Útok trojhlavého žraloka (2015)

Dvojhlavej žralok už tu byl, tak proč ne rovnou trojhlavej? Už tu chybí jenom ta sedmihlavá saň.35%

Já, porota (1982)

Film má určitě svoje zábavný momenty, kvůli kterým stojí za to se na něj kouknout. Bohužel má taky spoustu zbytečných scén který tam fakt bejt nemuseli. Výsledkem pak je průměrně ulítlý dílko z trochu zbytečně protahovanou stopáží. Každopádně Assante v hlavní roli je fakt frajer. Takovej typ hrdiny kterej si ví rady v každý situaci. Má to tu typicky osmdesátkovou zábavnou atmosféru, ale nedaří se jí udržet po celou délku. Zdravím Lacikeho a vegetola. Ps : Jo a tu scénu z kuchařem jsem taky nepobral.50%

Megažralok versus Kolossus (2015)

Tentokrát mě Rayův synek trochu zklamal. Měl by se sebrat a jít radši natočit pokračování Mercenaries! Tyhle provařený mega souboje nejrůznějších mega potvor už mě moc neinteresují.15%

Zvony smrti (1971)

Celkem dost zavádějící obsah. Stylem mi to Bondovku teda moc nepřipomíná. Spíš taková čistokrevná špionážní kriminálka. No a co se Hopkinse týče, tak ten začal opravdu vynikat až o nějakých pár let později. Nicméně na zabití nudnýho večera je tenhle flák od Řiťka video celkem přijatelnej.55%

Únos (1997)

Může se to stát i vám. Jo, jo Kurt se ocitne v nezáviděníhodné situaci. Nejdřív hádka při který se vznáší bitka ve vzduchu uprostřed pustiny. Pak rozbitý auto uprostřed pustiny a ochotný příjemný řidič, který nabídne pomoc a odveze Kurtovu starou kamsi do neznáma. Čas letí, manželka v pytli, nikdo ji nezná, nikdo si jí nevšimnul a když hlavní hrdina dobrodince konečně vypátrá, ten mu z klidným hlasem před policajtem oznámí : Já jsem vás nikdy neviděl a vaši manželku jsem nikdy nevezl! Fakt blbá situace. Jenom škoda, že po hodně vydařený první půlce kdy k neustálý atmosféře paranoii přispívá i tradičně parádní Poledourisova hudba, se druhá půlka mění v průměrný thriller z očekávaným koncem. Nutno, ale uznat, že ta závěrečná honička je celkem povedená a efektně natočená. Russel je uvěřitelný a přirozený a J T. Walsh dokonale slizký. Lepší průměr.60%

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Třikrát sláva! Nebyl jsem si úplně jistej dopředu, že to napíšu, ale je na místě mluvit o spokojenosti. Ortodoxní fanoušek Cruisova pojetí Mission Impossible už ze mě nebude, ale po šíleným a naprosto wtf čtvrtým dílu vnímám pětku jako návrat k tradici. McQuarrie potvrdil, že je schopným scénáristou a solidním režisérem a dal dohromady kvalitní a funkční příběh, který je, ale i zároveň přímočarý a neutápí se ve zbytečných překombinovanostech. Akce je pořád přehnaná, ale tak nějak přiměřeně. Už si tu nikdo nehraje na Bonda ani Na Bourna. Vrátil se zpátky ten charakteristický styl této série. Potěší oldschol pojetí akčních scén i jejich přehlednost. Navíc po excelentním Seymourovi Hoffmanovi v trojce má série konečně zase pořádnýho záporáka ze kterýho jde respekt a hlavně je zpátky atmosféra Mision Impossible. Už ty parádní úvodní titulky ve stylu původního seriálu mě navnadili. Týmová chemie funguje precizně. Každý ví kde je jeho místo, zkrátka zmizel ten organizovaný chaos z předchozího dílu a za to jsem jenom rád. Samozřejmě najde se tu pár mínusů. Jak už jsem zmínil záporák je kvalitní, ale určitě by si zasloužil větší prostor. Navíc i když jsem se nenudil tak pořád platí, že na dvou a více hodinové spektákly nemám tak úplně nervy a zkrácení o 20 minut by neškodilo. No a Cruise i když je i po padesátce ve špičkové formě, tak na mě občas působil dojmem, že to má trochu na háku i když zase oceňuji, že spoustu kaskadérských scén si natočil sám a nebojí se toho. Navíc bitky nikdy nebyli úplně jeho devízou i když třeba ta v divadle je fakt docela povedená. Takže resumé? Trojka zůstává nejpodařenějším dílem, ale tenhle bych zařadil hned za ní. Jo a McQuarrie by měl rozhodně pokračovat. Po nesmyslně přepálené čtyřce vrátil sérii ztracený glanc a pokud zůstane u kormidla i u šestého dílu (který na základě konce pětky nepochybuji, že bude) tak by se konečně mohl podařit i nějaký sudý díl. Pětka u mě převrací poměr vydařených dílů vůči nevydařeným tři ku dvěma a potvrzuje mi, že zatím liché díly (1,3,5) se povedli oproti těm sudým (2,4) Tak uvidíme. Tenhle Národ Grázlů si dám líbit.75%

