• Krátkometrážní

Švindlíři (2003)

Tak tým záverom si to u mňa Scott+scenáristi trochu posrali, ale aj tak pod 4* ísť nemôžem. A to hlavne vďaka neskutočnému výkonu na tabletkách frčiaceho Nicolasa Cagea, sympaťáka Sama Rockwella a zlatej Alison Lohman. Pekný oddychový film. Škoda toho zbabraného záveru.

Krátký film o lásce (1988)

Nádherný, snový a podmanivý príbeh o jednej platonickej láske na sídlisku. Kieslowski si u mňa potvrdil svoju genialitu.

Beavis a Butt-Head (1993) (seriál) odpad!

Tak toto je fakt primitivizmus. Čudujem sa, že som pri tom neskolaboval.

The Hire: Ambush (2001)

Môj najobľúbenejší scenárista mal zrejme slabšiu chvíľku. Napriek tomu, réžii a spracovaniu nie je čo vytknúť.

A Profile of James O'Barr (2001)

"Na jednej porade mi jeden z producentov povedal, že ´by bolo fajn, keby sme do hlavnej úlohy obsadili Michaela Jacksona, pričom by to režíroval Julien Temple.´ Myslel som si, že žartuje, začal som sa smiať... On to ale myslel smrteľne vážne. A aj o tom je Hollywood."____Tento film nám približuje život autora kultového komiksu VRANA, Jamesa O'Barra. Vystupuje v ňom sám autor, ktorý pútavou formou rozpráva o svojom neľahkom živote a o tom, čo ho vlastne podnietilo k vytvoreniu Vrany, ktorá je celá tak veľmi emocionálna, že je z nej hneď jasné, že autor čerpal prvky z vlastného života. Bolesť a bezmocný hnev nad stratou milovanej osoby a temná, ironická depresia, všetky tieto pocity vo mne dokázalo vzbudiť Jamesove precítené rozprávanie. Silná polhodina, plná emócií. Kamera je miestami síce trochu chaotická, ale to je len malý detail. Tento dokument je skvelý, zaujímavý a určite si ho rád pozriem znovu. Môžete ho nájsť medzi bonusmi (nebudem klamať, keď poviem, že kvalitnými) na DVD od Vapetu "VRANA."

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Vše co v následujících chvílích uvidíte, se skutečně stalo... Perfektná zábavka, pri ktorej mi tých 16 minút vždy utečie ako voda. A Robert Jašków ako "šéfintelektuál" proste nemá chybu!

Vrána 3: Návrat (2000)

Darmo. Ani Kirsten to nezachránila. Béčková blbosť. Bez atmosféry. Bez nápadov.

Nezvratný osud 3 (2006)

Najhorší diel série. Ani nie tak v jeho natočení, či hercoch, ale vďaka scenáru z ktorého sa de facto nič nové nedozvieme. Miesto lietadla ( diaľnice ) je tu havária na rýchlodráhe, osoba s víziami...prote klasika. Už ani tie úmrtia nie sú to "pravé orechové" ako v minulých dieloch. A ani záver nemá grády toho čo sme videli v jednotke a dvojke. Každopádne, medzi súčasnými slashermi stále nadpriemer v porovnaní s predchodcami priemer, ak nie horšie. Len prosím aby sa ďalšie dieli už netočili, lebo sa dočkáme dokonalého sprasenia asi najkvalitnejšej teen hororovej série.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Neviem, čo si presne tento spektákel chcel dokázať, ale dosť dobre ma pobavil. Už pomaly svojím názvom, pretože ten drak tam zohráva akoby vedľajšiu úlohu a skôr vidno jeho potomka zabalzamovaného vo vajci, než jeho mater. A keď už sa objaví neviete či sa máte rehotať, či sa cítiť trápne z pocitu, že to niekto myslí vážne. Tvorcovia to však tak neberú a preto ten drak vyzerá akoby ho upravovali v Photoshope :). Obsadenie ujde až na Patricka Swayzeho, ktorý sa do fantasy absolútne nehodí. James Purefoy je správny klaďák a Piper Perabo je tiež celkom sympatická. Čo ma však prinútilo dať Jurajovi 3* bol vtip a to, že i keď si tvorcovia zjavne uvedomovali, že ich dielo nebude bohvieaké, nebrali sa vážne a určite sa pri natáčaní riadne nasmiali.

Silent Hill (2006)

Naozaj veľmi príjemné prekvapenie. Počítačové hry sa s filmom zatiaľ príliš nekamarátili, ale toto je zatiaľ ich najlepšia adaptácia. Gans urobil dobre, keď stavil na temnú a nervóznu atmosféru, aj keď je pravda, že občas na nás vybafne aj nejaký ten digitálny bubák. Čo sa týka základnej kostry príbehu, je celkom fajn i keď záverečné vysvetlenie mohol autor trochu ozvláštniť a nepodsunúť ho ako klasický systém retrospektívneho výkladu "to bolo tak." Ale to sú skutočne len malé chybičky na kráse, tohto skvelého hororu ktorý konečne niečím osviežil tento upadajúci žáner.