Jeepers Creepers (2001)

Ach jo. Velká škoda promarněné příležitosti. Atmosféru to má. Většina napínavých scén mě bavila. Mělo to slušnou atmosféru a hlavní záporák má potenciál. Jenže proč je to všechno obalené takovou snůškou do očí bijících blbostí? Proč by se kdokoliv vracel, aby kouknul na rouru. Proč jsou hlavní hrdinové uřvaný, nevtipný a nesympatický blbečci? Proč je sestra taková pizda? A proč mi ke konci bylo úplně jedno jak to vlastně dopadne? 2 a půl.

NON-STOP (2014)

Neznámý 2: Příběh z letadla. Tak mi to prostě přišlo. Podobná výstavba děje. Skvělá paranoidní atmosféra a závěrečných 20 minut akční film. Liam Neeson je bourák. Těžko se věří, že je mu 61. Bavil jsem se a to dost. Do proslovu k cestujícím plná palba, za finále hvězda dolů.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Naprosto famózní. Film, který šlape od začátku do konce. Zatímco první Captain mě nijak zvlášť nechytl z tohohle jsem naprosto odvázanej. Akce, výborná. Dramatično, pecka. Vtipy a lehčí odlehčenost, taky. Jsem prostě naprosto spokojenej. Prozatím nejlepší marvelovka a jsem zvědav jak se s tím popere Avangers a Captain 3.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Já vlastně ani pořádně nevim. Moje dojmy jsou po včerejší projekci dosti rozpačitě. Na jednu stranu tu je spousta božích scén ( úvod, vše z Quicksilverem, Wolverine a jeho probuzení) a na stranu druhou to po příchodu Magneta na chvíli ztratí šťávu. Moc se žvaní a až na několik vyjímek to není až tak osudové jak asi mělo být. A samo finále mi přišlo jako polovina filmu. Hlušina vs. bomba momenty. Takže v konečném rozhodnutí mi to přijde o něco slabší než první třída.

Misery nechce zemřít (1990)

Velice zdařilá záležitost. Hutná atmosféra. Pár skoro až infarktových scén. Scénu z nohama jsem trpěl spolu z pisálkem. James Caan je v pohodě, ale bohužel pro něj hraje až druhé housle. Tohle je totiž show Kathy Bates a její posedlé fanynky. Protože to co předvádí je něco absolutně neskutečného. Někdy naivně roztomilá a jindy tak mrazivě chladná a do toho docela časté výbuchy vzteku. King bez jakéhokoliv nadpřirozena a přesto nebo možná právě proto tak děsivý.

Strašáci (1971)

No kurva. Úvod možná lehce zaváděl nudou, ale bylo v něm pomalu postupující napětí, které vygradovalo v úplném závěru, kde padli všechny zábrany. Od scény lovu to byla naprostá bomba a dobývání se do domu bylo vyloženě lahůdkově. Dustin Hoffman a jeho přeměna v chladnokrevný stroj. To byla radost. Peckinpah mě zatím žádným svým filmem nezklamal, ale to co předvedl tady?? Wow.

Halloween 5 (1989)

Po dobrý čtyřce hodně velký sešup dolů. Scény vraždění, potažmo finále v domě, docela ujdou. Ale celý okolo je to vyplněný snůškou debility, při kterých jsem i já, jakožto docela tolerantní člověk, jen nevěřícně kroutil hlavou. Michael pláče?? To jako vážně?? Postavy, plnící úlohu masa na porážku, jsou nesympatické ( hlavně kráva Tina). Pokud jste ochotní i toto zkousnout korunu tomu nasadí úplný závěr, který vás donutí zírat z otevřenou hubou, ale bohužel ne proto, že by byl tak dobrý, ale kurevsky zmatečný.

Temný případ (2014) (seriál)

Po prvních dvou epizodách jsem si říkal, že to není špatný, ale očekávání byla trošku vejš. Jenže přes noc se mi to rozleželo v palici a ráno jsem měl z Rustyho řečí regulérní pocit absolutní prázdnoty, marnosti a znechucení světem. Ve třetí a čtvrtý epizodě jsem už byl regulérně chycenej a finále čtyřky byli naprosto famózně, skvělý. V polovině pátýho dílu jsem si řikal jestli si ze mně nedelaji prdel. Byl jsem lehce zklamán a čekal jsem, že to pude dolů. A nešlo.Poslední tři díly jsem slupnul jak nic. Teď je po všem jsem vyplivnut, plný dojmů a emocí. Pověsti nelhali. Je to fakt pecka. Jasně, že se za těch osm hodin najde několik hluchých míst, ale v konečným zúčtování stejně zůstává skvěle odvedená podívaná. Z hutnou atmosférou a skvělýma postavama. Harrelson je výbornej, ale jeho výkon je ve stínu McConaugheyho. Rusty je ten, kdo si to krade pro sebe. Jeho názory, proslovy, způsob myšlení, i to jakým způsobem kouří cigarety. Chlap, kterýho bych v životě potkat nechtěl, ale každou jeho scénu jsem si užíval.

Stříbrná kulka (1985)

Měl jsem chuť na vlkodlaky. Rozhodoval jsem se mezi tímhle a prvním Howlingem. Nakonec to vyhrála Kingova adaptace. A bylo to divný. Hrozně nevyrovnaný. Některý momenty byli perfektní a fakt sem si je užil ( většina mordů, cokoliv z reverendem ) a někdy to bylo strašně nudný a nelogický ( a to si nelogičností většinou moc nevšímám, ale tady mě zaráželi ) Určitě bych vyzdvihl atmosféru, povedený masky, hudbu a strejdu Garyho. Velice pravděpodobně už se na to nikdy nepodívám, ale možná si zkusim sehnat předlohu.

Predátor 2 (1990)

Neprávem zatracované pokračování, které má oproti originálu malou nevýhodu. A to, že predátora už známe, takže postrádá takovou tu tajemnost. Což tvůrci vynahrazují novými zbraněmi a rozšířenou mytologií co se týče lovu. Danny Glover jako tvrdohlavý polda je skvělý. Ač postrádá Arnoldovi svaly, vynahrazuje to zarputilostí a neústupností, takže je více než zdatným soupeřem. Je to tak mám tuhle dvojku prostě rád. Protože kromě stále perfektní hudby obsahuje několik fakt parádních momentů.