (u té záleželo na aktuálním stádiu) je jedině ku prospěchu. Jediné co se mi nelíbilo byl ten projev Sněhurky před bitvou. Tohle je už vážně trapný, jak v každym hollywoodskym filmu musí být před bitvou nějaký srdceryvný projev. Ti si v tom úplně libují. A jestli nějaký projev extra nesnášim, tak je to projev od ženy. Tohle mi třeba úplně zkazilo konec Pirátů z Karibiku, kdy si vzala slovo Keira a já málem hodil šavli. To samé v posledním Harry Potterovi to bylo extra trapné. Jediné projevy, které beru na milost jsou ve Statečném srdci a Návratu krále, jinak mi skoro vždycky vyvolaly žaludeční potíže.

Život Briana (1979) odpad!

Je krásný letní den a já mám naplánováno si jít do lesíka zaběhat, zaposilovat, zarelaxovat atd. Ještě předtím mě však dopoledne čeká školní promítačka v polorozpadlém kině přísně tajného filmu. A jelikož to byla loni Králova řeč, tak jsem se na film docela těšil. Už při prvních záběrech na tři krále jsem se začal tetelit nadšením. Nejsem nějaký religionista, ani nevyhledávám filmy s náboženskou tématikou, ale jelikož jsem Nový zákon nečetl, byl jsem šťasten, že se dozvím něco nového, což přesně od takového filmu čekám. Jakmile však matka malého novorozence promluvila, převládlo zklamání. "Aha, tak ona to bude parodie," ušklíbl jsem se. Ne, že bych parodie neměl rád, ale do kina bych na ně rozhodně nešel. Následuje scéna z nějakého kázání, kde se mezi sebou několik lidí pohádá a následně i popere. A tohle přesně není můj šálek kávy. Já nemám rád humor založený na slovíčkaření a hádání se. Scény typu "Jestli ještě jednou řekneš....bla bla bla....Udělej to ještě jednou!....bla bla bla" jsou mi silně proti srsti. Už tohle mi naznačilo, že film pro mě bude velmi obtížné dokoukat. Jinak celý film trpí na to, že scény, které jsou v zárodku celkem vtipné, jsou NESKUTEČNĚ natahované. Například scéna s čmáráním na zeď. První reakce římana byla celkem vtipná a kdyby to trvalo tu jednu minutu, tak bych si z té scény odnesl veselý pocit. Jenže oni to musej pořád tím samým vtipem roztáhnout na 3 minuty, načež se z toho stane naprostá trapárna! A takhle to vypadá bohužel s každým vtipem v tomto filmu. Asi po třiceti minutách už to nevydržím a jelikož není mým zvykem z kina odcházet, snažím se alespoň usnout, ale kdykoliv už proběhne takovej ten náběh do mikrospánku, okamžitě mě zase probutí ta zasr*aná bába (chlap), která tam celej film neskutečně ječí, že se u toho nedá usnout. A takhle trpím až do konce filmu. Následně vyjdu ven a rozbolí mě z toho kraválu dodatečně hlava. Posláním filmu má být zlepšení nálady, případně nějaký citový prožitek. Ale tenhle film mě nejenom uspal, ale díky navozené bolesti hlavy znemožnil plánované odpolední aktivity a to mu neodpustím. Jdu se zkusit vyléčit filmem Mamma Mia! Snad to zabere.

Prometheus (2012) odpad!

