• Krátkometrážní

Eragon (2006)

Slabučký čajíček pre teenagerov, ktorí doteraz nemali ani poňatia o žánri zvanom Fantasy. Už knižná predloha tohto filmu vykráda všetky možné fantasy klasiky a tak sa niet čo čudovať, že podobne dopadla aj táto adaptácia. Tá dopláca najmä na klišé, hlúpy scenár plný logických kiksov a zlých hercov (výnimkou je Jeremy Irons). Takže čo sa mi vlastne na filme páčilo? Finálna konfrontácia Eragon vs. Durza, spomínaný Irons a pár efektov. Bohužiaľ to na dobrý film zďaľeka nestačí. To by sa toho musel chopiť lepší remeselník a tým debutant Fangmeier rozhodne nie je.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý diel mal byť údajne temnejší, ako jeho predchodca. I keď "temný" je skutočne prisilné slovo. Pre 11 ročných frackov to bude bezpochyby horor storočia, ale ja si myslím, že je to takmer to isté ako jednotka. Akurát s tým rozdielom, že som získal spoľahlivú averziu voči Rupertovi Grintovi a jediné čo je na tom temné je prítmie kinosálu, alebo obývačky. Keď sa však rozhodnete pozerať počas dňa, hrozí, že aj o tento pochybný klad prídete...50%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nemám rád Chrisa Columbusa. Ten chlap točí filmy, ktoré sú mne absolútne cudzie ( nechápem také vysoké hodnotenie u Sám doma ) a tento patrí presne medzi ne. Pre deti je to ako stvorené. Farebné, vtipné, efektne nablýskané...ale staršiemu divákovi tento film IMHO nemôže ponúknuť vôbec nič, čo by tu predtým nebolo. Nehovoriac o amatérskych výkonoch hlavnej detskej trojky ( Nech sa učia od kolegov z Rady nešťastných príhod - tak majú hrať dobrí detskí herci! ), ale aspoň to zachraňuje zvyšok hereckého osadenstva ( Robbie Coltrane, Alan Rickman, Richard Harris... ). Napriek tomu film zostáva vyčačkanou popcornovou "podívanou", ktorú určite nebudem chcieť vidieť znovu.

Damien (1978)

Síce mierne slabšie než jednotka, ale keď uvážime ako dopadá väčšina druhých dielov skvelých hororov (napr. Exorcist) tak to má naozaj perfektnú úroveň. Herci sú perfektní, atmosféra by sa dala krájať, hudba Jerryho Goldsmitha sa blíži slovku "geniálne." Jediné, čo by som vytkol sú až príliš predvídateľné vraždy. Ale inak ide o dôstojného nástupcu svojho slávneho predchodcu.

Resident Evil (2002)

Béčko s tak PRIMITÍVNYM dejom, že to pochová aj slušnú vizuálnu stránku filmu a solídnych hercov. V prvej polhodine sa len behá po ztemnených priestoroch Umbrella Corporation a nejaká akcia je v nedohľadne. Na tomto priestore sa zrejme Anderson snažil vybudovať akú-takú atmosféru strachu, ale už vo svojich predošlých filmoch dokázal, že to proste nevie. Urpostred príde aj na nejaké tie náboje, ale celé to akosi nemá "šťavu." A posledná scéna? "Tak sa to konečne rozbehne" povedal som si. Ale idú titulky. Čože? Veď sa tam dohromady nič neudialo a jediné, čo tento film dokázal je filmová impotencia Paula W.S. Andersona...

Fantom Paříže (2001)

Bejkovina. Scenárista si niečo našiel o Jackovi Rozparovačovi, pozrel Z pekla, hodil tam Depardieua, dej presunul o trochu dozadu ( aby to nebolo podozrivé ) a na režisérsku stoličku sa posadil týpek, ktorý z toho spravil prvotriedny guláš.

Guard Dog (2004)

Zlovestný smiech tej veveričky ma bude desiť ešte dlhé noci :)

Nahnilý ovoce (2003)

ROTTEN FRUIT môžete nájsť v bonusovej sekcii na DVD Cabin Fever. Pozerať sa na to, však neodporúčam. Je to neskutočná nuda, vtipné to nie je a spracovanie vyzerá akoby to natočili deti z materskej školy. Pán Roth je mizerný režisér, a keď sa snaží byť vo svojich filmoch vtipný, platí to dvojnásobne.

Královna prokletých (2002)

Čistokrvné béčko, bez spádu či napätia. Ale na ukrátenie sobotného večera celkom vhodné.