Road Wars (2015)

Na Asylum to zase až tak špatný nebylo a na Marka Atkinse jehož bídnou režisérskou kariéru mám v merku už vůbec ne. Možná i jeho dosud nejlepší film. Nicméně nepřestává mě fascinovat troufalost tohoto velkobrakového studia, kdy pokaždé když se objeví nějaký mega blockbuster, tak Asylum promptně přijde z nekompromisní odpovědí na něj (viz Mercenaries, San Andreas, Ardenes fury atd) Nebojí se toho, to se musí nechat.40%

Cellular (2004)

Asi nejseriózněji podaný film od mého velkého oblíbence Davida R Ellise. I když jeho charakteristický styl a schopnost umět celé téma vhodně odlehčit se projevuje i tady. První půlka se bere celkem vážně, no v té druhé už nám režisér dává tak trochu najevo, že to zase až tak horký nebude, ale mě to nepřekáží. Spíš naopak. Statham jako záporák je naprosto bombastickej a ta role mu padla jako ulitá. Jinak dokonalý příklad efektivního využití mobilního telefonu ve filmu. Děj odsejpá slušně, není šance se nudit a tak snad jenom zarazí pár do očí bijících nelogičností u kterých by mě, ale vůbec nepřekvapilo, kdyby byli přímo tvůrčím záměrem.80%

Horská dráha (1977)

Typický zástupce klasické thrillerové školy 70 let. Filmy z této doby mají svá specifika a já je mám vesměs rád se všemi jejich plusy i mínusy. V tomto případě máme celkem originální námět a parádní schizofrenní atmosféru dokreslenou Schifrinovou hudbou. Segal táhne hlavního hrdinu bez problému. Mladý Bottoms v roli teroristy pak přímo exceluje. Nekompromisní hra kočky s myší může být rozehrána. Hlavním mínusem je asi trochu zbytečně natahované finále, kdy jsem měl pocit, že film vyvrcholil hlavně scénou kdy Bottoms nahání Segala po parku za účelem předání peněz, nakonec se všemi geniálně vychčije, ale musí dostat označené bankovky, aby se nasral, chtěl se pomstít a při tom byl odhalen. Takže konec už nic moc, ale jako celek kvalitní nadprůměr.65%

Střílej, abys přežil (1989)

Tak dnes jsem se na Masarykově nádraží zastavil u stánku z levnými dvd, přesně na místě, kde strojvůdce city elefantu nedobrzdil a prorazil peron. Můj zrak spočinul na obalu k tomuto filmu, kde tvrďácky se tvářící hlavní hrdina popotahuje svůj kvér vedle podtitulu : Kevin Costner v drsné gangsterce a navíc ještě za deset korun. No nekupte to... Ano přesně tak nekupte. Drsná gangsterka to není ani náhodou, spíš ukecaná a rozvleklá nuda, kde kromě představitele hlavní role a faktu, že díky přijatelné délce nestihnete usnout dřív než to skončí, už nic dalšího nestojí za zmínku. Jednou se to shlédnout dá, ale to je tak maximum.25%