Tu máš odpad! Po shlédnutí celého filmu jsem dospěl k názoru, že Ridleymu se nelíbily předchozí AvP, a proto přichystal pro Vetřelce důstojný pohřeb za 130 milionů. Jsem velký fanda AvP mytologie a řeknu vám jedno. Radši si desetkrát za sebou pustím oboje AvP, kteří si na nic nehrají a jejich úkolem je bavit, než tohle cosi, co se tváří jako strašně důležitej film, ale ve skutečnosti je to přeplacený béčko. Tolik klišé ohledně situací, charakterů a šokujících scén jsem už dlouho neviděl. Navíc tam prakticky nic není! Pořád jsem čekal, až vyleze nějaká příšera z dílny H. R. Gigera a místo toho jsem dostal slizské cosi z hollywoodských béček. Když pominu figury alá zombie, tak se tady můžeme setkat s přerostlými žížalami. Ale hlavním padouchem je jakási chobotnice, nad jejímž působením doteraz kroutim hlavou. Když pominu naprosto nesmyslný způsob narození, tak nemá náhodou xenomorf získat podobu hostitele? Co to teda sakra bylo? Ještě trapnější byla ženská hostitelka, která po porodu se sešitým břichem zase běhá jako čiperka, jako by předtím neumírala. Další zajímavou postavou je paní Weylandová (zase klišé!), která na planetu přiletěla proto, aby až zemře její otec mohla zase odletět. No to mě podrž! To nemohla na smrt svého 100 letého otce čekat na Zemi? Proč tam sakra letěla? Jestli jsem byl doteďka schopen dát 3 hvězdičky, tak po závěru srážím na odpad. Tolik nesmyslů a sraček pohromadě jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinka si vezme mluvící hlavu robota, který umí kupodivu pilotovat mimozemskou loď a rozhodne se odletět na planetu mimozemšťanů. Chachachá! Jako by zapomněla, že před pár minutami jeden z nich vyvraždil celou posádku. Co jako čeká, že tam získá? Že se zeptá: "Dobrý den, proč nás chcete vyvraždit?" Tahle scéna poslala celý film do pekel. Ba ne, zapomněl jsem ještě na něco. Na konci naklade chobotnice vajíčka do našeho mimozemšťánka, ze kterého se nakonec vyklube ne-vetřelec. A to je jako všechno? Kde se objeví v lodi tisíce vajíček? Kde jsou mrtvoly mimozemšťanů? Proč ta planeta vypadá úplně jinak? Jediné co navazuje na Vetřelce je zanechaný vzkaz dívčiny, která odletěla na rande se zabijáky. Opravdu jeden kopanec pro fanouška AvP vedle druhého. Tento film prozatím v rámci AvP ignoruji.

Paroubek v hlavě (2011) odpad!

Nic jiného, než obhajoba nejúspěšnějšího českého spisovatele, lva, sexy mozka, nadsamce a budoucího prezidenta zeměkoule. Celá myšlenka založená na jeho záměrném karikování ze strany pravicových médií mi přijde zcestná. Nebyla to ani tak aktivita české pravice (i když na tom postavili svou volební kampaň), jako čistě Jyrkova nabubřelost, arogance, neschopnost nadsázky jak směrem k pravicovým médiím, tak do vlastních řad. No a poté zákonitě přišla odveta jak zleva, tak zprava.

Underworld: Probuzení (2012)

Zábavné béčko pro zahnání nudy, které rozhodně nikoho neurazí. Klobouk dolů před scénáristy, že z téměř uzavřeného děje po dvojce dokázali vycucnout téměř smysluplné pokračování. PS: Titulky dělal nějaký velký šprýmař.

Anna proletářka (1952) odpad!

Doslova nechutnost korunovaná dvouhodinovou délkou, přičemž celý film se jen zbytečně tlachá a když už na konci dojde konečně k věci, tak trvá to asi pět minut. V celém filmu mi chyběl historický podkres, který by mi alespoň přinesl jakýkoliv poznatek z toho období. Místo toho zde vidíme na jedné straně svědomité soudruhy z fabrik (kteří bojujjí i proti vlastní straně) a na druhé straně pány kapitalisty, kteří májí všichni do jednoho polštář pod trikem. Chápu, že je chtěli vykreslit jako tlusté figurky, ale aby byli tlustí všichni (a tím myslím úplně všechni)??? Závěr je udělán moc hezky, škoda jen, že to hned tvůrci utnuli a neukázali jak pochodující soudruzi dostanou pendrekama přes tlamy.

