Cena moci (2015)

Co proti tomu všichni máte? Náhodou je to výborná sci-fi komedie se strhujícím výkonem grandiózního Nicka v kleci! Ptáte se co to zase melu za hovna? No tak uvažujte co by to asi mohlo být za žánr, když se jedná o film ve kterém Cage hraje čestného politika?! Brečí, klopí oči, filozofuje, chlastá a bojuje za rovnost pro všechny. Normálně bych takovej typ filmu vyodpadoval z gustem, ale já se co chvíli musel chlámat a plácat do kolen. Výborně jsem se pobavil a proto ty 3* vím, že takhle ten film asi působit nemá, ale tak co už...55%

Není kam utéct (2011)

Strhující příběh? No nevím pro mě pekelná nuda, před kterou fakt není kam utéct. No aspoň pěkná příroda.25%

Návrat domů (1978)

Protiválečný film? Možná asi z toho důvodu, že tady o válku vůbec nejde. Bohužel na zážitek ze silnýho dramatu je to na mě málo. Psychologie postav vůbec nefunguje a celou dobu jsem se do toho nemohl dostat.35%

Maratónec (1976)

Atmosféra neustálýho ohrožení a nejistoty tomu dává grády. Paranoia útočí v nejsilnější možný podobě. Nikdo nemůže zůstat v klidu. Tenhle maratonskej běh bude sakra drsnej a každej ho nepřežije. Jo chytlo mě to dost. Tempo sice nevydrží po celej film, ale i tak další ukázka špičkovýho thrilleru ze sedmdesátých let.80%

Pořád jsem to já (2014)

Shlédnuto jenom kvůli mojí oblíbenkyni Julianne Moore. Za ní jsou ty 2* Jinak nic pro mě.30%

Hitman (2007)

Po nedávném shlédnutí nového Hitmana jsem dal ještě druhou šanci tomuto starému, ale názor neměním. Spíš jsem se naopak utvrdil v tom, že na rozdíl od nové svěží a drsnější verze je tahle starší nepředstavitelně nudná a unylá. Vůbec to nešlape a Olyphant i když je slušnej herec se do týhle role nehodí navíc naprostej souhlas s tím co napsal POciSEM a sice, že bez vlasů působí fakt přinejmenším komicky. Akce je málo a nemá koule. Dějově stejná blbost jako nová verze, ale tam aspoň ta akce šlape. Toto je pouze bída a zmar.10%

Stopa vede na západ (1973)

Nepřátelští západní agenti pronikli do Sovětského Svazu, ale Sověti, jak je známo, nikdy nespí! Pravda po stránce atraktivity nebo akčnosti je tento Ruský pokus o špionážní thriller celkem chabý. Jde tu spíš o vyšetřování a pronásledování, kdy nejrůznější konspirační věci z minulosti vyplývají na povrch. Takže je to hodně ukecaný dramatických scén je minimum a samozřejmě netřeba zdůrazňovat, že agitace tu maká na plnej výkon, ale já dám přesto 3* Třeba proto, že je to zajímavý dobový příspěvek z období studené války, tentokrát pohledem druhé strany. No a co naplat mě ta socialistická propaganda docela baví. Takže tak.50%

Hitman: Agent 47 (2015)

Bezmozková akce přesně jak se dalo očekávat. Nakonec, ale kupodivu lepší než jsem čekal a o dost podařenější než verze z roku 2007. Hlavní hrdina se s tím nesere každýho odpráskne na potkání a nehne při tom brvou. Rozhodně je ve své úloze přesvědčivější než Olyphant. Akční sekvence musím určitě pochválit jsou přehledný, nápaditý a Rkový provedení tomu dalo šťávu. Navíc film má velice slušnej tah na branku, akce střídá akci a furt se něco děje. Příběh je samozřejmě debilita na entou, ale ten tu není vůbec podstatnej. Ono vůbec scénář jako takovej nemá smysl moc rozebírat, protože prostě Skip Woods... Nicméně jako nabušenej akčňák to obstojí a stopáž je přiměřená. Co se postav týče, tak hlavní představitel moc charizma nepobral, ale jak už jsem napsal akci si dává z přehledem no někdy možná až moc. On tu vůbec úplně odpadá strach o hlavní hrdiny když jeden z nich je agent se super schopnostmi a doprovází ho frajerka co vidí do budoucnosti. Jenom záporák v podání Zacharyho Quinta mi přišel dost nevýraznej a víceméně zbytečnej. To můj oblíbenec Thomas Kretschman to je jiný kafe, ale ten má bohužel dost omezenej prostor. Tak jako tak pokud si chcete užít kvalitní akci, neřešit žádný kecy a je vám fuk, že neakční děj je mírně řečeno retardovanej, tak do toho jděte. Jako jednohubka pro nenáročný diváky to určitě obstojí. Jinak díky uživateli sotek za zorganizování předprojekce. Původně jsem na to nechtěl jít vůbec, ale řekl jsem si zadarmo? proč ne? a nakonec jsem se překvapivě dobře bavil. Ano milý sotku vím, že ty si se nebavil sledoval jsem tvůj protáhlý obličej, ale tak co už soucit z tebou.60%

Citadel (2012)

Sociální horor? Kdo je na to kurva zvědavej??? Spíš to točila banda sociálů, tak asi proto ten podtext. Už bych měl opravdu definitivně tenhle mrtvej žánr vzdát, ale furt se nepoučím. Já vím, že to opakuji v každým komentáři, ale co už. Kouknul jsem se na tohle abych si udělal představu o tom jak asi bude vypadat druhý Sinister, který má rovněž na svědomí režisér tohohle výpotku a představu bych měl a to dokonalou.20%

Když zvířata sní (2014) odpad!

Když zvířata sní, zdají se jim hrozný psychárny... Třeba o tom, že jsem odvržená Dánská děvka co se mění ve vlkodlaka. Celý tento můj strhující a emotivní příběh vyplňuje tklivá hudba a přímo dokonale, minimalisticky, vykreslená psychosociopatická struktura příběhu zasazená do absolutně, depresivně, dokonalé realisticky zobrazené atmosféry nepochopeného artu v jehož stínu bledne můj chabý pokus o narativní nastínění dosud utajených faktů vedoucích k rozluštění skrytého poselství tohoto nedoceněného snímku. Ehm co jsem to tu právě vyblil za hovna... No nic nebudu si hrát na Bludmana, ani se tu nepokusím cizím a neslušným jazykem říct něco co jste si patrně už dávno odvodili. Je to prostě odpad! 5%