Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Pohádka

Recenze (1 050)

plakát

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Stokrát natočený téma pomsty. Kdyby byl v hlavní roli vycvičenej zabiják, dám klidně tři hvězdy. Ale že celej drogovej kartel vyvraždí a zničí jedna pipina, která do té doby podepisovala smlouvy v kanclu a kupovala zmrzlinu své dceři, to jsem fakt nečekal. Asi se naučila ovládat bojový umění, všechny automatický zbraně a výbušniny na internetu, protože ve filmu o tom není ani zmínka. Tvůrci se měli míň inspirovat Černou mambou z Killa Billa, působilo to místy jako parodie. A taky by neškodilo zjistit si, jak vypadá a funguje drogovej kartel, určitě to není spolek vemen, co se nechá omrdat od jedné padesátikilové ženské během jedné noci.

plakát

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál)

Až na poslední díl jsem se dobře bavil. Myslím, že bylo smyslem lidem i ukázat, že herci Dejvického divadla jsou schopní zahrát cokoliv, viz Spejbl s Hurvínkem a největší top byl Plesl jako Richard III.

Vodník (2019) (seriál)

Po prvních dvou dílech jsem si říkal, že by Vodník u mě mohl být zatím to nejlepší z minisérie Detektivovů od Nejsvětější trojice, závěrečný díl ale všechno zkazil. Schválně, pamatuje si někdo z vás, co dělal před třiceti rokama ? Jestli jo, tak klobouk dolů, stát se to může, ale tady si to pamatovali všichni, navíc polovina z nich v té době byly děcka, to je hodně málo uvěřitelný. A odhalení pachatele podle jedné staré fotky a Výrová jde najisto zatýkat ? No nevím, to by mi spíš připadal lepší konec, že by vrah zůstal neodhalenej. První dva díly byly fakt dobrý, s fajn atmosférou, nevadilo mi ani to zbytečný slunění v každým záběru, ale ten třetí díl byl strašně naivní, včetně té párty na policejní stanici umístěné kdesi u pole. 65%

Mladý gangster (2018)

Netřeba dlouhýho komentáře. Film na jedno podívání, místama zdlouhavý, o nějákým gangsterství nemůže bejt ani řeč. A kromě McConaugheye absolutně nezajímavý herecký obsazení.

Na špatné straně (2018)

Viděl jsem předchozí dva Zahlerovi filmy, takže násilí a krutost v tomhle mě vůbec nepřekvapily. Pro někoho to bude hrozná a zdlouhavá nuda, já se ale královsky bavil i u dlouhých a pro někoho nicneříkajících dialozích. Ta Gibsonova procentuální úspěšnost, kterou odpovídá skoro na všechno, je top:-). Za mě jedna z nejlepších krimi, co jsem v tomhle roce viděl.

Čertí brko (2018)

Zase pohádka o čertech, říkal jsem si. To už neumíme točit nic jinýho ? Po zkouknutí jsem byl ale příjemně překvapenej, čerti nešišlali a nedělali ze sebe za každou cenu blbce jak v posledních natočenejch pohádkách. Dokonce i těch pár písniček, co tu bylo, se dalo poslouchat a rýmovaly se. Nemám moc rád v pohádkách vizuální efekty, tady jich bylo celkem dost, ale daly se v pohodě skousnout. Herecký propojení známejch herců s těma pro mě neznámejma bylo taky v pohodě. Tak proč dávám dvě hvězdy ? Pro mě to mělo jednu vadu na kráse a to Lucifer. Každou pohádku o čertech hodnotím podle Lucifera a podle toho, jak moc se ten dotyčný přiblíží k Heřmánkovi, jehož Kníže pekel byl top. Neříkám, že ho Ondra Vetchý hrál špatně, ale hrůza z něj nešla ani náhodou a korunu všemu nasadilo, že se nechal napálit od ševce, zavřít do šatlavy a ještě skoro popravit (!). Tři hvězdy jsou 50%, já dávám 49%.

plakát

The Program: Pád legendy (2015)

Ve vrcholový cyklistice podle mě sypou skoro všichni, teď je jenom otázka, komu na to přijdou hned, komu pozdějc a komu vůbec. Nějáký látky povolený jsou, nějáký ne, prase aby se v tom vyznalo. Armstrong se v tom vyznal fakt dobře, je neskutečný, co mu po dobu sedmi let procházelo i přes dopingový kontroly. Film samotnej se věnuje hlavně Armstrongovýmu sypání, fíglům, takže je vyobrazenej jako pěknej dacan. Ben Foster ho zahrál myslím perfektně a hlavně kvůli němu dávám třetí hvězdu, protože jinak je Pád legendy film dost chladnej a bez jakejchkoliv emocí. 55%.

plakát

Pravidla pomsty (2018) odpad!

Režisér tohoto filmu se jmenuje Donowho, když přehodíte správně písmena, dostanete pravej krycí název Pravidel pomsty. Spíš jsem si to měl pustit o dva dny dřív na apríla, protože toto byl vtip jak kráva. Spousta absurdit a nelogičnosti, který uvidíte jen u filmů na TV Barandov, nebo u českejch Specialistů. Kdybych měl všechny vypisovat, dostanu za dva dny v práci áčko, protože bych to do té doby nestihnul. A ty dialogy, bomba, vytesat do kamene...Nejhorší film s Willisem, co jsem měl možnost vidět, i když ten je tady pátý kolo u vozu. Marně přemejšlím, za co dát aspoň jednu hvězdu, ale ani ty hudrovadla ve striptýz baru nestály za nic, takže jasnej odpad !

Složka 64 (2018)

Oddělení Q neztratilo ani ve čtvrtým pokračování nic ze své kvality, tohle mě prostě baví a můžu na takový filmy čumět od rána do večera.

plakát

Dívka v pavoučí síti (2018)

Když zapomenete na švédy, Nyqista a Rapaceovou, tak to bude super krimi. Mě se nepovedlo vymazat tu švédskou sérii a hlavně to obsazení dvou hlavních postav z hlavy, jinak bych určitě čtyřkoval.