Transformers 3 (2011)

Pár věcí k zamyšlení: Ve filmu je řečeno, že Sentinel Prime je Einstein své rasy, neboť sestrojil teleportační most a jen on ho dokáže ovládat. Proč se tedy v předchozím filmu teleportoval Jetfire, který byl mnohem starší a ještě bez pilířů?------------ Laserbeak toho musí opravdu hodně nalítat, když se během několika dnů přesune z Černobylu do Afriky a z Afriky do USA.--------- Megatron a Sentinel měli geniální plán, na kterém se domluvili již na Cybertronu - využít lidstvo jako otroky pro obnovu Cybertronu. Proč tedy chtěl Megatron ve dvojce zničit slunce, čímž by lidstvo vyhubil?-------------- Odříznout Chicago, aby se lidstvo nemohlo dozvědět, že připravují transport planety je důmyslné. Nebylo by ale lepší postavit řídící pilíř třeba v džungli nebo na poušti? ------------- Sam ve filmu řekne, že Autoboti nemohou odletět - nemají jak. Ihned je vyveden z omylu, neboť autoboti vlastní svojí loď. Nešlo by ale odletět i bez ní? V jedničce přistáli autoboti na Zemi jako meteority. I kdybych vzal v úvahu, že byli nějakým přístrojem vystřeleni, tak ve dvojce se jako meteority přesouvají i deceptikoni z místa na místo (z USA do Afriky). ------------ Vysvětlí mi někdo, proč po zničení pilířů zmizely i deceptikonské lodě?

Česko Slovensko má talent 2 (2011) (pořad)

Pan Patrovič je prostě bourák. Jedna hvězdička za něj a zbytek za dvě tři další povedená vystoupení (Bertík, kouzelnická čísla atd.).

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Šel jsem na film s čistou hlavou, naprosto neposkvrněn zdejším diletantským hodnocením. Od Vorlíčkovy tvorby vždy očekávám jen to nejlepší a musím říct, že ani tento film mě nezklamal, ba naopak, mě dokonce mile překvapil. Hlavním atributem filmu je bezesporu animace. Musím říct, že společná práce všech špičkových animátorů z celého světa přinesla své ovoce. Nejlépe se tato dřina pozná na životnosti ústředních postav. JInými slovy, měl jsem co dělat, abych si počítačového kamaráda malé Saxanky nespletl s živým hercem. Dalším vrcholem filmu je otočení vlaku ve vzduchu. Efekty tohoto typu se sice už pravidelně vyskytují v mnoha hollywoodských filmech (Harry Potter), ale v tuzemském filmovém prostředí se jedná o skoro šokující záběr. Moje nejoblíbenější animovaná postava je jinak roztomilý chlupáček. Jak jsem ho viděl poprvé, hned mi bylo jasný, že tahle postavička mě bude bavit. A taky že bavila, navíc se postarala o asi nejvtipnější scénu v celém filmu, když jí zločinec Crashman.....ale ne, nebudu vyzrazovat vtip. V tomto filmu vystupuje doslova soumrak hereckých hvězd. Zatímco herecký pár Černocká + Hrušinský se dokonale ujali svých rolí rodičů, zbylí herci na nás doslova spustí kanonádu geniálního humoru. Ještě jsem nezažil, aby se tolikrát za sebou smálo kino a nijak nebudu tajit, že jsem byl jedním z nich. Nejvtipnější je asi scéna z blázince. Ono to tady už sice bylo dvakrát, ale sám Vorlíček ví, že tahle scéna funguje i na potřetí. Největším překvapením je však pro mě malá Helena Nováčková, která se po právu zařadila mezi dětské herecké hvězdy typu Tomáše Holého. Zaujalo mě také přeobsazení zesnulých herců. U Josefa Somra jsem chvíli pochyboval, zda ví, koho hraje, ale jakmile vytasil všechny čtyři ruce, bylo mi jasné, že on tu postavu nejen hraje, ale že jí i žije! Příjemným překvapením pro mě byl i čaroděj Vigo, který KONEČNĚ neměl toho odpornýho netopýra na hlavě. To mi přišlo trochu morbidní už v prvních dvouch Arabelách, ale tady konečně i sám Vorlíček uznal, že to té postavě jen škodí. Uršula Kluková pro mě ale žádné překvapení nebylo. Musím říct, že už když jsem se koukal na Dívku na koštěti, tak jsem si říkal:"Sakra, tu čarodejnici by mohla hrát Uršula Kluková!" A nakonec jí opravdu hraje! Nakonec přejdu k tomu nejlepšímu a to je záporák Crashman v podání Jarommíra Dulavy. Ten ztvárnil bezesporu výjimečně démonického padoucha, který může zdatně konkurovat Jokerovi z Temného rytíře.