Pelíšky (1999)

Výkon Miroslava Donutila v tomhle filmu je pro mě zatim TOP na českej hereckej scéně.

Ztracené záznamy z Vietnamu (2011) (seriál)

Vietnam in HD je konečně to co jsem takovou dobu hledal. Není to sice komplexní dokument mapující den po dni tenhle tragický konflikt, ale zatím jsem neobjevil zajímavější, a co se týče skutečných záběrů rozmanitější výpověď, o válce ve Vietnamu. Mluvený komentář možná nepřinese nic nového pro člověka válečnou historií políbeného, ale je na úrovni a záběry příjemně doplňujě informacemi. Rozhodně doporučuju.

Legendy zločinu (2015)

Další výborná gangsterka s Tomem Hardym. tyhle role mu zkrátka sedí. Přestože Země bez zákona je mi o hvězdičku milejší, herecký výkon Hardyho a Hardyho... nádhera. PS: Ronald Kray.. brácha za všechy prachy.

Spectre (2015)

Slabší bond. Trošku mě Craig zklamal. A proč to má proboha dvě a půl hodiny ?!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Po dlouhej době konečně pořádný, syrový, mnou oblíbený survival drama, zasazený do doby divokýho západu. Paráda! K výkonu DiCapria i Hardyho, neni co dodat. Překvapil i Will Poutler coby později slavný Jim Bridger, kterýho jsem do ted znal jen jako hlupáčka z We're the Millers. Celkově mrazivou atmosféru filmu mi maličko zkazily flasbacky hlavního hrdiny a dlouhá stopáž, ale pořád 80%. Útok medvěda?..... Wooow.

Velký Gatsby (2013)

Nejak pořád nevim, co tenhle film vlastně je... a to jsem mu dal šanci dvakrát. Velká nuda nejspíš..

Osm hrozných (2015)

Kult okolo velkého a úžasného Tarantina je daleko větší než jeho filmy. Tenhle film byl naprosto o hovně. Bohužel ani božský Ennio to moc nezachránil a to jsem se na hudbu hodně těšil. Hvězda za snahu hudební a pár vtipných dialogů. Jo a za scénu kdy Daisy plivne na dopis.

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Moc hezkej dokument o člověku s neskutečnym výtvarnym talentem a představivostí. Člověk žasne nad tím jak hravě a jednoduše si Karel Zeman dokázal poradit s hlubinou moře, vesmírem, dobou ledovou i komunistickým režimem. Chtělo by to víc takových tvůrců.

jOBS (2013)

Velký věci vznikají v rukou bláznů. Steve Jobs byl magor.