Proud času (2003)

Hezký průměrný film s hereckým obsazením. Pěkné kulisy, výborné souboje a i když jsem nečetl knihu myslím, že je film výborně natočený i když někde trochu pokulhává.

Shrek Třetí (2007)

Shrek třetí byl naprosto úžasný jako oba dva předchozí díly. Jen mě zarazila stopáž filmu, která je něco kolem 80 minut?! Podle toho také strašně trpí děj filmu a má spoustu černých děr. Zase na druhou stranu to dopadlo daleko lépe než u Pirátu3! Chtěl jsem původně dát jen 2*, ale konec filmu mě dostal (myslím tím malé shreky) a proto nakonec dávám 3*.

Kulový blesk (1978)

Pěkná česká komedie, jen škoda že jich nemáme víc. Ale na druhé straně, buďme rádi alespoň za to, co máme. :-D

Hon na Šakala (1997)

Průměrný thriller s průměrnými hvězdami i dějem.

Křišťálek meč (2007) (TV film)

Nijak výjmečná pohádka to není, avšak neodsuzujuji. Slibný začátek mě navnadil, ale po několika minutách sem začal mít zájem úplně o jiné věci než o tuto pohádku. Nevím čím to poslední dobou je, že pohádky už nejsou tím čím bývaly.

Experti (2006)

Tento film úplně nezatracuji, přeci jen je v něm malý plamínek v podání Petra Čtvrtníčka a chvilkového Jiřího Bartošky.

Mafiáni (1990)

Strhující podívaná!!! Pokud někde Robert De Niro září, tak právě v gangsterkách jako jsou Mafiáni pod taktovkou Martina Scorsese. Mě osobně vadil film od poloviny, to už sem se nudil, akčnost a brutalita se náhle vytratila, zůstala jen prázdnota, strach a čekání na smrt. Proto dávám jen 80%.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Čekal jsem od tohoto filmu více, leč nezklamal ale ani nepotěšil. Digitální triky draků mohli být daleko lepší, ale co by člověk čekal že vzejde z koprodukce Německa a Velké Británie. Nicméně dojemný příběh s kapkou komedie, vsazené do roušky středověkých rytířů a princezen. Proto dávám jen 60%.

Potomci lidí (2006)

Snímek sice postrádá pevný příběh a sem tam trochu pokulhává, ale jinak herecké výkony jsou výborné - Clive Owen. Nicméně mě spíše zaujal svým natočením. Kamera má především dlouhé sekvence, žádné přehlcení filmu krátkými střihy. Určitě toto stojí na filmu za povšimnutí a snad i na zamyšlení pro budoucí tvorbu naší i zahraniční kinematografie…

Let číslo 93 (2006)

Když jsem si sehnal tento film, vůbec jsem netušil co od něho čekat. Jen jsem věděl, že se to odehrává kolem 11.září. Film mě usadil do křesla už od prvních minut. Každý by si řekl že únos letadla tu byl už kolikrát, ale takhle autentický pohled do světa teroristů, leteckých dispečerů a armády je jiný. Výborně jsou tady vyjádřeny emoce lidí, pasažérů letadla, kteří pro záchranu jiných lidí na zemi obětovali svůj život a postaví se na odpor teroristům v letadle…