Nebojte se na Česnečce (1980) (TV film)

Tohle by se dalo kvalifikovat spíš jako zpronevěra než televizní komedie.

Honza a Růžová panenka (1974) (TV film)

Nijak výrazný počin, v němž navíc krásnou Slávku Hozovou dokázali nasnímat tak, aby to solidně utajili.. Závěrečné hudební obsazení hospodského šramlu naprosto neodpovídá slyšenému, ale to je asi standard.

VALL-I (2008)

Kdo by čekal, že Charlie Chaplin 21. století bude robot...

Studentská balada (1986) (TV film)

Jeden ze zásadních omylů dramaturgie ČT3; k šedesátinám Pavla Kříže uvedli - ukolébáni asi prvním dílem - propagandistický blábol o první světové válce a dělnické revoluci v sovětském Rusku.

Svědectví mrtvých očí (1971)

Detektivka s obrácenými rolemi: nejsympatičtější je vrah a nejodpornější oběť a vyšetřovatel. S jakým odporem soudruh Šmeral vyslovuje sousloví "pan profesor"...

Třináctý příběh (2013) (TV film)

Horor to není, ale dobře odvyprávěný příběh ano.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Kameňák pro lidi, co se uměj podepsat. Snad z toho Myšička a Novotný zaplatili pár složenek.

Poklad z půdy (2018) (pořad)

Tématicky je to pořad mých snů, protože starožitnosti a veteš miluju. Zpracování je však úděsné, počínaje typicky českými prachochtivci a -chtivkami s buranskými způsoby, kteří donesou "zaručeně pravý originál od mistra s jelenama" nebo sudeťákům ukradené stříbrné příbory s milionovým očekáváním a nevtipnými a trapnými starožitníky konče. (Jedinej snesitelnej je ten nejbohatší, ten prostě mlčí a nakonec všecky ty plkaly přehodí.)

Tajemství zakázaného lesa (2016)

Když jsem byl malý chlapec, chodívali jsme každou středu se školou do kina Moskva na dětské filmy, za korunu kus. Kdyby dávali tohle, byl bych absolutně spokojenej, má to všecky znaky dobrého dopoledního filmu pro děti.

Kluci z hor (2018)

"Dej mu pouta." - "Má sádru." Pokus o pánskou verzi Fany fakt nevyšel. Magnusek si bohužel opět nedal práci s nelogičnostmi ve scénáři a o režii už vůbec nemluvím. A přitom Jiří Lábus by si podobnou roli, ale u dobrého režiséra určitě zasloužil.