Dárek (2015)

Jauvajs. Tenhle dárek mě docela solidně majznul po čumáku. Normálně si na psychopaťárny podobnýho kalibru až tak úplně moc nepotrpím, ale čas od času se vyplatí udělat výjimku. Parádně zinscenovaný a zahraný minimalistický thriller který mě dostal především svým zpracováním a vychcanou hrou na dvě strany. Na jednu stranu rozehrává psychologickou hru kočky s myší, na stranu druhou se divák musí pořád zamýšlet jestli to celé není ve skutečnosti úplně jinak. V tomhle ohledu bravo. Podobných snímků který si umí takhle pohrát z nebohým filmovým konzumentem se v poslední době moc netočí. Jenom snad některý ty místy až hororový prvky a pár primitivních bafaček si mohli odpustit. K danému pojetí filmu a jeho celkovému vyznění to moc nepasuje. No a po pravdě ani ten šokující a nepředvídatelný konec zase až tak šokující a nepředvídatelný není, ale i tak mě to slušně rozstřelilo a jako tip na zneklidňující zážitek to můžu rozhodně doporučit.85%

Nesmrtelný (2015)

Mno to byl zase jednou hlubokosmyslnej zážitek... Měl jsem to po pravdě stažený už dlouho, ale furt se mi do toho nechtělo. Teď už vím proč. První totálně nudná a nesnesitelná polovina projede na vlně rádoby inteligentních, existenčních a filozofických kydů až na to, že se v tom filmu, ale lautr nic neděje. V polovině druhý to dojde do fáze jakých si přechytralých zvratů občas proložených nějakou tou akcí na efekt, ale pořád mi do pytle uniká o čem to vlastně celý mělo bejt. Hrozně podivnej film do kterýho jsem se po celou dobu sledování nebyl schopnej dostat a co tak projíždím ty komentáře tady, tak usilovně přemejšlím co, že mě vlastně na tom konci jako mělo dojmout?! Že už to mám konečně za sebou a přežil jsem to bez újmy, nebo co vlastně? No nebudu se v tom pitvat, uspokojivou odpověď asi stejně nedostanu, ale zabít téměř dvě hodiny života touhle kravinou fakt nedoporučuju. Leda, že bych byl fakt nesmrtelnej a bylo by mi ukradený, že další nepatrná část mýho života je nenávratně v hajzlu, ale to už se nacházíme opravdu v žánru sci-fi a ne v žánru pseudo dramatický, humánní oduševnělý zvratek. Pardon chtěl jsem říct výtvor... Nezájem.20%

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

Ty jsi můj milášek a už chcípni barbare!!! Hustá řežba. Správnej hardcore masakr na kterej je škoda, že nebylo znovu navázáno i když svým způsobem to chápu. S tímhle přijít v době nastupujících uhlazených kinder fantasy to chce odvahu a je jasný, že to nemůže projít. Nicméně nevidím to na čistých 5* spíš se ztotožním se současným hodnocením tady. Jo a taky ten nadšeneckej dabing tomu přidal hodně na šťávě.90%

Turkey Shoot (2014)

No já si nemůžu pomoct, ale mě to zkrátka bavilo. Nebudu tvrdit, že něco takovýho tu ještě nebylo nebudu ani popírat, že je to laciný ve všech ohledech, ani neříkám, že příběh není předvídatelnej a pointa snadno odhadnutelná, ale mě prostě tenhle typ akčňáku z podobným námětem baví. Je to správně krvavý, nadsazený a nikdo se tu z ničím nesere. Purcell si pak drsňáka odehraje z přehledem. No a kdo ví třeba je to opravdu pohled do budoucnosti kdy zdegenerujeme natolik, že sledovanosti tv pořadů bude vládnout reality show kde se reálně chcípá a diváci si u toho nadšeně honí. Doufám, že se toho dožiju, mohlo by to bejt prima.70%

Everest (2015)

Tak určitě se jedná o drsný, syrový, chlapský drama natočený v exkluzivních lokacích, ale zase, že by z toho až nějak extra mrazilo se říct nedá. Divák se určitě nenudí, pěkně se na to kouká, ale nijak zázračně do hloubky ten film nejde. Spíš zachycuje prostej souboj člověk versus příroda, ale zdá se, že cíleně se vyhýbá otázkám jako kdo? co? a proč? Já jsem laik nejsem žádnej horolezec, ale i tak se mi tahle průserová expedice moc nezdá. Někdo musel prostě něco podělat. Ono na jednu stranu se dá pochopit, že když už je člověk kousek pod tím zpropadeným vrcholem, tak se chce dostat nahoru, ale jestli to stojí za položení vlastního života... Těžko říct tady se tak nějak ve chvíli kdy se začne všechno hroutit všichni tváří, že nikdo za nic nemůže a že matka příroda je prostě mrcha a to mě tak úplně neuspokojuje. Jinak, ale potěšilo mě, že můj oblíbenec Jason Clarke si víceméně celej film krade pro sebe a sedlo mu to rozhodně víc než v Terminátorovi. Jinak těžko něco dodávat. Parádní vizuál, solidní drama, reálný emoce, ale zase víc jak 4* bych tomu nedal.80%

Barely Lethal (2015) odpad!

