Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Opět součástí mojí TOP 10 jako zástupce celý trilogie. Nemůžu si přece celej žebříček zaplácnout genialitou Petera Jacksona. Naprosto souhlasim, se všemi kladnými a hlávně zápornými argumenty co jsou tu. ALE spolu s Pánem prstenů je to nejlepší fantasy sága, co kdy byla natočená a nikdo to hodně dlouho nepřekoná. Každý kdo byl alespoň na jediném díle v kině mi musí dát za pravdu, že i když si pak zpětně uvědomuje všechny ty zde zmíněné nedostatky, tak z tohohle vizuálního orgasmu nešlo odtrhnout oči. A to přece jinak hodnotit nelze ne? A že ignoruje "dramaturgickou výstavbu" ? ooo.... To zvládnu!

Warrior (2011)

Nechápu jak jsem tenhle film mohl do teď jen tak přecházet. Pojem "strhující příběh" tady nabývá významu a já u něho nedýchal do posledních titulků. Nejlepší sportovní film co jsem zatím viděl a že mam Rockyho fakt rád.

Železná srdce (2014)

Ten konec.... Muselo to bejt?! Ještě dvacet minut před koncem jsem si říkal, že takhle dobrej druhoválečnej film jsem už hodně dlouho neviděl... a pak... Jáká škoda, nesmrtelnej Brad schodil hodnocení až někam k 60ti %, jenže to si tenhle film prostě nezaslouží. Ten řev pancéřový techniky jsem si v kině užil mnohem víc. Fakt, že američani nebyli zrovna ti hodní moralisti, co ve válce zastupují jen dobro a spravedlnost, už jsem taky nikde dlouho neviděl. Další příjemný překvapení co zvyšuje moje hodnocení.

Jdi a dívej se (1985)

Nevím jak tenhle film hodnotit.... nemám slov, hodnotím nejspíš pouze scény které brali dech. O filmu jako celku nevím, co si mám myslet. Brutální, Depresivní, Psycho. "Partyzán se neptá kolik je němců, partyzán se ptá kde jsou!"

Ospalá díra (1999)

Když se vám filmy Tima Burtona nelíbí a nebaví vás, tak to nezmění ani Sleepy Hollow. ..... . Spíš naopak.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Komunisty fakt...... nemam rád...Všechno co je antikomunistický je skvělý a tohle je dvakrát skvělý, ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že myšlenkové pochody Helči Součků ani trochu neodpovídají žákyni 2. třídy. No to je asi tak všechno co bych vytknul.... jinak sem se báječně bavil a nad hereckým výkonem Báry Hrzánové jen žasnul. PS: Hra by se obešla i bez dalších dvou podle mě zbytečných postav a hudebních vložek.... Teď už si jdu do špajzu pro jeden, v nejhorším případě dva vanilkové rohlíčky.

Mlha (2007)

Jak už zde bylo tolikrát řečeno... na pět* to neni, ale tři* je zatraceně málo.... Ten konec mě fakt dostal, a to sem čekal nakonec všechno možný, ale tohle ne. Míň příšer a víc mlhy a je z toho jeden z nejlepších (hororů) thrillerů, co sem kdy viděl. PS: těšim se na knížku.

30 minut po půlnoci (2012)

Určitě vynikající a kvalitní film. Nemůžu souhlasit s tím, že první polovina filmu nudí, u mě to bylo právě naopak... první hodina a půl je přímo výborná a bavila mě mnohem víc než samotný závěr. Tempo a kvalita filmu se u mě vytrácí s "objevením" velkého kurýra al-Kuwaitiho, pak film začíná hloupě přeskakovat klíčové a zajímavé informace. ... jaká škoda. O tom která jednotka byla na operaci Neptune Spear vyslána, kde a jak byla vycvičena a kdy se osudnou informaci dozvěděla.... To se divák dozví jenom z knížky... PS: Jessica Chastain se mi líbí víc a víc a tenhle film jí fakt seděl, ale transportní vrtulník CH47 Chinook, kterej NAVY SEALS vyzvedával z Abbottabadu teda Kathryn vynechávat neměla!