Megamysl (2010)

Ze tří na čtyři to vytáhne svkělej soundtrack. V animáči jsem opravdu takovíhle pecky nečekal.

Schůzka naslepo (1987)

První větší Willisova filmová role. Popravdě jsem se bál, co přesně čekat. Ale byl jsem hodně překvapen. Protože až na několik slabších pasáží je to komedie, která perfektně odsejpá. Je tam strašně moc skvělých scén ( soud, večírek, noc před svatbou 50%...) no prostě hodně :) A úžasně roztomilá Kim.

Muž s cejchem smrti (1990)

Seagal mého dětství. Tenhle jeho kousek jsem viděl snad nejvíckrát ( měl jsem ho tenkrát na jedné kazetě, spolu ze Studený jako kámen ) To byli časy, když Steven byl Muž s cejchem a ne s cejchou smrti ( laciný fórek) Dnes po tolika letech od posledního shledání mě to pořád bavilo. Jasně, že to kouzlo je pryč, ale pořád je tam spousta skvělejch věcí. Záporák ze špatnou výslovností, temné voodoo ,slušnej počet obětí.A vtipný hlášky.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Steven jeden film od svého vrcholu. A je to zatraceně fajn zábava. I když na 88 minut mi to někdy přišlo až dost dlouhý. Slabší vyšetřování a spoustu okolních řečí vynahrazuje skvělej Forsythe. Výborná scéná výslechu hospody a skvěle nekompromisní závěrečný souboj.

Senzační únos (1994)

Charlie je borec. Protože přeříznout sexy holku uprostřed automobilový honičky dokáže snad jen on. Jinak film je pohodový. Má to zajímavý koncept, Henryho Rollinse ( dokonce si i zazpívá v titulcích) A trošku kritiky systému a médií.

Glimmer Man (1996)

Na dlouhou dobu poslední kvalitní Seagal. Dobrý příběh, spousta soubojů, akce a skvěle si padnoucí ,doplňující se dvojice. DODATEK: Viděno po třech letech a ať si každý říká co chce tohle je prostě Seagalův nejlepší film.

Insidious 2 (2013)

Za čtyři jako u jedničky, ale tyhle jsou mnohem víc jistější. Více nervydrásajících pasáží, i když poctivé mrazení v zádech se tentokrát nedostavilo.Wilson je dobrý v obouch svých polohách. Ty dva paranormální hoši mi ani tolik nevadili. Skvělá scéna syna v pokoji. Co se mi ještě líbilo, bylo to propojení s prvním dílem, v těch několika scénách. Zase tak zbytečný pokračování to není. Ale pokud by záleželo na mě trojku bych nedělal.

Letadla, vlaky, automobily (1987)

Výborná komedie o nejšílenější cestě domů na svátky. Pro Martina to vypadá jakoby se tam snad neměl nikdy dostat. A ještě mu osud přihraje dobráckého, ale strašně ukecaného prodejce kroužků na záclony. Celou dobu to bylo perfektně namíchaný. Úsměvný dojemný, trochu dramatu. Opravdu fajn film.

xXx: Nová dimenze (2005)

Blaxploitation pro 21. století. Ice Cube je černej, drsnej a kurevsky skvělej badass, kterýmu nikdo nesahá ani po kotníky. Takoví je určitě jeho dojem. Mě přišel akorát směšně trapnej. Jednička byla taky blbost, ale mohla se spolehnout na Dieselovo charisma, když nic jinýho. Tohle je jen tupý béčko ze směšným hlavním hrdinou. A už sem zmínil, že Ice Cube byl trapnej?

CBGB: Kolébka punku (2013)

Není to tak dokonalý film, jakým mohl být. Jenže to o čem vypráví.. kurva zažít alespoň jeden večer v tom klubu. Být u toho, když se rodili legendy Prožít si svojí malou hudební revoluci. Co film vytáhne bezpochyby ze tří na čtyři je obsazení a ta hudba. Při vystoupení Talking Heads mi normálně běhal mráz po zádech.