Hádej, kdo lže! (2009) (pořad) odpad!

Hádejte jaké hodnocení tomuhle dám.

Nesmrtelná garnisona (1956)

No to jsou mi věci! Vojáci Brestské pevnosti, kteří byli za Stalina v nemilosti, se po jeho smrti stali nástroji komunistické propagandy! Ale jinak čest jejich památce. Natočeno je to typicky rusky, takže nějakou závratnou kvalitu nečekejte. Bitvy jsou na svou dobu průměrné a jediné co se dá v této oblasti vytknout je původní technika. Tento film jsem si koupil jen abych porovnal vyobrazení bitvy o Brest s pasáží z filmu Boj o Moskvu. Možná by tady ty bitvy vypadaly trochu lépe (s přičtením pár bodů za rok vzniku), ale to by se film musel soustředit pouze na boj o Brest a nikoliv na neustálé schůzování a pronášení fází typu: "Chci umřít jako komunista," nebo "řekli ať vyvěsíme bílej prapor, tak mi vyvěsíme rudej." Závěrečný epilog mě při váhaní mezi dvěma a třemi hvězdičkami donutil jít dolu.

Příběhy bez scénáře (2010) (seriál)

Jako slávistu mě seriál Zlatí hoši uráží. Z tohodle dokumentu je hodně cítit manipulování, podobně jako třeba v dokumentu o Jacksonovi od Martina Bashira. Záměrně jsou tam strkány pouze nadávky a násilí, zatímco pochvala žádná. Rodiče jsou kapitolka sama pro sebe. Beneš je pěknej debil. Ale na druhou stranu jsem se na účet tvůrců pobavil. "Někteří jim nadávaj, někteří do nich kopou, tak mi jim močíme na šálu!" PS: Poslední díl se mi líbil. Zvedám na tři.

Talentmania (2010) (pořad)

Za Zdeňka Trošku a občasná příjemná vystoupení. Ostatní figury jsou odporné. Šeredová nám ukazuje, že má IQ houpacího koně (co dělá kurva v umělecké porotě), Banášová si spletla pole působení (do poroty nepatří - nemá tam co dělat), Habera si v přítomnosti Trošky nemůže dovolit být vulgární a Leoš Mareš s fousama. Když se na to tak koukám, tak zde selhalo téměř všechno. Od výběru porotců až po všechny ty trapné tanečnice. Umělé, trapné, neživé!

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Sice je tenhle seriál úplně o ničem, ale hrozně dobře se na to kouká. Jen tak trochu nechápu šílenství okolo Pamely Anderson. Kozy má sice největší, ale charisma žádný. Carmen Electra je podle mě ze všech nejhezčí!

Dallas (1978) (seriál) odpad!

Tenhle seriál je moje noční můra. Jako malý jsem se musel na tohle koukat s babičkou.

Upír Nosferatu (1922)

Začnu tím nejlepším - Max Schreck. Z tohohle herce jde strach v každém záběru. Bohužel je na plátně všehovšudy 10 minut. Film je hodně dobře natočený a na svou dobu i hodně děsivý. Nikdy bych třeba neřekl, že mě bude děsit stop-motion animace. Bohužel délka 94 minut je na svou dobu skutečný extrém a já už jsem se posledních 30 minut neskutečně nudil. PS: Viděno s hodně dobrým obrazem z Levných knih.

Film o filmu: Kozí příběh - pověsti staré Prahy (2008) (TV film)

Já obvykle nepíšu dlouhé komentáře k něčemu, jako jsou filmy o filmech, ale tady udělám vyjjímku. Já vlastně toho Tománka obdivuju. Obdivuju jeho odvahu vyjít do světa s něčím takovým, jako je Kozí příběh. Je to podobné jako podat si ruku s Hitlerem (v dnešní době s Paroubkem) nebo být v záznamech pomocníků STB. Stanete se vyvrheli společnosti. Kozí příběh samozřejmě není výjimka. Desítky dětí si už budou navždy pamatovat jméno Tománka, jako toho, kdo je v kinech tenkrát totálně znudil, maminky jak jejich děti tehdy Kozím příběhem zkazil a kritici jako režiséra, který zostudil českou kinematografii na všech zahraničních festivalech, kde beztak Kozí příběh získal jen ceny typu "dobře to vypadá". Samotný film o filmu je svým způsobem zrůdný právě v tom, že je orientován na dětské publikum. Já tomu teď asi pořádně nerozumim. To opravdu ten film byl pro děti? Já bych ještě celkem zkousl, kdyby to byl profesionální dokument o vzniku, ale lákat tímto propagačním dokumentem do kin děti? Ne, já tohle už asi nikdy nepochopím. Jednu hvězdičku dávám pouze za ukázky počítačové tvorby, ale zbytek je odpad stejně jako film.

Lukas (1998)

Je to totální béčko. Špatně natočené, špatně zahrané. Ale co naplat. Na tohle se prostě tenkrát jelo. Říkejte si co chcete, ale Lungren je prostě neskutečnej borec, kterej dokáže zabít satana pohledem, a proto ani nestačim sledovat, že akční scény jsou vesměs ubohé. Konec světa s Arnoldem je o třídu lepší.