Miluj bližního svého (1999)

Kvalitní paranoidní podívaná. Se skvělým duem Bridges Robbins. S navrch skvěle mrazivou pointou. Spokojenost.

Viděl jsem ďábla (2010)

Naprostá pecka, kterou kazí jen trošku delší stopáž. Pár hlušších míst se najde. Ale jinak nemám co bych vytknul. Hodně temný a brutální. Pravda, několikrát jsem se i zasmál. Pomsta podávaná v malých dávkách a, když už se zdá, že film zabředne do stále se opakujících kolejích nastane zvrat a do té doby dokonalost dostane ještě větší náboj. A závěrečných cca. 40. minut je naprosto perfektních.

Diamanty jsou věčné (1971)

7. Mise agenta 007 a Conneryho návrat. Odlehčenější atmosféra, několik vtipných situací. Ale bylo to takové nemastné, neslané. Lepší než Žiješ jenom dvakrát, ale ne o moc. Blofeld ušel, ale takoví konec si nezasloužil. Dvojice vrahů ho opravdu hodně převyšuje. Bond girl, na to jak jí prezentovali v úvodu. Vychytralá a chladná. Se nakonec stala jen další pipkou v nesnázích. Samotnou kapitolou je představitel hlavní role. Charisma by mohl stáčet do flašek, hlášky mu pořád jsou, ale tak strašně zestárl a působil hrozně unaveným dojmem. Výměna už byla nevyhnutelná. Z šesti Conneryho Bondů po dlouhém rozhodování považuji za nejlepší tu třetí : Goldfinger.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

6. Mise agenta 007 je ta ze kterou mám největší problém. Nebavila mě napoprvé a nebavila mě ani z několikaletým odstupem. George Lazenby nechť odpustí, ale tenhle díl není pro mě.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

5. Mise agenta 007 mě.až na několik momentů moc nebavila. Pleasence jako Blofeld dobrý. I, když víc z něj vidíme kočku. Bond girl vypadal úplně stejně jako ta vdavek chtivá Japonka co Bondovi pomáhala ( asi to zní trošku rasisticky ) A Bond jako Japonec byl prostě divný. A v některých scénách vypadal jako Burt Reynolds ve Vysvobození :) Z viděných Bondovek z poslední doby jednoznačně nejslabší.

Thunderball (1965)

4. Mise agenta 007, mi přišla oproti přímočařejšímu Goldfingerovi, trošku roztahanější. To vynahrazují hlavně velice atraktivní souboje pod vodou, kterých je tu opravdu dostatek. Skvělá byla hlavně ta závěrečná ve více lidech. Padouch s páskou přes oko je dobrý. Nezklamal. Bond girl opět krásná. Oproti předchozí části rozhodně plus. O Connerym nemá cenu mluvit. Ten chlap je Bond. Ale co mi vadilo, byli zrychlené scény. Ze začátku působili lehce úsměvně, ale samotný závěr byl hodně směšný. Beru ohled na dobu vzniku, ale přesto za 4.

Goldfinger (1964)

3. Mise agenta 007 je pro mě, i přes drobné výhrady nejlepší. Klasicky dobrý Connery. Úžasné auto. Několik parádních hlášek. Několik výborných momentů, nejvtipnější je asi geniální plán útěku. I přes výborného Shawa z minulého dílu, je tu konečně výborný záporák, z neméně skvělým poskokem, kteří oba dostali více prostoru než padouši z obou částí dohromady. Bondgirl bohužel mírné zklamání. Zaprvé: Daniela Bianchi byla dokonale roztomilá, takže pro její nástupkyni to byl v mých očích nadlidský úkol se jí, alespoň vyrovnat. A zadruhé, ty dvě holky co byli v tomhle díle ze začátku mi přišli o hodně hezčí. Ale přesto, prozatím, nejlepší Conneryho Bond.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

2. mise agenta 007 je o poznání akčnější než díl předchozí. Objevují se první vychytávky, zatím jen kufřík. Zazní i píseň sice na konci, ale je tam. Connery pořád stejně dobrý. Možná o trošku lepší. Bond girl je krásná a roztomilá . Záporáci Shaw skvělý ( rvačka v kupé výborná ) a ta hnusná lesba Klebová taky splnila svůj účel. Líbilo se mi to tak o půl hvězdy víc než Dr. No.

Dr. No (1962)

Na popud kamaráda Bondofila a za laskavé zapůjčení jeho sbírky jsem se rozhodl, zkouknout celou tuto výjimečně dlouhou sérii. Některé kousky zopakovat a některé vidět úplně poprvé. 1. mise agenta 007 je spíše o hledání stylu. Bond se nespoléhá na technické vymoženosti a celé to spíš připomíná detektivku. Pomalu plynoucí a kvalitní. Ale svádění žen jde Connerymu pěkně od ruky, i tady. Bond girl je krásná. Padouch, ač se objeví až skoro v závěru, dobrý. I po tolika letech od mého posledního shlédnutí převládá spokojenost.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Můj názor na Cruise zůstává stejný. Ale opět dobrá podívaná. I přes slabší finále a nezajímavýho záporáka. Některý momenty jsou pěkně vychytaný. Scéna na mrakodrapu je kurevsky úžasná. Víc prostoru pro Pegga je rozhodně plus. Ono se to celé nese v takové pohodlně odlehčené atmosféře. Líbí se mi, že si každý díl natočil jiný režisér. A za sebe můžu říct, že Bird se rozhodně v hraném filmu neztratí. Hodnocení jako u trojky, ale tohle je o něco slabší.