Únos (1952)

Obdivuji ty, kteří tomu dávají průměrné hodnocení s tím, že je to dobře natočené. Takže kdybych "dobře" natočil film o záchraně velryb ze Sahary, tak bychom tomu taky dali dobré hodnocení? Tento film je totiž s přechozím zmiňovaným naprosto totožný. Je to čirá FIKCE. Není to překroucenost, není to zamlčení, je to prostě absolutní smyšlenost, takže odmítám brát v podtaz řeči typu "je to dobře natočené". Filmu dávám jednu hvězdičku pouze za občasné pobavení z toho, co všechno si ti komunisti dokázali vymyslet. Film je čistý odpad.

Velká filmová loupež (1986)

Co to je proboha? Takovouhle filmovou anomálii jsem ještě neviděl. A těch herců! Vtipné scény tam byly, ale míň než jsem očekával, ale Kaiserovy imitace mě prostě dostaly. Celkově tedy dávám tři hvězdy. Dvě za film a jedna za Otíka.

Prehistorický park (2006) (seriál)

Ždímáme a ždímáme. Prakticky vše co fungovalo v předchozích dokumentech, tady vyznívá jako mlácení prázdné slámy. Marven se neuvěřitelně pitvoří, každá výprava do minulosti mu trvá strašně dlouho a je neskutečně očividně natahovaná. Prakticky jsem se pořád nudil, protože každá výprava vypadá tak, že Marven 10 minut bloudí, 20 minut jde po stopách, 2 minuty trvá konfrontace s dinosaurem + 10 minut upevňování časového portálu. Opravdu těžká nuda. Ale co je nejhorší, je fakt, že designově dinosauři nenavazují na předchozí dokumenty, ale hlavně jsou neskutečně špatně animovaní. Jak mám věřit, že se jedná o skutečnost, když na plátně vidim barevnou šmouhu? Hrůza. První Putování mělo lepší efekty!

Mamma Mia! (2008)

Šel jsem na to do kina s tím, že se bude jednat o nudnou sračku (šel jsem zadarmo). Film mě ale doslova šokoval. Šokoval mě tím, jak je ten film milý, romantický, odpočinkový a hlavně zábavný. Největší podíl na tom mají pochopitelně písničky, které v podání dobře zpívajících herců se mi líbily kupodivu více než originály. Další podílem na tom je pochopitelně kouzelná lokalita, kde se film odehrává. Také herecké obsazení je nadupané skvělými herci (Cooper byl velkým překvapením, až mě polila hrůza, když jsem si na jeho místě představil Zaca Efrona). Suma sumárum, z kina jsem odcházel roztančený a rozjásaný, a proto přehlédnu pár trapných dialogů a dám plný počet.

Nekecej! (2008) (pořad)

Ze začátku se jednalo skoro o revoluční dílko. Je vidět, že kvalita některých učňáků je hluboko pod bodem totální nevědomosti. V tomto pořadu se navíc objevil můj bývalý spolužák ze základky, takže za to taky dík :-D. Bohužel kvalita jednotlivých dílů v poslední době rapidně klesá.

Kecáš (2009) (pořad)

V rámci Gymlit TV asi nejzábavnější kousek. Ještě teď si pamatuji na projekci prvního dílu, kdy jsem v Salesiánském divadle brečel smíchy. Škoda že je těch dílů tak málo. Nejvyšší počet by ale nebyl fér vůči originálu.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Opravdu geniální, skoro bych řekl revoluční film co se týče bojových scén. Spielberg je prostě génius. Takovouhle atmosféru jsem ještě v žádném válečném filmu neviděl. Celou dokonalost pak korunovalo Bratrstvo neohrožených. Jinak úvodní scéna mě ještě nyní, 2 roky po zhlédnutí, nenechá klidným. Jednu hvězdičku však odebírám za občasné historické nepřesnosti a za tu hroznou propagandu.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Vorlíček nám po temných německých pohádkách předložil toto. Kvality tohoto filmu jsou rozporuplné, ale myslím si, že způsob, jakým s tímto filmem naložili zdejší uživatelé, není správný, protože film je určet především pro děti. Dávám tomu 4 hvězdičky s tím, že přehlédnu to, o čem se tu za chvíli zmíním. Zde se totiž v nejtvrdší formě ukázaly všechny neduhy polistopadové kinematografie. Vorlíček se při honbě za financemi spřáhl doslova s ďáblem. Tím satanem je Čína. Čínská ko-produkce ten film totálně zdevastovala a tak se místo na zloduchy Voráčka a Pažouta musíme koukat na záběry z Pekingu, velkou čínskou zeď a další čínský sračky. Když už se Vorlíček potřebuje s někým spojit, měl by to udělat se starými dobrými Němci, protože se celkem osvědčili a alespoň je jejich kultura nám bližší.

Únos (2006)

A to jsem to nejprve hodnotil jednou hvězdičkou, protože jsem si tenhle snímek spletl s českým Únosem :).

Vstanou noví bojovníci (1950)

Jiří Weiss je dobrý režisér. Už nás o tom přesvědčil v Uloupené hranici. Nicméně zde jeho talent nic nezmůže, protože celé to vychází z pera Antonína Zápotockého, který nám opět dokazuje, že dokonce už v 10ti letech bojoval za socialismus a že jeho táta byl největší myslitel světa. Zahrané to neni špatně (obvzlášť Smolík hraje docela přesvědčivě), ale mě ten film prostě nijak nezaujal. Pokroucené vykreslení toho, jak se zakládaly dělnické spolky mě fakt nezajímá. Navíc celou dobu jsem čekal na tu známou píseň, která se však dostavila až na konci a to už jsem byl jednou nohou v posteli. Celkově dávám, přes veškerý nezájem se nad tím zamýšlet, 2 hvězdičky, protože mi to příjde tak nějak na úrovni Nástupu a dát tento film s jednou hvězdičkou na úroveň Zítra se bude tančit všude mi příjde kruté.