• Pohádka

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Před premiérou jsem se dočetl, že nás čeká napětí a humor. Jsem asi v tom případě slepej, já za čtyři pokračování neviděl ani jedno. První díl mě vůbec nebavil, chápu, že se to musí nějak rozjet, ale víc jak hodina kydů mezi intoušema na univerzitě a zkoušení divadelní hry mě nevtáhlo. Nechtěl jsem tomu dát už ani minutu, ale protože mám Hřebejka a Jarchovskýho zaškatulkovaný jako lidi, kteří umí, šel jsem dál. Druhý díl s přimhouřením obou očí celkem ušel a třetí byl velmi dobrej. To jsem si říkal, že pokud bude kvalita gradovat a poslední část bude mít stoupající tendenci, odpustím Hřebejkovi ten nezáživnej úvod. Ten mě ale vyvedl z omylu. Poslední díl byl čirej odpad, připadalo mi to spíš jako parodie. Nechápu, že něco někam tři pokračování směřuje a pak se všechno smázne jakýmsi komediálním dílem. I když hodnotím, jak hodnotím, musím ocenit všechny herce, protože výkony se mi fakt líbily, hlavně Čvančarová se role děkanky zhostila na jedničku.

Black Widow (2021)

Nejsem fanoušek Avengers a superhrdinů, místama jsem to přetrpěl, místama se to celkem dalo. Za měsíc nebudu vědět, o čem film byl - 50%.

Po stopách vraha (2021)

Willise mám rád a přál bych mu na starý kolena ještě nějakou pecku v hlavní roli. Tady není ani jedno. Bruce tady hraje tak pátý housle, je rád, že vyleze z auta a jeho postava kdyby nebyla, nic by se nestalo. Film není ani trochu napínavý, ani akční, vrah je známý skoro od začátku a kvalitou to zapadá tak na osmou večer k Jardovi Soukupovi na Barrandov.

Zátopek (2021)

Za bravurního a neskutečnýho Neužila hvězda navíc.

Moonfall (2022) odpad!

Hrozná slátanina. Vychýlení měsíce, nouzový vyslání astronautů pro záchranu lidstva - to beru. Ale kurva, ta technologická forma života, která útočí na lidi mě dostala až tak, že jsem to v polovině měl chuť stopnout. A měl jsem to udělat, protože ta druhá linie s potomky astronautů byla snad ještě horší. Pro mě totálně nekoukatelnej film až do konce.

Jižní vítr (2018)

Hodně kvalitní gangsterka ze Srbska o jednom ukradeným mercedesu, kterej spustí lavinu zla.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Stejně jako v seriálu, i tady je spousta nezapomenutelnejch hlášek, u kterejch jsem se s chutí zasmál a o to u komedie jde.

Predátor: Kořist (2022)

Za mě to strčilo do kapsy Predátora s Arnoldem i Gloverem dohromady. Apačové, divoká příroda, medvědi, pumy - šlo mi to pod nos líp, než tuny vystřílenejch nábojů a komando zabijáků.

Notre-Dame v plamenech (2022)

Tak já nevím, jak moc tohle bylo natočený podle pravdy, ale jestli třeba jenom z poloviny, tak potěš koště. Chvilkama jsem měl pocit, že sleduju výjezd hasičů k dýmovnici na fotbale a né k požáru symbolu Paříže. A to si opravdu nepamatoval jedinej člověk, kterej měl klíč k trezoru s trnovou korunou, třímístnej kod jo ?

Jiná smečka (2021)

Téma zpracovaný už milionkrát, takže nic novýho, kromě toho, že tentokrát film vyšel z Madarska. Ale celkem zajímavá hlavní dvojice, sedělo jim to spolu.