Odkazuji na přesný a výstižný komentář Lacikeho. Až na to, že já tak shovívavý nebudu. ODPAD!5%

Brána temnoty (2015)

Zaplať duchovi Nicku, jinak tvého syna peklo schvátí a co peklo schvátí, už nenavrátí víme? Neskutečně nudný film na ohrané téma s rádoby mysteriózní zápletkou proložený občas nějakým tím dětským strašením. Navíc ta pointa může někomu přijít originální, ale mě přišla spíš debilní. Jak už to kdosi podotknul, Nick odehraje celej film s jedním výrazem a svoji standartní mimikou kačera Donalda. Ještě než to začalo a viděl jsem logo voltage pictures mi bylo všechno jasný. Po úvodní scéně si pak jenom říkám: Jo teď jsem se měl leknout, aha...15%

V dosahu smrti (2015)

Tak duo Florentine, Adkins to konečně pořádně zmáklo a natočilo asi nejpovedenější akčňák ze své vzájemné spolupráce a asi bych se tenhle biják nebál ani prozatím prohlásit za druhé nejpodařenější akční béčko roku 2015. Úvodní předtitulková bojová sekvence je naprosto bombastická. Pak to pravda trochu ustrne a na to jak má film krátkou stopáž mohl být ještě o něco akčnější a mezi 20 až 50 minutou se to trochu ponoří do zbytečných keců, ale závěrečný finále od vzpomínaný 50 minuty až do konce je naprostý inferno který umně kombinuje přestřelky a souboje a i když je to celý hrozně laciný a máte dojem, že se to všechno odehrává na jedný planině vedle který je jeden barák z jedním pozemkem a nikam dál se nehneme, tak děj je funkční, na podobnej film naprosto dostačující a inteligenci nijak neurážející. Navíc svým zpracováním to hodně evokuje podobný filmy z 80 a 90 let. Závěrečný finále který je vlastně bráněním toho vzpomínanýho jednoho baráku, jedním hrdinou před hordou protivníků pak působí jako opravdová oldschol klasika. Chyby? No najdou se kromě občasných hluchých míst je Adkins z protagonistů pohříchu jediný který to po celou stopáž táhne. Záporáci jsou jenom do počtu a ty ženský mi byli taky ukradený, ale především za ten konec a v něm několik krutohustých bitek proložených i pár nepříjemnýma fatalitkama si to ty 4* zaslouží. Jinak oproti bitkám působí přestřelky spíš rutině a stereotypně, ale na druhou stranu jsou dostačující. Takže nebudu píčovat. Já su spokojen. V rámci žánru je to asi maximum co se dá z podobnýho projektu vytěžit.75%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po pravdě se mi původně do komentáře k tomuhle filmu nějak moc ani nechtělo, ale když to zrecenzoval i kverulant Lacike, tak nemůžu odolat. Sranda je, že tomu totiž oba udělíme stejné hodnocení, ale pro každého z nás to bude mít jinou váhu zatím co pan dvojhvězdička a fanda hrdinů ve slipech je zcela nepokrytě zklamán, tak Wacoslav1 jakož to antifanoušek Marvela a komiksovek jako takových je celkem spokojen. Tohle jsou vlastně takový komiksový Expendables. Jednička mě moc nezaujala, většina těch hrdinů je mi ukradených i tady, ale akce měla něco do sebe, byla dostatečně bombastická, přehnaná a megalomanská. Na obsah seru, kvůli němu se na to nedívám. Hlavně když se furt něco děje. Víc ani nečekám.50%

Gila! (2012) (TV film)

Původní film už si moc nepamatuji, ale je fakt, že tyhle monstr béčka z padesátých let mě moc neberou. Nicméně na tenhle remake od velkého Jima jsem byl přesto velmi zvědav a řekněme, že jsem dostal co jsem čekal. Takže ve zkratce čas od času se objeví na scéně přerostlá digitální ještěrka, aby někoho sežrala a zase zmizela to vše je vyplněno haldou nesnesitelných dialogů. který mi byli, ale po pravdě úplně ukradený. Wynorski si drží svůj styl a pořád dokáže natočit lacinou vypatlanou legraci která mě, ale pobaví mnohem víc než některý kino sračky z poslední doby typu Godzblila a Pacific Rim. Jinak díky vegetole za upload filmu (už jsem myslel, že to nikdy neseženu) ale nic ve zlým ve svý recenzi řešíš píčoviny. Tohle nemá bejt profesionální ani kvalitní. Tohle je prostě Wynorski a já mám pro Jima slabost takže u mě opět za 3* 60%