Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nekompromisní akční náhul, který už dlouho nepamatuju. Tohle je 30 let nápadů nacpaných do dvou hodin. Kdo tohle schválil a přiklepnul tomu 100 milionů si zaslouží být svatořečen. Protože na něco takovího to chtělo pořádný koule. Vždyť je tam, sakra, chlápek co celou dobu hraje na kytaru, která je zároveň plamenomet. A to je jen jeden z nekonečný řady geniálně šílených nápadů. Těšil jsem se na Maxe od první ukázky tak moc, až jsem se děsil zklamání. Ale klobouk dolů před Millerem. Zatím hodně silný čtyři. Pátou si schovávám na druhou projekci, asi na neděli. PS: Důkaz o tom, že jsem byl svědkem něčeho výjmečného nastal při závěrečných titulcích. Pomalu rozsvěceli světla a v celém sále bylo absolutní ticho. A to sem v kině naposledy zažil u Tenkrát na západě. DODATEK : Neskutečná pecka i na podruhý. Nekorektní černohumorná jízda. Je sice pár drobností, který mi trochu neseděli, ale v konečným důsledku je to na pět.

Úkryt (2002)

Slušnej napínák z trošku slabším finále. A Kristen Stewart byla vždycky strašně ošklivá.

Sabotáž (2014)

Spousta nesympatických postav ve zmateně působícím filmu. Nejslabší film Ayera. Kdyby se na konci neobjevilo v titulkách jeho jméno ani bych nepoznal, že je to od něj. Natočit to kdokoliv jiný asi by v tom nebyl rozdíl. Ale co, každý má právo na slabší chvilku. Ale dost by mě zajímala původní skoro tříhodinová a temnější verze.

Maggie (2015)

Je pro mě šok, že nejlepší Arnoldův film po návratu je tak strašně ne Arnoldovský.

M*A*S*H (1970)

Musím říct, že jsem si to užil. Seriál jako takový mám rád, ale tohle nebylo o nic horší.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Nešťastné rozhodnutí pokusit se udělat z pocty akčním legendám, regulérní film. Všechno co jsem na prvních dvou dílech miloval je pryč. Zbyla jen průměrná podívaná. Kde nové postavy z řad veteránů zcela a bez jakýchkoliv diskuzí zastiňují mladý nevýrazný. Co mě zklamalo nejvíc. Málo prostoru pro jednotlivý postavy. To se týká jen a pouze klasiků. Byla radost opět vidět Snipese. Banderas byl skvělý a Ford my přišel sympatičtější než Willis. Ale hlavně strašně málo Gibsona ( scéna v dodávce byla perfektní ) A co měla znamenat ta směšně krátká závěrečná bitka. Pokud tenhle díl pohřbil sérii je to škoda, ale Sly neměl si blbnout. Pokud čtyřka bude. Sly neblbni a vrať se k původnímu konceptu.

Hannibal (2013) (seriál)

Prozatím za první sérii. Která po počátečních rozpacích ( první cca čtyři díly ) nabere obrátky a nepustí až do konce. Pro druhou sérii je to rozehrané dobře, takže uvidíme.

Fargo (2014) (seriál)

Film jako seriál? No proč ne. Určitě to dopadlo líp než Od soumraku do úsvitu, kde jsem to vzdal v půlce pilotu. Tady naopak úvodní díl byl perfektní a příjemně navnadil. A i potom si to drželo kvalitu, jen už se to úplně nevyrovnalo kvalitě dílu prvního. Vždy jsem měl pocit jakoby mi něco málo k absolutní spokojenosti chybělo. Nemám moc co vytknout, je jen jedna věc ze kterou jsem se nesmířil druhá polovina devátého dílu. Tam mi to přišlo jakoby nikdo nevěděl jak to zakončit, tak tam šoupneme pár náhod. Moc umělý. To je to správný slovo :) Skvělý herci. Atmosféra. Hlášky a nezáviděníhodné situace. Dokonalý Billy Bob. Ale kdo na mě zapůsobil nejvíc byla neskutečně hot Kate Walsh. Žeru tu ženskou. Pokud je v plánu druhá řada tak to do mě perte. HODNOCENÍ 2. SÉRIE - Kvalitativně na stejné úrovni jako první, jen s tím rozdílem, že finále je ucelenější. Za zachování pocitu jednotlivosti hvězda navíc.

Enter Nowhere (2011)

Řeknu vám, že hodně dobrý. Zamotaný, chytlavý, atmosferický nenápadná pecka. Bejt v takovíhle situaci tak bych asi zešílel. Jinak nebudu psát nic víc. U každé další věty totiž hrozí spoiler a to bych nechtěl. Tak snad jen, že mladej Eastwood je Clintovi strašně podobnej. A tím bych to uzavřel.

Jeepers Creepers 2 (2003)

O řád horší než jednička. Napětí zcela vymizelo nebo jsem si ho alespoň nebyl vědom. Jedna scéna je vtipná ( vybírání obětí ), jedna nechtěně směšná (hopsání za černochem). Obsazení se moc nepovedlo. Jediný kdo za něco stojí je Creeper a Ray Wise, jako nasraný tatík.